Vinguandur

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
umbrella
külaline

Vinguandur

Lugemata postitus Postitas umbrella »

Leidsin ühe huvitava lingikese:
http://www.hot.ee/aitaennast/vingukas.htm

Seal on toodud väga hea tabel vingu kontsentratsiooni mahu kohta ja mis maht kui ohtlik on ja mis sümptomeid tekitab. Nüüd minu küsimus on selles, et kas kuskil müüakse ka vinguandurit mis näitab ka sellist kontsentratsiooni mahtu samades ühikutes?

Kõige lähem asi mis mina leidsin on siin: http://www.tulekustuti.com/3/kidde-ving ... de//brand/
Too aparaat aga näitab konsentratsiooni taset muudes ühikutes. Kas saab ehk neid kuidagi teisaldada?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Et siis misasja ? Teisaldamine on teise kohta viimine.
mõhmõm
külaline

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas mõhmõm »

dumbuser kirjutas:Et siis misasja ? Teisaldamine on teise kohta viimine.
Teisendada!
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kui aparaat ise ei oska teisendada siis on jama. Aga paljudel juhtudel ta siiski oskab, igakord pole seda aga kirja panadu tuvustavale lehele. Müügimeeste jutust kipub aga selliste juhtudel veelgi vähem abi olema.
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas marguso »

:hello:
põrr
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 75
Liitunud: 26 Mär 2009, 21:12
Asukoht: Tartu

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas põrr »

Ostsin ka aastalõpu ehituspoodide kampaania ajal selles esimeses postituses toodud Kidde vingugaasianduri. Olen peale seda nüüd paar korda kütnud ja kuidagi imelikult käitub see andur.
Andur jätab viimatise maksimumnäidu meelde ja kuvab seda. Kütsin esmalt laupäev nii, et läksin peale kütmise lõpetamist ise kodust ära, naastes aparaati näppides selgus, et toas oli olnud maksimaalselt 55 ppm CO-d. Ja aparaat peaks kirjade järgi üle 30 ppm CO juures hakkama vähemalt kord pooleteise tunni jooksul lõugama…ju siis lõugaski minu äraolekul, loodetavasti mitte öösel naabreid äratades.
Eile kütsin, ootasin kuniks leek kustunud ja jäid üsna korralikud tugevalt hõõgunud söed ja panin siibri kinni nagu ikka st panen siibri kinni alati siis kui leeki enam pole ja ühtki tukki pole jäänud- vahel saab nii tulipunased söed, vahel läheb kehvemini kui peab tükk aega mõnda tukki koputama.
Peale siibri sulgemist siis poole tunni pärast näitas ca 2 m kaugusel ahjust mul CO sisaldust 56 ppm ja see tõusis üsna ruttu 69 ppm peale ja siis pistis andur kisama. Võtsin patareid välja, uuesti sisse ja peagi kukkus uuesti kisama kuigi mina mingit vingu ei tundnud, polnud ka vingumürgituse sümptomeid nagu peavalu, iiveldus, nohu jne.
Huvitav, kas aparaat on veidi rumal või olen tõesti mina vingugaasi suhtes nii tundetu. Olen ahju kütnud viimased 11 aastat elust ja kunagi pole probleemi olnud vinguga. Ahi tõmbab ka väga hästi, märgatavaid pragusid ahjus pole, täna võtan vist siiski savimördi kätte ja katsun kahtlasemad kohad üle käia.
Kuidas on teiste kasutajate kogemused vingugaasianduritega? Kas on ka ülitundlikud kuigi inimene ei tunne midagi?
Loen küll Tamrexi lehelt nüüd, et andur peab olema vähemalt 4m küttekoldest ja liikuvast õhust, minu elamises on seda raske tagada kuna kogu elamine vaid 48 m2 suur ja ahi läbi kolme toa.
matemaatika
külaline

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas matemaatika »

umbrella kirjutas: Kas saab ehk neid kuidagi teisaldada?
:D Teisendamisega siis probleem?
ppm on samasugune dimensioonita ühik kui %- iseloomustab ainult suhtelist vahekorda. Tõlge (part per million) oleks osa miljoni kohta e. miljondikosa.
Kui osa suurus on 1ppm siis tema suurus on 1/1000000 (e. 1*10 astmes -6) ehk moodustab nii suure osa "tervest".
Kui osa suurus on 1% siis tema suurus on 1/100 (e. 1*10 astmes -2) ehk moodustab nii suure osa "tervest".
Teisisõnu on 1000000/1000000 sama suur väärtus kui 100/100 e. 1000000ppm=100% ;)
Kui suure osa moodustab 60ppm %-des saan siit lugeda vähemalt homme? ;)
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Matemaatik ? Ja ei suuda ise neid teisendada ?
põrr
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 75
Liitunud: 26 Mär 2009, 21:12
Asukoht: Tartu

