mädamunahais

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
lore
külaline

mädamunahais

Lugemata postitus Postitas lore »

Oskab keegi tark öelda, kas mädamunahais korterisse võib tulla, kui näiteks ülevalt naaber midagi remondib. Korteris on müstiline halb lõhn ja olen kindel, et see minu korterist ei ole. Kas on olemas mingi aine või vahend, mis seda põhjustab? Palun, andke nõu sest see hais on tõesti jube.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas jan »

ehk on tal kanalisatsiooni püstik lahti või toppis tuulutuse umbe ning seetõttu pressivad gaasid sulle läbi ebatihedate või kuivade trappide tuppa?
A A
külaline

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas A A »

Tere! See mädamunahais on divesiniksulfiid. Palju "nuusutades", pole see kindlalt tervislik!
Kui naaber ülal remondib siis ehk solgutab seal mingi happega, mis selle haisu esile kutsub!? Arvan ma!?
Andres (Andresto)
lore
külaline

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas lore »

Tänan, kes vastasid mulle, hais on ainult köögis, hoian praegu ust vahelt kinni. Üleval korteris kogu päeva "toimetatakse", aga kuna on probleemne inimene, siis ma ise ei lähe torkima. Ühistu esimees lubas pärast läbi tulla, ehk tema vaatab seal üleval siis. Aga see hais on tõeliselt jube.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas jan »

Kui on ainult köögis, siis seda enam viitab asi kanalisatsioonile. Ning tähelepanu juhtimine olukorra ebatervislikkusele on täiesti asjakohane - mul endal oli ehituse käigus (viimane korrus) WC / vannitoa püstik kaks päeva lahti ning olukord oli täiesti talutav (ka lõhna poolest). Küll aga oli lugu erinev köögi püstiku avamisel - tugev mädamunahais, 15 minutiga hakkasid silmad kipitama, pea uimane ning ajas iiveldama. Sellega saigi tööd teha ainult aknaid täiesti lahti hoides ning lühikeste lõikude kaupa korraga.
reven
külaline

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas reven »

oli kunagi sama juhus vötsime ühe toa lae lahti kuni kivideni (kips-vatt jne)aga rott oli surnud hoopis krt teises otsas ja mingeid kanaleid pidi tuli hais x kohast välja.vahest on ka sul probleem mujal ja sealt tuli lihtsalt väljund .peale seda panime pööningul koik augud kinni
lore
külaline

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas lore »

reveni jutt väga hirmutav, sest üleval korteris pidi ühistu esimehe jutu järgi kõik kombes olema. Mina aga elan lahtiste akendega, sest hais ei kao. Köögis sai kapid kõik üle kontrollitud, tühjendatud, ainult ei saa liigutada enne homset kraanikappi torude tõttu. Kuigi, tundub uskumatu, et seal allgi keegi surnud oleks. Ventilatsioonist ei saa ka tulla, sest kui selle kinni kleepisin, läks hullemaks.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

lore kirjutas:reveni jutt väga hirmutav, sest üleval korteris pidi ühistu esimehe jutu järgi kõik kombes olema. Mina aga elan lahtiste akendega, sest hais ei kao. Köögis sai kapid kõik üle kontrollitud, tühjendatud, ainult ei saa liigutada enne homset kraanikappi torude tõttu. Kuigi, tundub uskumatu, et seal allgi keegi surnud oleks. Ventilatsioonist ei saa ka tulla, sest kui selle kinni kleepisin, läks hullemaks.
No niipalju peaks ju ikka suutma oma nina abil ära välimäärata, et kas hais tuleb kraanikausist/kraanikausikapist või mõnest teisest nurgast. Vastavalt sellele peaks siis edasi tegutsema...
Torutööd Tartus 56 932 898
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

Tõenäoliselt on viga saanud kanalisatsioonipüstak. Haisu lekkeks ei pea pragu olema üldse suur. Sellest ei pruugi vett ka välja tulla. Samuti võib mõni liide ebatihe olla surnud tihendi vms tõttu. Pesumasin lekib jne. Nagu öeldud, siis tõesti peaks oma ninaga leidma umbkaudse haisu lekke päritolu koha. Tehke aknad lahti tuulutage tuba ja hakake nuuskima. Seejärel saab oletada ja aidata lahendusele lähemale saada. Püstaku purunemine või mingi nihe pole naabrite remondi korral mingi erand, seda eriti malmpüstaku korral.
lore
külaline

