Krundi poolitamine ja ostu-müügi vormistamine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
elanik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 02 Juul 2006, 00:55

Krundi poolitamine ja ostu-müügi vormistamine

Lugemata postitus Postitas elanik »

Tekkis võimalus soetada 2400 m2 krundist pool ehk 1200 m2. Krundi praegune omanik on ka suhteliselt eakas inimene ja paraku puuduvad ka temal vajalikud teadmised protsessist.
Seega oleks kena kui keegi oskaks juhendada, mis toimingud tuleb läbi viia et võiksin ennast mingi hetk krundi omanikuna tunda :)
loogika ütleb et krunt on ilmselt esmalt kuidagi pooleks mõõdistada, notari juures ost-müük vormistada? Kuidas täpsemalt see kõik peaks toimuma, ehk keegi teadjam kommenteeriks? Tänud.
poolitamine
külaline

Lugemata postitus Postitas poolitamine »

Kõige pealt pead alustama omavalitsusest detailplaneeringu algatamisega
(kas lastakse üldse krunt kaheks teha) protsess üldiselt väga pikk
Sipelgas
külaline

Lugemata postitus Postitas Sipelgas »

Meiegi ostsime 2 pere peale 1 krundi. Ostu-müügilepingus oligi märgitud 2 ostjat - kummalgile pool mõttelist osa. Kindlasti teeme notari juures veel ära sellise kokkuleppe, kus märgitud ära see, kuidas tegelikult krunt poolitatud on ja kellele mis pool kuulub.
NB! Aga, kui sul plaanis ehitada oma poolele eraldi maja, siis oleks vaja kohalikust omavalitsusest selle kohta uurida, kas võib seda üldse teha, või on vaja detailplaneeringut muuta ning kas seda ka üldse muuta saab:/
Meie krundile ei tohtind isegi paarismaja ehitada:(
Niisiis ehitame koos kahe-korteriga väikeelamut;)
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Paarismaja definitsioon oli teil KOV veidi halvasti sõnastatud. Oleksite pidanud tegema maja kahe sissekäiguga siis poleks KOV saanud midagi kobiseda. Nagunii on paarismaja, kui üks maja, milles kaks korterit ikkagi sisult üks ja seesama. Mõlemad on kaasomandis olevad asjad. Alles siis, kui kinnistu on kummalegi majaosale eraldi tehtud (krundi poolitamine) on tegu juba üsna eraldiseisvate asjadega. Samas saab krunti kaasomandis ka reaalosadeks jagada sisu jälle sama. Erinev on vaid kinnisturaamatu märge.
Minu enda ravamus on, et igasugused paarismajad või kaasomandis olevad asjad on äärmiselt negatiivsed asjad. Seda eriti siis kui ühel katus lõikab ja kiusu ajab. seadus soosib mägra mängijat ja seega on üsna tavalised ja seaduslikud veetorude ja elektrijuhtmete läbilõikamised ning solgi kallamine kaasomanikule.
Algsel küsijal soovitaks KOV-is kõigepealt krunt poolitada ja saada eraldi kinnistuks. Edasine on juba lapsemäng kuidas kinnistule ehitusluba saada.
Vasta