palju maksab maja?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Külaline
külaline

palju maksab maja?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas on üldse praegusel ajal võimalik 400 000.-(eek) eest 2-korruselise 180m2 kivimaja karp valmis saada?
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui ise ehitad ja olemas ka väike transport ja kui pole vaja mingi X vundamenti teha, siis ehk ka saab midagi....
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: palju maksab maja?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Anonymous kirjutas:Kas on üldse praegusel ajal võimalik 400 000.-(eek) eest 2-korruselise 180m2 kivimaja karp valmis saada?
vabalt 8)
sõltub muidugi, kas ehitad ise või lased ehitada ja siis sõltub ka sellest, kellel. :wink:
Ja mis on karp?
Vaid kiviosa või kõik, koos akende/ustega, lihtsalt ilma viimistluseta?
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Dolby »

Just nimelt. Mis on karp? 400 000 saad valmis võib-olla küll . . . Vundament seinad, katus. Ma arvan, et kui tahad vähe paremaid materjale kasutada (mis on paremad?) siis sellest ei jätku. Ise olen ehitanud kõik ise, enda jõududega ja on juba rohkem läinud. Insenerid ütlesid, et mis sa seda raha maaalla paned kui ostsin vun. soojustuse. Aga kuna mina ei ole see keskmine eest . . . sorry kes esimese maja ehitab müügiks, siis teen ühe ja korraliku. Teist vist küll ei viitsi enam hakata. Vähemalt ise arvan nii . . . Loomulikult on läinud raha ka kütte süsteemidele juba. VB oli see viga, et hakkavad odavnema, ei tea. Tegin lepingud ära. Kui karbi sees on must põrand koos põranda küttega, siis kindlasti ei saa. Aknad uksed arvestan 80 000.- saab ka odavamalt kindlasti. Edu.
Ma ei ole ehitusspets...!
trapets
külaline

Lugemata postitus Postitas trapets »

meil on veidi väiksem, ca 150 m2, aga 400 000 eest on plaanis küll karp valmis saada - vundament, seinad, katus ja aknad ees. Põrandat veel ei tea, see sõltub küttest ja tahakski Dolby käest pärida, et milline süsteem tellitud on? Kas põrandaküte koos radiaatoritega? Mis hinnaks kujunes (äkki tead ka kui palju oleks ilma põrandakütteta olnud?) Asi selles, et ootan 2 hinnapakkumist ca 1 kuu ja vastuseid pole saanud, aga eks mul ole kevadeni aega ka. Lihtsalt uuriks maad enne.
trapets
külaline

Lugemata postitus Postitas trapets »

täpsustan veel, et ehitada on plaanis ka ise. Vundamendiga saime hakkama, aga kui hätta jääme, siis tuleb ehitajad otsida, kuigi praegusel hetkel on just see ehitajate leidmine veel raskem kui ise tegemine
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Dolby »

Soojuspump koos põrandaküttega ca. 220 000.- Sellest põranda küte 65 000.- Kui endal transport (kallur on olemas) siis saab kindlasti odavamalt. Selle peale juba läinud ca. 60 000.- Erinevad killustikud ja liiv. Kraanad. kopad jne. Projekti olen juhtinud ise ja ise ka kõik kivid ladunud. Läheb aega loomulikult rohkem kui prof. ehitajatel, aga kui kutsusin oma järelvalve vaatama siis kvaliteedis ei ole mitte mingisuguseid järelandmisi. Õnneks töö selline, et saan ise ehitada. Hea, et on olemas sellised foorumid nagu see siin. Siin paljudele küsimustele vastuseid saanud ja endale hankinud paari kolme tuhande krooni väärtuses igat sorti ehitusalaseid raamatuid. Abiks kindlasti ka see, et kunagi 80nendate lõpus 90 alguses sai ise ka leiba teenitud ehitajana. Nüüd juba pikemat aega elu seotud arvutustehnikaga.
Algul tehtud plaanid on loomulikult kõik edasi liikunud s. t. olin väga optimistlik ehitus kiiruse üle. Vundamendi ehituse ajal sõltud kõige rohkem igatsorti transpordist. Alguses mõtlesin, et paigaldan põranda kütte ka ise, hankisin isegi mingi proge selle koostamiseks, aga tulin maapeale tagasi ja nüüd on vähemalt kellegile peale hüpata kui põrand soojaks ei lähe. Kuna kuskil foorumis oli keegi tellinud soojuspumba ühest kohast ja põrandakütte teisest. See süsteem tal oli ebaeffektiivne, siis ajasid ehitajad teine teise peale. Seega tellisin kogu poti ühest kohast. Vaatasin oma arved asjad üle ja koos katuse ja uste akendega peaks minema ca. 550 000.- No natuke siia sinna. Ühtegi ehitusmeest ei ole mu krundil käinud v. a. tutav kes teeb järelvalvet.
N.B. Vundament vun. plokidest, mitte fibo. Veel lisaksin, et kui maaalt välja saad, siis läheb lõbusamaks. Mul võtis see kolm pool kuud ja kui midagi silmaga eemalt ei näe, siis võtab ka tuju ära. :D

Veel juurde, et ise tegin ka projekti Cheaf Archidectiga ja hiljem konvertisin AutoCadi. CA annab võimaluse ka kuni selleni, et istutad puud ja lilled ka aeda. Paned mööbli majja jne. Seal sees saad siis ringi käia ja kujutad ruumide mahtusid ette. Siis otsisin inimese, kes selle üle vaatas tegi vajalikud parandused jne. ning tegi paberid ametlikuks.
Ma ei ole ehitusspets...!
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Dolby »

trapets kirjutas: Dolby käest pärida, et milline süsteem tellitud on? Kas põrandaküte koos radiaatoritega? Mis hinnaks kujunes (äkki tead ka kui palju oleks ilma põrandakütteta olnud?) Asi selles, et ootan 2 hinnapakkumist ca 1 kuu ja vastuseid pole saanud, aga eks mul ole kevadeni aega ka. Lihtsalt uuriks maad enne.

Majal esimesel korrusel põrandaküte. Pindala 160 m2. Teine radiaatorid. Õigemini lasen algul panna valmiduse. See siisnii, et kollektorite otsad viiakse üles. Kui jõuan teisele korrusele siis näeb. Teise korruse põranda pindala on umbes 60 m2. Üks suur elutuba on läbi kahe korruse. Nereuse põrandaküte siis 65 000.-
Ma ei ole ehitusspets...!
trapets
külaline

Lugemata postitus Postitas trapets »

Tänud, arvasin ise, et läheb kuskil 30k (sest firmade kodulehel on väljas hinnad u 300.-/m2, aga ju see ilma paigalduseta vm) Aga eks see sõltub ka paljudest asjadest, nii et ootan ikka oma hinnapakkumised ära enne kui käega löön.

Aga miks arvad, et hinnad langema hakkavad? Seda on raske uskuda, et ehituses praegu idagi odavamaks läheb? On mingeid märke näha?
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Dolby »

Pidasin silmas pumpade hindu. VB need hakkavad langema veitsa.
Ma ei ole ehitusspets...!
kaidu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 24 Mär 2006, 17:54

Lugemata postitus Postitas kaidu »

mul juba vundamendi alla läinud ainuüksi 130000. kusjuures ise sebisin materjalid ja muu.400000 saab üles laotud küll ja katuse sarikadki paika. endal mul tuleb 140ruudune ja arvestasin 6 sada 7 sada tuhat ilma sise viimistluseta
zek
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Okt 2006, 21:36
Asukoht: TARTU

Lugemata postitus Postitas zek »

ma arvan et selle raha eest saad garaazi
Vasta