Uue maja ehitamine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Korterielanik
külaline

Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Korterielanik »

Tunnistan kõigepealt, et ei tea majaehitusest midagi, olen naisterahvas ja eluaegne korterinimene. Nüüd on ühistu jaburad nõudmised mind nii kaugele viinud, et aina mõtted liiguvad oma maja peale. Kui krunt on, aga kommunikatsioone peal pole, kas sinna moodulmaja ehitamine oleks mõistlik? Elektriga liitumine oleks tõenäoliselt kirves, kuigi elektripostid meie naa pealt läbi jooksevad, äkki siis mitte nii kirves? Või tuleks odavam osta valmis maja koos krundi ja kommunikatsioonidega? Aga nendega on see häda, et kuna raha ju ka suurt ei ole, siis jõud käiks üle 60ndate kehvas seisukorras saradest, kus tuleks nagunii peaaegu kõik ümber ehitada. Mõne uusehitise peale hakkaks ka hammas, aga nende kvaliteedi kohta olen nii palju halba kuulnud ja lugenud, eriti mis spetsiaalselt müügiks ongi ehitatud. Väga tahaks muidugi uut maja, mis oma käe järgi tehtud ja oma vajadustele vastavalt valitud. Silm on peale jäänud Kenwalti pakkumistele:
http://kenwalt.ee/et/puitpaneelmajad.html
Näiteks Marek, 1 korrus ja alla 100m2. Tegu oleks Pärnuga ja raha punnitaks 100 000 kokku. Mis asjatundjad arvavad, kas tasub üldse mässama hakata? Või vaadata siiski valmis maju? Ei julge kuidagi otsust vastu võtta...
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Lihtsam, odavam on ikka korterit vahetada kvaliteetsemasse keskkonda.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Virkoehitab
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 13 Nov 2015, 08:43

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Virkoehitab »

Tere

Viimane elektri liitumistasu millega kokku puutusin oli pea 4000 eurot. Maja oli kahekordne(150m2) Muidugi oleneb kõik sellest mis tarbijad järgi tulevad ja kui palju ampreid vaja läheb. Näiteks mis hakkab maja kütma, maaküte, katlamaja... Olen kokku puutunud moodulmajade ehitusega nii tehases kui ka püstitamisel.
Lisainfot saad info@virkoehitus.ee

Lugupidamisega
Virko
Buratinoks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 28 Jaan 2016, 17:02

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Buratinoks »

See, et sa pole ehitamisega kokku puutunud, paneb üsna paljud asjad paika. Oleneb nüüd sellest, et kui palju sa informatsiooni oled valmis hankima ja ennast harima antud teemal. Mina olen näinud majaehitajaid, kes kokkuhoiu eesmärgil hakkavad ise ehitama (sisuliselt tegelevad küll projektijuhtimisega ja ise naelu ei löö), kuid lõpetavad kõrgema summaga, kui oleks olnud valmislahenduse ostmine. Mina näiteks ei ostaks ka moodulmaja, sest kohapeal kokkulöödult tuleb see palju odavam, sinu jaoks võib olla jälle mitte.
Ma ütlen nüüd küll puuduliku info põhjal: osta valmislahendus võtmed kätte mõnelt firmalt. Soojustuste, küttesüsteemida jne pead end ikkagi tuttavaks tegema.
Korterielanik
külaline

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Korterielanik »

Aitäh vastuste eest. Veiko, korteri puhul pole ju kunagi kindlust, kaua majas see keskkond normaalsena püsib. Meie väike maja oli ka väga normaalne, kuni siia kolis üks "kindralist" tädi, kes korjas omale ümber paar jüngrit ja nüüd on olukord täiesti pekkis.
Buratinoks, mul on tegelikult mees ka kõrval, kes ehitusasju ikka jagab, aga ta ei viitsi sellega tegeleda. Kui vaatan majad välja, siis ütleb, et sobib küll, aga tehku ma see hinnapäring või küsigu pakkumist või uurigu tingimuste kohta. Ma nüüd uurin. Eks pean alustama Eesti Energiaga, siis Kenwaltist võtmed-kätte hinda küsima. Ehk on mingi koht, kus üksikasjalikumalt seletatakse, mis järjekorras maja ehitamisel asjad käivad ja palju maksavad? Tegelikult tulin selle lootusega just siia, aga siit ei leidnud või ei osanud otsida.
Külaline
külaline

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Korterielanik kirjutas: mul on tegelikult mees ka kõrval, kes ehitusasju ikka jagab, aga ta ei viitsi sellega tegeleda.
Korterielanik kirjutas: Ehk on mingi koht, kus üksikasjalikumalt seletatakse, mis järjekorras maja ehitamisel asjad käivad ja palju maksavad?
Kummaline olukord
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

pealiskaudse eesti tehasemajade pakkumistega tutvumise järel julgeks arvata, et kuna ostujõuline skandinaavia turg on põhjatu, siis kodumaale pakutakse ainult kirvehinnaga, et "äkki keegi ostabki"
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Mis iganes otsustad - kui "punnitaks kokku X", siis võta eesmärgiks asi ära lahendada 0,8X-ga. Kui juba eelarvestamise käigus ei jätku, loobu. Pole midagi hullemat kui "peaaegu valmis" maja, milles elamine on ikka piin (sest näiteks ligipääsu tee jaoks raha ei ole).
Niipalju võib veel öelda, et moodulmajade hinnad võivad tunduda soodsad aga reaalsus on see, et maja ehitamise juures on seina püstitamine üks kõige odavamaid etappe. Moodulmaja pakkujad just seda enamasti pakuvadki - nelja seina.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Läbikäidudetapp
külaline

