heliisolatsioon

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Ene
külaline

heliisolatsioon

Lugemata postitus Postitas Ene »

Uus maja, korter asub I korrusel trepikoja kõrval. Maja ühe püstakuga 56 korteriga ja kõik see rahvas ja ka külalised käivad sisse-välja nii päeval kui ööl. Mina olen ühel pool ust, nemad marsivad teisel pool ust koridoris. Peale kõige muu ka veel tohutu kaja efekt koridoris ja metallist välisuks minu seina taga. Ühesõnaga kostab läbi kõik kõne, sammud ja ka koera lõõtsutamine. Ei oska ma täpselt öelda, kas ainult uks kostab nii läbi või ka sein. Millised võimalused on muuta seda seina ja ka ust helikindlamaks? Pöördusin ka tarbijakaitsesse, aga asja alles uuritakse, tahaksin lihtsalt teada olemasolevaid reaalseid võimalusi.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tean vaid kahte toimivat lahendust:
a) minema kolida
b) kannatada
soovitaja
külaline

Lugemata postitus Postitas soovitaja »

Lase topelt-uksed panna!
Betoonehitise puhul võib tõepoolest suurem mürasild olla just uks.
Iseasi on ka see, kui kogu ventilatsioon on koridori ja korteri vahel.
Sealt võib ka läbi kajada!
eliise
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 12 Veebr 2006, 16:36

Re: heliisolatsioon

Lugemata postitus Postitas eliise »

Ene kirjutas:Uus maja, korter asub I korrusel trepikoja kõrval. Maja ühe püstakuga 56 korteriga ja kõik see rahvas ja ka külalised käivad sisse-välja nii päeval kui ööl. Mina olen ühel pool ust, nemad marsivad teisel pool ust koridoris. Peale kõige muu ka veel tohutu kaja efekt koridoris ja metallist välisuks minu seina taga. Ühesõnaga kostab läbi kõik kõne, sammud ja ka koera lõõtsutamine. Ei oska ma täpselt öelda, kas ainult uks kostab nii läbi või ka sein. Millised võimalused on muuta seda seina ja ka ust helikindlamaks? Pöördusin ka tarbijakaitsesse, aga asja alles uuritakse, tahaksin lihtsalt teada olemasolevaid reaalseid võimalusi.
kui piisavalt raha siis toimib mitmekihiline helitõkend.

t:58327722
Ene
külaline

Lugemata postitus Postitas Ene »

Kui paks see kiht on ja kas sellest on ikka kasu, kas sul on praktiline kogemuse? ~4m tavakõrgusega seina - palju võiks maksta?
Ene
külaline

Lugemata postitus Postitas Ene »

Veel küsimus, kas keegi teab, kuidas saab kontakti akustikaekspert Linda Madalikuga? Ta on seda mürateemat ja heliisolatsiooni palju uurinud ja artikleid avaldanud ja tema käest võiks head nõu saada, aga ei leia kuskilt mailiaadressi.
külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas külaline »

Kirjuta madalik@neti.ee (panin Googlesse "Linda Madalik" ja kohe teine vastus).
liimar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 07 Mär 2007, 02:10

Lugemata postitus Postitas liimar »

Mida see akustikaekspert Linda Madalik ka rääkis head?
Akustik
külaline

Lugemata postitus Postitas Akustik »

Vastus hilineb küll kaks aastat, kuid saadan siiski.

Räägid probleemist, mis tegelikult mõjutab kõiki kortermajade elanikke. Lisaks sammudele on liftiga majade ülemisel korrusel kosta ka mootori müra. Esimene kõige lihtsam soovitus oleks paigaldada trepikotta vaibad, mis summutaksid lööke treppidele. Kahjuks kodumaa kliimat arvestades pole see reaalne.
Teine võimalus on paigaldada seina vahele müratõke. See võib koosneda isegi villast ja kipsplaadist, aga ole ettevaatlik. Kõige olulisem paigalduse juures on see, et sa ei kinnita seda jäigalt välisseina külge (sealt kus müra tuleb), kuna tegelikult on see vibreeriv betoon, mis selle müra sinu kööki edasi kannab. Kõige mõistlikum on ehitada karkass, mis kinnitub põrandale ja lakke või siis seina ja lae/põranda ristumiskohta. Iseasi, kuidas kappe seina kinnitada hiljem.
Välisuks paneb samuti seinad värisema. Kuna need on enamasti massiivsed ja kinnitõmbamise mehhanism teeb viimase tõmbe väga järsu, siis ei piisa nendest pisikestest tihenditest, mida tavaliselt üksele pannakse. Lisaks sellele ei paigaldata raam piisavalt jäigalt jne.
Sinu uks on ka väga heaks müra läbilaskjaks. Abistab topeltuks, parem isolatsioon.
Kinnisvara mull on lõppemas, küll varsti hakkavad ostjad ka kvaliteedile rõhku panema ja teavad mida nõuda:)

Vastan lisaküsimustele tarky@hot.ee

Tarmo,
MSt Engineering Acoustics
liimar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 07 Mär 2007, 02:10

Lugemata postitus Postitas liimar »

tere Akustik
aga äki oskad mõnda head villa soovitada, et mida paari kihi kipsi alla panna. Pärast remonti on niru tunne avastada , et poole parem vill kuskil saadaval. Endale on silma jäänud see Parock ja Rockwool, et neil siuuksed jäigad kivivill plaadid.
ette tänades
Silwer
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 21 Jaan 2007, 20:57
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Silwer »

Autodel kasutatakse müratõkkeks pigimatti. Järsku saab korteri ukse lahti võtta ja mõlemad pleki pooled seest pigimatiga katta?
Kasutaja80
külaline

Re: heliisolatsioon

Lugemata postitus Postitas Kasutaja80 »

Ainuke 100% töötav lahendus on kolida eramajja elama! Igasuguste müratõkete paigaldamine on riski-business ja sellega ei pruugi asja korda saada.
Vasta