Lift eramusse

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Buratinoks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 28 Jaan 2016, 17:02

Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas Buratinoks »

Tere,
tundub ehk miljonäride teemana?
Asi on selles, et kavatsen maja hakata ehitama, peres on üks inimene ratastoolis ja teine käib küll trepist, kuid talle on see ilmselgelt raske ja vastumeelne (mõlemad eakad inimesed). Kindlasti oleks esimene reaktsioon, et tuleb ühekordne maja ehitada. ilmselt kõige mõistlikum lahendus. Ühekordse maja ehitamine on kindlasti kallim, lisaks sellele võib krunt piirangud seada. Hakkasin siis uurima, et mis ja kuidas liftidega on.

Ma ei ole mingi liftiekspert, aga kirjutan, mis ma leidsin. Enamus odavamatest liftidest on kiirusega 0,15 m/s. See ei ole selline lift, millega terve inimene tahaks ühelt korruselt teisele liikuda minu meelest. Mõtlesin siis, et küsin mõne pärislifti hinda ka. Ma ei nimeta siin tootjat, aga kinnitan, et Eestis on neil esindus ja tegemist on globaalse haardega firmaga. Ilmselt olete isegi nende liftidega sõitnud. Nad pakkusid mulle hinna, kui ise ehitan šahti, see oli 18 000 eurot +käive, mudel oli 320 kg kandevõimega, mõeldud neljale inimesele ja kahte versiooni oli neil kiirust 0,6 m/s ning 1 m/s.(ma leian, et 0,6 m/s on juba piisav küll). Minu kriteeriumiks oli, et lifti mahuks ratastool+hooldaja. Nad soovitasid 400 kg ja viiele inimesele mõeldud lifti, mis olevat ainult natuke kallim. (uks 80 cm laiune 70 cm asemel). Hind sisaldas paigaldust ja automaatselt liikuvaid uksi, kuid ei sisaldanud uste palede paigaldust. See siis ainult kahe peatusega liftile. Liftikabiini viimistluseks olid neil erinevad standardlahendused, roostevaba, erinevat värvi metall jne. Kabiin nupud jne näeb minu meelest väga viisakas välja. Invaliftid jätavad kuidagi säästukate mulje. See ei ole minu jaoks võileivaraha, aga ma kindlasti kaalun seda varianti ja räägin projekteerijaga. Isegi, kui peaksin meelt muutma, saab šahti kasutada riietekapina. Ahjaa, selle mudel puhul, peab šaht algama, 1100mm esimese korruse põrandast madalamal ja lõppema kõrgemal viimase korruse põrandast 3400 mm. (see tähendab vähemasti 80 cm kõrgust pööningut eeldusel, et toa kõrgus on 2,4 meetrit ja vahelae talad on 20 cm, vundamendi ehitusel tuleb ka šagti sügavusega arvestada). Mõtlesin, et jagan. Igasugune kriitika oodatud. :D
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

A mis kriitikat sa siit nüüd loodad ? Istu maha ja arvuta kokku mis on 1 korrusega maja hind ja mis liftiga maja hind. Lifti puhul pane juurde hooldus ja võimalus, et see läheb täiesti valel ajal katki. Siis vaata milline number sobib ja peakski kõik selgeks saama. Aga kui lift lihtsalt peab olemas olema siis pole midagi valida.
Buratinoks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 28 Jaan 2016, 17:02

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas Buratinoks »

Tegelikult ei pea ju. Kui kahekordne, siis peab. Erinevad hoolduslepingud saab sõlmida, et kinnijäänud inimene tullakse ja tehakse lahti, on ka ilma, lihtsalt seaduse poolt nõutud kontroll ja regulaarne hooldus. Ma kujutan ette, et siis maksad väljakutse eest lihtsalt. Hoolduse hindadega ma kursis pole, firma esindaja ütles, et see on madalam kui samas hinnaklassis sõiduautole aastas. Voolukatkestuste puhuks on aku ja igal juhul saad välja liftist siis. Ma mõtlen ise, et äkki pingutan üle.
Külaline
külaline

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei pinguta üle. Tallinnas on liftiga eramaju hulgim, olen ise mitmeid uudistanud. Need on küll olnud väljanägemiselt üsna sarnased tavaliste uuemate kontorihoonete liftidega. Üks neist minu meelest liigub 4 korruse vahel.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas rein113 »

uuri ka hüdrauliliste liftide kohta. aga võib-olla oled nendega juba kursis ja võib-olla on need veel aeglasemad.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Buratinoks kirjutas:kiirusega 0,15 m/s. See ei ole selline lift, millega terve inimene tahaks ühelt korruselt teisele liikuda
Mingi trepp tuleb ometi ka. Terved inimesed võivad ju trepist käia.
Buratinoks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 28 Jaan 2016, 17:02

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas Buratinoks »