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas põrr »

matemaatika kirjutas: Teisisõnu on 1000000/1000000 sama suur väärtus kui 100/100 e. 1000000ppm=100% ;)
Kui suure osa moodustab 60ppm %-des saan siit lugeda vähemalt homme? ;)
Tõepoolest, saabki arvutusi lugeda, vähemalt keegi vaevus selgitama, mida see ppm tähendab :)

Plökerdasin siis eile veidi täiendavalt ahjusuuet ja pottkivi ahju kivide vahesid saviseguga täiendavalt ning asusin hiljem kütma ning sulgesin siibri eelmisest korrast hiljem ,kui söed enam väga erksalt ei hõõgunud.
Eile peale kütmist ca 3m kaugusel küttekehast jõudis andur 3 tunniga peale siibri sulgemist näidult 0 ppm 51 ppm peale ehk siis peaks olema 0,000051%, või pole jagatis 51/1000000 õige ning tulem tuleb veel x100 läbi korrutada? siis tuleks tulemuseks 0,0051% ehk selle lingi http://www.hot.ee/aitaennast/vingukas.htm lubatud maksimumväärtus. Selle näidu peale andur eile 3 tunni jooksul peale ahju sulgemist lõugama ei hakanud kuid võtsin patarei siiski enne magamaminekut välja, et andur asjata äratama ei hakkaks sest minu hinnangul vingugaasi ohtu ei olnud- kuid kirjade järgi peaks üle 30 ppm näidu korral andur häiret andma vähemalt korra 120 minuti jooksul.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ma ka lugesin mõni aeg tagasi seda vingu teemat ja nüüd kütan nii, et ahju uks läheb tihkelt kinni sel hetkel kui "leeki enam pole", aga siibri panen siis, kui praktiliselt ei paista ka enam läbi klaasi ühtegi punast tulukest. Ei ole eriti täheldanud, et ahi väga külmem oleks ja vähem kütaks. Kuigi mul on vana ja kehvalt tuult pidav ehitis, siis mõtlesin, et lapse pärast parem lasen kopikajagu sooja korstnasse. Aga probleem võib tõesti tõsine olla, kui elada kaasaegses kehvalt ventileeritud elamises.
vanaema on sul veteran...
matemaatika
külaline

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas matemaatika »

põrr kirjutas: Tõepoolest, saabki arvutusi lugeda...
Eile peale kütmist ca 3m kaugusel küttekehast jõudis andur 3 tunniga peale siibri sulgemist näidult 0 ppm 51 ppm peale ehk siis peaks olema 0,000051%, või pole jagatis 51/1000000 õige ning tulem tuleb veel x100 läbi korrutada? siis tuleks tulemuseks 0,0051% ...
Täitsa õige vastus :good: Vea märkisin punasega. See mis Sa seal protsendi märgi ees said, on miljondikosa väärtus väljendatud kümnendmurruna. Protsent väljendab alati sajandikosa suurust (sajandikud on 2 kohta peale koma).
Näide 1/10(kümnendik)= 0,1 = 10/100(sajandik)e.10% = 100/1000 jne.
0,1/10 = 0,01 = 1/100 e.1% = 10/1000 jne.
Kellel koolist palju aega möödas, tasub üle vaadata.
Sellist reaktsiooni ei osanud oodanud
Matemaatik ? Ja ei suuda ise neid teisendada ?
Häbeneda pole siin midagi, teisendusvigade pärast on suurte lennufirmade õhulaevadki alla sadanud...

alias Imelik.
Saarak
külaline

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas Saarak »

Voltamper
külaline

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Tere,
Ostsin vinguanduri ja lugesin paigaldamise kohta informatsiooni. Soovitatakse paigaldada kütteseadmele mitte lähemale kui 5m. Kuna ma ei ela mõisas ega katedraalis, siis ausalt öeldes ei leia ma magamistoas ühtegi kohta, mis oleks ahjust nii kaugel. Lisaks sellele on soovituslik, et seinte nurgad oleks andurist 2-4m kaugusel. Ehk siis ideaalis võiks toa üks kabariit olla vähemalt vähemalt 7m (5m ahjust+2m nurgast) Ahjud ehitatakse ju ikka võimalikult korteri keskele, mitte kuskile välisseina. Seega tekib küsimus, kellele see andur mõeldud on? On kellelgi nii suured toad?
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas fanatic »