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas lore »

Tegelikult ongi nii, et kui peale põhjalikku tuulutust järjekordselt nuhkima läksin, siis ei tuvasta küll sealt kraanikausikapist mingit erilisemat haisupunkti. Niipea kui tõmmata aken veidigi koomale, jälle nagu laibakuuris, kõige hullem, et see kapi välja saamine torude tagant ei saa lihtne olema ja tundub, et põhjust sealt ei tule. Homme lähen koputan veel kõrvalt ja alt naabri ustele, asi on tõsiselt ebameeldiv. Ei usu, et rott või hiir, pole siin kunagi olnud, ka ühistu esimees arvas, et rotte pole.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Jeerum. Mine ülemise naabri uksetaha ja küsi kas tal sama hais. Mis seal karta on. Äkki tema samuti nuusib mööda tuba ringi ning kirub sind.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas jan »

kas kanalisatsiooni püstak on muidu terves ulatuses näha või mitte? kuna ilmselt on peidetud, siis võib vabalt olla ka nii, et remondist tingitud mõra või lahtine liitmik on täpselt vahelae juures sinu pool ning ülemisel endal on õhk puhas.
Scott
külaline

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas Scott »

Igaks juhuks peab küsima, kas gaasitorustik selles majas on?

Gaasile lisatud merkaptaanid haisevad teatud koguses samamoodi kui mädamuna ning lõhn levib ruumis ühtlaselt. Lekete avastamiseks seda muidu lõhnatule gaasile lisataksegi.
lore
külaline

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas lore »

Tere,
kanalisatsiooni püstak on kõik näha, toru kuiv (malm), toru kapist ei saa aru, et haisu sealt tuleks, gaasi majas pole. Köök haisu täis, naabrid täna ei kõrvalt ülevalt ega alt ei avanud, eks näis, mis päev toob. Sellist jama ei soovi vaenlasele ka.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Vbl on abiks lugeda kadunud isikute nimekirja ? Mõni lähem naaber oma kodulooma pole otsinud ? Kunagi oliüks koonud rott põranda all aga see läks umbes nädala mööda. Kui sul aga ikka mitu nädalat see jama kestab siis need lihalagunemise protsessid vist ei kvalifitseeru.
Külaline
külaline

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul jälle juhtus kunagi ühikas, et õhtul koju tulnult oli justkui sein ukse ees, sisse ei saa minna - hakkab kohe öökima. Kuidagi vesiste silmadega sai aknani ja tuulduma. Ise kodunt minema. Siis kunagi hiljem õhtul saabus toanaaber ja ütles, et ajas hommikul veidi piima vaibale. Plekk umbes 10cm2. Aga hais oli nagu oleks pool hobust mädanenud nädal.
Kasutaja avatar
zaibiz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Mär 2012, 08:27
Asukoht: Kuressaare

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas zaibiz »

Scott kirjutas:Igaks juhuks peab küsima, kas gaasitorustik selles majas on?

Gaasile lisatud merkaptaanid haisevad teatud koguses samamoodi kui mädamuna ning lõhn levib ruumis ühtlaselt. Lekete avastamiseks seda muidu lõhnatule gaasile lisataksegi.
Olen selle gaasi teooriaga üsna nõus kuna tavaliselt loomaraiped ei haise mädamuna järgi.
Iga mees peaks oma pulkade juurde jääma! :D
Janneke
külaline

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas Janneke »

Ostsin hiljuti "uue" korteri kus eelmine omanik oli kõva suitsumees olnud. Korter sõna otseses mõttes lehkas. Õhuvärskendajad (mõtlen sprayd) tegid asja veel hullemaks, kuidagi segunesid selle rõveda haisuga ja tegid selle rõvedamaks. Leidsin sellise lehe www.lifeshine.ee , sealt tellisin selle kotikese toa jaoks ja peale mingit kolmandat päeva oli see rõve hais peaaegu kadunud. väga kergelt on tunda veel. Sealt kodulehel ostmise võimalus puudub, mina kirjutasin sellele, võtsin nedega otse ühendust.
JAANA
külaline

Re: mädamunahais

Lugemata postitus Postitas JAANA »

Aitäh! See toode töötab ideaalselt.
Vasta