tüütud brauserid

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas tõnu »

Kas ei oleks võimalik deaktiveerida neid tüütuid brausereid külgede peal, kuna nad ajavad tõsiselt närvi???
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Kas sa mõtled neid reklaame?
Nende jaoks on Firefoxil kasutusel selline asi https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... lock-plus/
Oma ala meister..
heints
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Sept 2008, 21:45
Asukoht: Kuressaare 53401861
On tänanud: 62 korda
On tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas heints »

Äkki adminnid põhjendavad müra, risu foorumis ?
Heino Soon. Kuressaare
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas tõnu »

need brausid, mis oma kohalt välja ei roni on OK, aga need kes poole ekraani peale välja ronivad, võiks küll ära koristada!
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Ad-Block ja näed ainult vajalikku...
Külaline
külaline

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

heints kirjutas:Äkki adminnid põhjendavad müra, risu foorumis ?
Need reklaamid on ju foorumiomanike puhas sissetuleku allikas ja eks nad naudivad praegu oma töö vilju. Müra ja risu foorumis on registreeritud ja regitreerimata osade kasutajate lolli ja mõtetu sisuga postitused (ei mõelnud kohe kindlasti sind, Heints). :)
Urmas
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

Külaline kirjutas:
heints kirjutas:Äkki adminnid põhjendavad müra, risu foorumis ?
Need reklaamid on ju foorumiomanike puhas sissetuleku allikas ja eks nad naudivad praegu oma töö vilju. Müra ja risu foorumis on registreeritud ja regitreerimata osade kasutajate lolli ja mõtetu sisuga postitused (ei mõelnud kohe kindlasti sind, Heints). :)
Urmas
oleksid Sa selle postituse teinud sisse loginuna, oleksin Sulle selle postituse eest pidanud lausa tänu avaldama :grin:
Külaline
külaline

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

veebimeister kirjutas:oleksid Sa selle postituse teinud sisse loginuna, oleksin Sulle selle postituse eest pidanud lausa tänu avaldama :grin:
Aah, mis sellest tänust, ühest õllest oleks küll olnud. :)
Urmas
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas trebla »

selle papi, mis need reklaamid sisse toovad, võiks osaliselt investeerida netiühenduse parandamisse, et ei peaks ootama teemade ja postituste avamise taga.. siis külastaks tihemini seda foorumit..
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

trebla kirjutas:selle papi, mis need reklaamid sisse toovad, võiks osaliselt investeerida netiühenduse parandamisse, et ei peaks ootama teemade ja postituste avamise taga.. siis külastaks tihemini seda foorumit..
no selle papi eest korralikku netiühendust (misiganes Sa selle all mõtlesid) ei saa :oops:
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas madis64 »

trebla kirjutas:selle papi, mis need reklaamid sisse toovad, võiks osaliselt investeerida netiühenduse parandamisse, et ei peaks ootama teemade ja postituste avamise taga.. siis külastaks tihemini seda foorumit..
Kui pikk sul siis see keskmine viivitus teemade avanemisel on?
heints
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Sept 2008, 21:45
Asukoht: Kuressaare 53401861
On tänanud: 62 korda
On tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas heints »