"Kuhu on õige vingugaasiandurit paigaldada? Sellega on segadus, mis maksab Eestis elusid"

https://geenius.ee/uudis/kuhu-on-oige-v ... is-elusid/
Külaline
külaline

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

On ka kombineeritud andureid, milles on nii vingu- kui suitsuandur ja need tuleb panna lakke. Ja on ka reaalne juhus olemas mul kui see laes oleva andur andis vingugaasi häire kui kütteseadme siiber liiga vara kinni sai. Egas kusagilt jääkülma vingugaasi sulle tuppa ei tule, ikka sooja ja see tõuseb raudselt ülespoole.
Külaline
külaline

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Huvitav, et alles nüüd lärmi tehti, mul on juba kuus aastat kombineeritud andurid laes.
Voltamper
külaline

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Artiklist ei loe ka paraku midagi konkreetset välja - soovitatakse lugeda kasutusjuhendit, mida ma ka tegin.
Ei jää muud üle kui toode poodi tagastada. See 5m küttekoldest ja 2m nurgast jutt peaks ikka pakendil kirjas olema. Õnneks tsekk alles ja pakend veel avamata.
Tahaks kohe huviga seda ideaal-kodu näha, mis sellistele parameetritele vastab.
Külaline
külaline

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Äre mõtle probleeme välja enda jaoks. Pane lakke ja asi tehtud. :banghead:
Külaline
külaline

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 22 Nov 2018, 21:38 Huvitav, et alles nüüd lärmi tehti, mul on juba kuus aastat kombineeritud andurid laes.
Kui vaadata viimaste aastate vingusurmade statistikat, siis see kajastab õõvastavat trendi sealt ka lärm. Surevad järjest lapsed, vanurid.
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Voltamper kirjutas: 22 Nov 2018, 23:57 Artiklist ei loe ka paraku midagi konkreetset välja - soovitatakse lugeda kasutusjuhendit, mida ma ka tegin.
Ei jää muud üle kui toode poodi tagastada. See 5m küttekoldest ja 2m nurgast jutt peaks ikka pakendil kirjas olema. Õnneks tsekk alles ja pakend veel avamata.
Tahaks kohe huviga seda ideaal-kodu näha, mis sellistele parameetritele vastab.
Kindel, et õigesti lugesid? Kui nii, siis tõlkeviga, vast on mõeldud siiski _mitte kaugemale_ kui 5m küttekoldest.

P.S Neile, kes siin räägivad vingugaasi molaarmassist jms, tuletaks meelde, et gaas ei ole vedelik. Vastasel korral oleks meil siin maapinnast 8km lämmastikku, enne kui hapnikuni jõuaksime.
Külaline
külaline

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui lakke panna, siis kusagile laelambi ja seina vahele, mitte päris seina äärde ja mitte väga lambi juurde. Soovitavalt voodi kohale. Seina peale paigaldades võiks ka voodi lähedal olla. Pääsatab elu mõlemal juhul. :thumbsup:
Külaline
külaline

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kahepoolse teibiga otsaette....
Voltamper
külaline

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Rabarebane kirjutas: 23 Nov 2018, 17:30
Voltamper kirjutas: 22 Nov 2018, 23:57 Artiklist ei loe ka paraku midagi konkreetset välja - soovitatakse lugeda kasutusjuhendit, mida ma ka tegin.
Ei jää muud üle kui toode poodi tagastada. See 5m küttekoldest ja 2m nurgast jutt peaks ikka pakendil kirjas olema. Õnneks tsekk alles ja pakend veel avamata.
Tahaks kohe huviga seda ideaal-kodu näha, mis sellistele parameetritele vastab.
Kindel, et õigesti lugesid? Kui nii, siis tõlkeviga, vast on mõeldud siiski _mitte kaugemale_ kui 5m küttekoldest.

P.S Neile, kes siin räägivad vingugaasi molaarmassist jms, tuletaks meelde, et gaas ei ole vedelik. Vastasel korral oleks meil siin maapinnast 8km lämmastikku, enne kui hapnikuni jõuaksime.
Igaüks võib üle lugeda, kes ei usu.

http://www.satcom.ee/media/satcom/produ ... juhend.pdf
Külaline
külaline

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pane voodi kohale ja asi ants. :jooma Kui kütteseadmest kipub ukse avamisel vingu tulema ja andur tööle hakkab, pane voodi juurde seina peale umbes padja kõrgusele.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Vinguandur

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Voltamper kirjutas: 25 Nov 2018, 18:41Igaüks võib üle lugeda, kes ei usu
http://www.satcom.ee/media/satcom/produ ... juhend.pdf
Ega see juhend ka asja palju selgemaks ei tee - Pane kuhu tahad, alates 10 cm kõrguselt põrandast või lakke.
Vasta