Ikka tuleb jah. See ei ole siis puhtalt minimaalse vajaduse teema, et kuidas käimisimispuude või -raskusega inimene teisele korrusele saada. Piisaks tegelikult sellisest trepil jooksvast riistapuust, kuhu saab ratastooli kinnitada ja asja ajaks ära.
Jääb mulje, et enamusel vanematel inimestel on tugev vastumeelsus treppide suhtes, samas nad kõndimise vastu justkui pole.
Mina olen kunagi ise selle 0,15 m/s liftiga sõitnud ühiskondlikus hoones ja see jäi minu jaoks viimaseks. Ehk nagu kahetaktilise mootoriga Trabant võrrelduna kaasaegse autoga. :roll:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Buratinoks kirjutas:Mina olen kunagi ise selle 0,15 m/s liftiga sõitnud ühiskondlikus hoones ja see jäi minu jaoks viimaseks. Ehk nagu kahetaktilise mootoriga Trabant võrrelduna kaasaegse autoga. :roll:
Probleemist ja lifti vajadusest ma saan aru, aga ma ei saa aru, kuhu on majas kiiret ratastooliinimestel, et nad peavad saama viuh ja viuh üles-alla sõidetud? :scratch: Kodus sööma kutsudes ei ole ju nagu vanasti vanglas või pioneerilaagris, et kes viimaseks jääb, see ilma. :)
Minu arvates on mööda trepi äärt sõitval istmel hoopis rohkem jumet kui liftil. Selle saab lihtsalt maha monteerida kui vajadus ära kaob ja maha müüa, aga lifti on hiljem vist väga raske maha müüa. Ei pea olema ratastooli mahtuv eskalaator, vaid piisaks ka lihtsalt istmega variandist. Teisel korrusel istub teise ratastooli ümber. Jah, selleks on vaja kahte ratastooli, aga lifti idee ärajätmisel peaks raha teise ratastooli ostmiseks küllaga üle jääma.
Mul läks fantaasia sõitma! Kas sa kiiresti alla saamiseks liutoru peale ei ole mõelnud? Saavad lapsed ka kasutada.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Buratinoks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 28 Jaan 2016, 17:02

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas Buratinoks »

Sinu argument on: seda pole vaja, sest saab ju ka teisiti. Saab jah maha monteerida ja võib olla saab isegi maha müüa, vähemasti kergemini peaks saama maha müüa, kui kasutatud lifti müüa.

Et ma ei lähtu ainult ratsionaalsusest oma otsuse tegemisel? Arvan, et nii on enam vähem kõigega ja seda mitte ainult ehituse juures. Tundub, et isegi ühiskondlikes hoonetes ei lähtuta ainult sellest ratsionaalsusest siis, sest eelnimetatud lifti peale mingid kiirabibrigaadid ja kanderaamid küll ei mahtunud, neil oleks võinud ka trepiseadeldis olla. Kas Eesti Rahva Muuseumi ehitusel lähtutakse ratsionaalsusest? See on niisugune gigantne ehitis ilma milleta me läbi ei saa? :)

Aga ma mõistan sinu jutu sisu. Trepiseadeldisega saaks ratastooli inimene teisele korrusele kui vaja ja inimesel, kel on lihtsalt raskusi üles alla käimisel, võiks esimesel korrusel oma tuba olla. Et võib olla ei ole see lifti idee "kõige parem". Kuigi ehitusel tundub kõik nii kallis olevat ja kalliks minevat, siis 20+ tuhhiga (+šahti ehitamise kulud) ümmarguselt saaks ikka väga palju muud head ja paremat teha maja juures, mis oleks võib olla tähtsam sellest, et paar korda päevas saaks liftiga üles alla sõita.
Külaline
külaline

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Buratinoks kirjutas:Kuigi ehitusel tundub kõik nii kallis olevat ja kalliks minevat, siis 20+ tuhhiga (+šahti ehitamise kulud) ümmarguselt saaks ikka väga palju muud head ja paremat teha maja juures, mis oleks võib olla tähtsam sellest, et paar korda päevas saaks liftiga üles alla sõita.
ei pea ehk nii kapitaalset seda lahendama, võibolla mahub eelarvesse mõni elektriline tõstuk/rokla mis jõuab piisavale kõrgusele tõsta ja see lihtsalt kuidagi sina kindlalt kohale fikseerida ja sobiv platvorm peale ehitada ning juhtimine platvormile vedada. alati ei pea ju selleks tervet šahti ehitama. Need ei ole muidugi kiired, aga kindlasti võimsad ja just kiirus on see mis nõuab kapitaalsust ja sul on vaja tõsta ainult korrusvahe 2,5 m . ka 0.15m sek teeks see 17 sekundiga ja ega kiirem lift seda väikest vahet kiiremini teenindada suuda kuna enamus aega on vaja käivitada või pidurdada.
Buratinoks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 28 Jaan 2016, 17:02

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas Buratinoks »

ei pea ehk nii kapitaalset seda lahendama, võibolla mahub eelarvesse mõni elektriline tõstuk/rokla mis jõuab piisavale kõrgusele tõsta ja see lihtsalt kuidagi sina kindlalt kohale fikseerida ja sobiv platvorm peale ehitada ning juhtimine platvormile vedada.
Seda ma kindlasti ei tee, et hakkan ise kaubatõstukist vms midagi aretama, millel küsitav ohutus, millega tekivad kasutusloa saamisel probleemid jne.