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Läbikäidudetapp »

Huvitav, kui paljud siin kommentaariumis on nõus ostma näit. 1 liitrit piima hinnaga 1.00 €, kui tegelikult maksab piimapakk suurusega 1liiter ca 0,44 €. Alla 100 m2, ühekordne maja ja 100 000 €? Maja tellijal soovitan teha peale projekti valmimist täpne materjalide kalkulatsioon ja saadud summast lahutada 100 000 €. Saadud vahe peaks jääma maja püstitamiseks. Pole veel siiani näinud, et eestis " kullast " maju ehitatakse ja eesti ehitaja pageb jätkuvalt rahapuuduses üle lahe soome.
Ei maksa unustada, et internetis saada olevatel maja hindadel on juba nn. kate ( ja peaks ütlema, et mitte väike ) peal.
Jutt, et seinad/karp on maja kõige odavam konstruktsioon on jutuks hea küll.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Läbikäidudetapp kirjutas:Huvitav, kui paljud siin kommentaariumis on nõus ostma näit. 1 liitrit piima hinnaga 1.00 €, kui tegelikult maksab piimapakk suurusega 1liiter ca 0,44 €.
Mis 0,44 €.? Piim maksab ~0,23 €/l. miinus koor mida tööstused sealt veel ära koorivad! https://statistikaamet.wordpress.com/20 ... pea-aasta/
Ära lase ennast lüpsta poe kassapidajatel vaid NÕUA õiglast hinda !!!
külaline123456
külaline

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas külaline123456 »

Ise uurisin ka mingi hetk tagasi moodulmajasid, ja sealt firmalt sain selle maja võtmed kätte pakkumiseks 121 795,20 €.
ohoooh
külaline

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas ohoooh »

http://www.sddom.ru/

Telli Venemaalt(kahjuks toetad sellega ka sõjardit aga...). Saad loodusliku ja soodsa hinnaga . 174m2 maja saad mingi 26000€ kätte. Postikulu juurde .
Korterielanik
külaline

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Korterielanik »

Kas ma saan õieti aru, et kui Kastelli lehel on 105m3 Economy maja tehasepaketihind 28050.- ( ei sisalda vundamenti, katusekatet, välisvoodrit, treppe, terrasse) ja hinnakirja all on lause: "Valmis Kastelli maja hind on alates 1000 EUR/üldpinna m2 ( sisaldab Kastelli paketiosa ja üldehitust)" - siis Kastellile maksan selle maja eest 105000 eurot ja see 76950.- on ainult transport ja montaaž? Ja vundamenti, katust, välisvoodrit ja muud mul ikka ei ole? Kui nii, siis pole üldse mõtet mingeid majaehitajaid vaadata, vaid pigem kinnisvarakuulutustel silma peal hoida.
Korterielnaik
külaline

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Korterielnaik »

külaline123456 kirjutas:Ise uurisin ka mingi hetk tagasi moodulmajasid, ja sealt firmalt sain selle maja võtmed kätte pakkumiseks 121 795,20 €.
Kas sellesama Martini hinnaks, mille ma näiteks tõin? Koos vundamendiga? Kas tööde hinnad toodi ka eraldi välja?
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Korterielanik, ei. 1000EUR/m2 on võtmed kätte maja hind. Mööbel, ligipääsuteed, haljastus, liitumised jne lähevad juurde.
Nagu juba öeldud - seinad maksavadki vähe. Antud juhul maksavad seinad ca 1/4 võtmed kätte majast. See ongi see, millele ma juba püüdsin tähelepanu juhtida - võhik leiab karbi hinnaga 28KEUR, vaatab pildi pealt "see ju pea-aegu valmis maja" ja otsustab "50K eest peaks ju valmis saama küll". Ega ikka ei saa.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
klots
külaline

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas klots »

Mul on nelja aastaga kulunud 1160 eurikut m2-le. Fassaad veel tegemata, aasta juba elame sees. Ise olen nö projektijuht ehk siis peatöövõtjat ei ole. Algselt lootsin, et saan korterimüügist saadud rahaga (570.- maja m2 kohta) maja enam-vähem valmis. :rotfl: Seal sees ka krunt 10k.

Raha tuleb ja läheb, rõõm oma majast jääb.

Ludri mees küll sul siis.
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas Busta »

ohoooh kirjutas:http://www.sddom.ru/

Telli Venemaalt(kahjuks toetad sellega ka sõjardit aga...). Saad loodusliku ja soodsa hinnaga . 174m2 maja saad mingi 26000€ kätte. Postikulu juurde .

kas kellegil on kogemusi, palju see postikulu tuleb? tasu tahavad sulas või kandega?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Ilmselt Kohvriga ... :grin:
ohoooh
külaline

Re: Uue maja ehitamine

Lugemata postitus Postitas ohoooh »

Busta kirjutas:
ohoooh kirjutas:http://www.sddom.ru/

Telli Venemaalt(kahjuks toetad sellega ka sõjardit aga...). Saad loodusliku ja soodsa hinnaga . 174m2 maja saad mingi 26000€ kätte. Postikulu juurde .

kas kellegil on kogemusi, palju see postikulu tuleb? tasu tahavad sulas või kandega?
Naistepäeva eel lase naisel tellimus vormistada. Venelased on suure joone ja lahke loomuga teevad veel naistepäeva sooduka ka. Tellimiskogemust pole ja ma ei usu, et ilma ise kohale minemata ja veendumuseta, et maja on teele saadetud pole eriti mõtet lootust hellitada sealt midagigi kätte saada.
Vasta