Sellest saan aru, et sissetuleku allikas.
Vanasti kui inimesed viisakamad olid, asetsesid reklaamid ilusti ääres reas, kui lugeja tahtis, luges reklaame, kui ära tüdis, luges foorumit .
Aga praegu ju ronib see müra otse nahhaalselt teksti peale, või järjekorras ette, see on ju väga ebaviisakas ?
Heino Soon. Kuressaare
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Vanasti polnud ka neid reklaamide blokeerimisi. Selle asemel, et siin halada võiks selle reklaamilebraga harjuda. See on umbes nagu vähkkasvaja, lahti sellest si.ast ei saa aga saab end selle eest nö ära peita. Ehk siis see blokeerija lihtsalt ei näita sulle seda. Aga kohale tuleb ta sulle ikka, resurssi raiskab ikka, netiühendust kasutab ikka, jne. Pmst võiks mingitpidi neid reklaamijaid kohtusse kaevata, sest kogu netiliiklusest üsna märkimisväärne osa (ma pakun, et isegi pool) on lihtlabane saast mille levitamiseks peavad ruuterid töötama ja seega ka elektrit kulutama. Aga samas pole sul kohustust seda lehte torkida kuskohast sulle ekraanile tonn s.tta valatakse ja seega pole nagu otsest põhjust kuskile kaebama ronida. Ise kasutan FF-i, teiste kohta ei tea kui lihtne see sodikõrvaldamine on. Aegajalt mõne töökaaslase ekraani vaadates ei suuda ma ära imestada kuidas nad küll selle vilkuva ja hüppava pa.ahunnikuga ekraani vaadata suudavad. Aga vbl on see ka põhjuseks, miks neil silmanägemine nii vilets, et prille on vaja. Edasi võiks aga seda reklaami blokeerimist mitte väga laialt kisada, muidu hakatakse mingi järgmise ilge leiutisega seda sodi otse pähe puuritud august ajusse pressima.
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Saan aru, et räägin üsna lolli juttu, aga olen viimasel ajal tabanud end mõttelt, et kas poleks võimalik viia seadusandlusesse sisse paragrahv, et ametlikult igasugu reklaami ära keelata ?
See pa. k on ju täiesti mittevajalik asi ja kahjulik KÕIGILE osapooltele :
- reklaamija lihtsalt kulutab mõttetult raha - reklaami peale ju keegi midagi ostma ei lähe
- kodanik, keda reklaamirünne tabab, saab närvishoki ja hakkab reklaamijat vihkama
- raisatakse kõikvõimalikku vara : paberit, raadio- ja TV aega, internetiressurssi, elektrit jne.
- kasu sest si. ast pole kellelegi, ainult reklaamija ise on rõõmus, et sai oma si..a kellelegi kraesse valada.
Seega, üldise heaolu nimel võiks hakata propageerima igasugu reklaamiasjanduse ärakeelamist ????? Või mis ?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Oi kuidas sa eksid. Lihtsameelseid ja lausa idioote on ikka masendav hulk. Või miks need nigeeriakirjad elavad ? Või igasugu püramiidskeemid ? Või Kirby toluimejad või ... See on täpselt samamoodi kellegile ettevisatud sodi mis on ilusti serveeritud ja mis kellegile meeldib, sest on lihtsalt ilus asi. Ja siis ongi ta juba seda kasutamas. Vbl saab aru, et astus väljaheitesse aga oma lolluse tunnistamine on veel suurem häbi ja nii ta siis kiidab seda jura. Ja kui midagi ära keelata, siis tuleb sama asi hoobilt uue nimega. Ma pakun, et kui seda reklaamiteemat torkida siis läheb asi ainult hullemaks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

See reklaamide eiramine on rohkem vist ajude seedimise värk. Olen juba mingis postituses maininud, et siinse reklaami "ohvrina" olen saanud nii mõnegi täpselt sama toote sooduskampaania ajal 50- 100% odavamalt kui mingist spetsialiseeritud poest.
heints kirjutas:...Aga praegu ju ronib see müra otse nahhaalselt teksti peale, või järjekorras ette, see on ju väga ebaviisakas ?
Sinu kommentaar viskas "filmi jooksma" omaaegsetest II MS ühtedest "võitjatest". :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

dumbuser kirjutas:... Lihtsameelseid ja lausa idioote on ikka masendav hulk...
Kuulun minagi vist nende reklaamiohvritest idiootide hulka. :) Näide- neli aastat ja väike suts peale sai omale otsitud uut tööautot, sest sai kõrini vanade remondikuludest. Autoasjanduses ullikesena jäi muule silma Dacia (diislil suurem, 7-kohaline variant) reklaam. Kui mugavus (idee oli, et rohkem on vaja oma koli-materjale ka objektile aeg-ajalt tassida ja oleks võimalikult ökonoomne) kõrvale jätta, siis on see Dacia ületanud minu ootused, praeguseks 170 000km läbisõitu ja peale korraliste hoolduste, paari puksi ja ühe rattalaagri väljavahetamist (loomulik kulu nagu vist) tundub siiani vägagi ökonoomne. Küttekulust ei saa avalikult kirjutada, sest tavaliselt tellijad arvutavad transpordikuludeks ainult keskmise l/km kohta hinna. Ei viitsi neile iga kord hakata seletama, et aastas 2x on vaja rehve vahetada, rehvid kuluvad, aknapesuvedelik maksab, hooldus maksab, kuluvosad maksavad jne.....
Muideks, mulle on kaks tellijat (rahanduses orienteeruvad) teinud huvitavad vihjed selle Dacia kohta- minu teenuste hind ja auto mark ei olevat esmase muljega kooskõlas, aga seda ainult positiivses mõttes.
Kaudses mõttes võib vist kõiki siinsete asjalikke kommentaaride autoreid lugeda enese reklaamijateks ja oma kogemustele tuginedes pole see sõrmeotste piinamine veel kahjuks tulnud. :)
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kas nüüd läks see foorumi enda raam veel väiksemaks ? Eriti mõttetu tundub, nagu oleks mingi VGA aeg tagasi tulnud.
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Ma mõtlesin, et ainult minu arvuti jamab, aga jah nüüd on foorumi avaleht nii kokku kruvitud ja foorum ise jälle peaks olema lausa 2 ekraani täit lai.
Alla äärde tuleb veel lisaks üks kerimis riba.
Oma ala meister..
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Pagan. Minagi pidasin oma arvutit "ussitanuks" seetõttu :cry:
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

1. Uus kujundus.
Kitsamaks läinud jah. On nigel - teemade nimekiri näiteks tänu sellele pikeneb, sest "Viimane postitus" veeru sisu murtakse oluliselt.