Šahti ei ole tihti vaja just neile 0,15 m/s isenditele, platvorm on siis 5 cm kõrgem tavaliselt esimese korruse põrandast. Minu hinnangul ongi see sisuliselt elektriline tõstuk/rokla, millel siis inimeste transportimise ohutus ja vastavad sertifikaadid. Odavamad mudelid on ilma kabiinita, neil on lihtsalt ääred (ca meeter kõrged vist olid). Kusjuures arvata, et nad imeodavad on, on vale. Neid tarnitakse ka kabiini ja šahtiga(klaasist ja plekist näiteks), mida siis ise ehitama ei pea ja hinnad võivad viimastel isenditel kallimad olla kui sellel minu leiul, mida algselt kirjeldasin.
ka 0.15m sek teeks see 17 sekundiga ja ega kiirem lift seda väikest vahet kiiremini teenindada suuda kuna enamus aega on vaja käivitada või pidurdada.
Suudab ikka.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Buratinoks kirjutas:...Suudab ikka.

Tere. Sa "suudad" väga kurjaks minna, aga ühtegi pahatahtlikku :write: postitajat ju pole!
Kui lift siis olgu lift! Andres
Buratinoks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 28 Jaan 2016, 17:02

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas Buratinoks »

Andresto kirjutas:
Buratinoks kirjutas:...Suudab ikka.

Tere. Sa "suudad" väga kurjaks minna, aga ühtegi pahatahtlikku :write: postitajat ju pole!
Kui lift siis olgu lift! Andres

Ehk oskad viidata, et kus täpselt ma kurjaks muutusin? Ühtegi pahatahtlikku postitajat tõepoolest pole, üks troll on olnud siiani.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas NLS »

Varjant on planeerida ju maja ka selliselt et ratastoolis inimesel pole teisele korrusele vaja minna.
Külaline
külaline

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Just. Või siis planeerida maja ikkagi ühekorrruselisena. 2. korrusel on tyypiliselt 2-3 magamistuba, vannituba ja neid yhendav esik. Kokku 40-50 m2? 2-korruseline maja on võimalik ehitada kindlasti kompaktsemana - kui teha kandiline kuubik. Hinnavahe polegi ehk kuigi suur.
Buratinoks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 28 Jaan 2016, 17:02

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas Buratinoks »

Ma ise ka vist ikka kaldun ühekordse maja poole. Ruumi raiskaks trepp ja lift kindlasti. Samas, kui soojustamisest ja energiast rääkida, siis kahekordne ilmselt parem. Tavaliselt on majad jah igasuguste soppidega ning alumine korrus suurem ülemisest. Järjest rohkem tundub mulle see lift ebavajaliku nipsasjana. Võib olla, et sõprade ja tuttavate seas vau efekt tekitada: "tal on lift majas". :)
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas NLS »

Buratinoks kirjutas:Ma ise ka vist ikka kaldun ühekordse maja poole. Ruumi raiskaks trepp ja lift kindlasti. Samas, kui soojustamisest ja energiast rääkida, siis kahekordne ilmselt parem. Tavaliselt on majad jah igasuguste soppidega ning alumine korrus suurem ülemisest. Järjest rohkem tundub mulle see lift ebavajaliku nipsasjana. Võib olla, et sõprade ja tuttavate seas vau efekt tekitada: "tal on lift majas". :)
Igasugune vau läheb üle
kotermann
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 28 Jaan 2005, 19:51
On tänatud: 10 korda

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas kotermann »

Tuletaks igaks juhuks meelde: kui elamus (olgu või eramus) on kahe korruse vahel lift, siis peab seal ikkagi kindlasti olema ka trepp, muidu ei anna ükski päästeameti esindaja kasutusloa taotlemisel oma nõusolekut.

Seega kahekordne ruumi- ja rahakulu.
LIFT
külaline

Re: Lift eramusse

Lugemata postitus Postitas LIFT »

Vaata kodulehte: hertsoglift.ee Tegeleb tõsteseadmete lahendustega ( reisiliftid, eramuliftid, invaliftid,kaubaliftid jne) Lahendusi on mitmeid, hinnad sõltuvad ka kliendi enda erisoovidest. Kiirused 0,15 -3ms. Liftid sisse,välja. Kui vaja saad paigaldatud liftidega proovida, mis pandud eramusse jne. Kontaktid leiad kodulehelt. Kiire ja sõbralik suhtlemine. Hinnapakkumised ja konsultatsioon leiba ei küsi..:)
Vasta