2. Reklaamidest ja blokeerimisest.
Kui reklaami õigesti teha, siis võidavad sellest kõik - reklaamija saab uusi kliente, vahendaja pisukese tasu, sihtrühm vajaliku kauba/teenuse. Kui reklaamida valesti, siis kaotavad kohe kõik peale vahendaja - reklaamija uusi kliente ei saa (vastupidi - võib tekkida negatiivne aura) ja sihtrühma on raske leida (sest blokeeritakse palju). Vahendaja kaotab pisut hiljem, kui reklaamiandjateni jõuab arusaam, et kanal on "kinni" ja sealt enam reklaami ei tellita.
"Ujuvate" reklaamidega on minu jaoks lihtne - kui keskkond neid kasutab, siis tunnen mina, et keskkonna omanik on mulle näkku sülitanud. Kui nii, siis ei pea mina paljuks tema supikaussi sülitada (reklaamid üldse blokeerida).
Kui Ehitusfoorumi admin deklareeriks siin, et sellist tatipritsi enam ei toimuks, võtaksin bloki maha.

3. PHP ilu ja valu.
Tasuta lahendus on lihtne, odav ja tore. Enamasti ka piisav. PHP ilu on lihtsas käivitamises. Valu aga hooletuses, mis sellega kaasneb. Võtsin sellesama lehe ette ja vaatasin koodi. Lehe suurus kokku 100KB, sellest 8KB on välja kommenteeritud suured plokid. Selle 8% ribalaiust saaks väga lihtsalt säästa.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

2korda2 kirjutas:1. Uus kujundus.
Kitsamaks läinud jah. On nigel - teemade nimekiri näiteks tänu sellele pikeneb, sest "Viimane postitus" veeru sisu murtakse oluliselt.
OK, muutsin tagasi laiemaks, rahva tungival soovil ;)
2korda2 kirjutas:2. Reklaamidest ja blokeerimisest.
Kui reklaami õigesti teha, siis võidavad sellest kõik - reklaamija saab uusi kliente, vahendaja pisukese tasu, sihtrühm vajaliku kauba/teenuse. Kui reklaamida valesti, siis kaotavad kohe kõik peale vahendaja - reklaamija uusi kliente ei saa (vastupidi - võib tekkida negatiivne aura) ja sihtrühma on raske leida (sest blokeeritakse palju). Vahendaja kaotab pisut hiljem, kui reklaamiandjateni jõuab arusaam, et kanal on "kinni" ja sealt enam reklaami ei tellita.
Jah, aga nagu kasutaja Dumbuser enne prohvetlikult ütles, blokeerida ju võib, aga küll siis mingil hetkel mõeldakse välja uued moodused reklaami edastamiseks. N.ö agressiivne reklaam on lihtsalt hetkel efektiivseim moodus reklaami edastamiseks.
2korda2 kirjutas:"Ujuvate" reklaamidega on minu jaoks lihtne - kui keskkond neid kasutab, siis tunnen mina, et keskkonna omanik on mulle näkku sülitanud. Kui nii, siis ei pea mina paljuks tema supikaussi sülitada (reklaamid üldse blokeerida).
Kui Ehitusfoorumi admin deklareeriks siin, et sellist tatipritsi enam ei toimuks, võtaksin bloki maha.
"Ujuvad reklaamid" on väga paljudel saitidel, eriti just temaatilistes foorumites, kuhu on sel moel võimalik operatiivselt suunata reklaami sihtrühmadele.
2korda2 kirjutas:3. PHP ilu ja valu.
Tasuta lahendus on lihtne, odav ja tore. Enamasti ka piisav. PHP ilu on lihtsas käivitamises. Valu aga hooletuses, mis sellega kaasneb. Võtsin sellesama lehe ette ja vaatasin koodi. Lehe suurus kokku 100KB, sellest 8KB on välja kommenteeritud suured plokid. Selle 8% ribalaiust saaks väga lihtsalt säästa.
Millist lehte Te täpsemalt vaatasite, mille suurus on 100KB? Milline on seos siin PHP-ga?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Täiesti teemast mööda aga vähemalt on mul päev kirjas. Siin foorumis saab iseendaga privada. Olen nüüd mõni aeg hõivatud ...
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas madis64 »

dumbuser kirjutas:Siin foorumis saab iseendaga privada.
Ning internetis saab iseendale meili saata ;)
dumbuser kirjutas:Olen nüüd mõni aeg hõivatud ...
Kui aega saad, siis loe Naksitralle ka :wave:
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: tüütud brauserid

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

dumbuser kirjutas:Täiesti teemast mööda aga vähemalt on mul päev kirjas. Siin foorumis saab iseendaga privada. Olen nüüd mõni aeg hõivatud ...
miks siis siin foorumis ei peaks saama?
Vasta