Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
antonio1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan 2008, 16:08

Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas antonio1 »

Kuhu oleks kõige soodsam Tallinnas Nõmme piirkonnas asuvad järgmised ehitusmaterjlide jäägid ladustamisele viia:
1. Lehtklaas
2. Eterniit
3. Kipsplaadi- ja ehituspapi tükid jms
4. Termoliidi- ja saepuru

Artiklite 3 ja 4 transpordiks on arvatavalt vaja ka konteinerit. Kes neid kõige soodsamalt rendib?
Tänan ette info eest.
Kui keegi pakkumisi teeb, siis PS!
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas siiber »

Kas eterniit on väga ära lõhutud? Kuurikatuseks kõlbaks veel?
Trantor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 17 Apr 2009, 13:53

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas Trantor »

Tere,
aadressil Raba 40 asub Nõmme jäätmejaam, mis võib eraisikutelt prahti vastu võtta. Vaata siia: http://www.cleanaway.ee/index.php?lang=est&main_id=47
Konteinerite kohta saada küsimused ehituspraht@cleanaway.ee
Voltamper
külaline

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Teema taas aktuaalne.

Pääskülas on hiljuti ehitusprahi kuupmeetrile 10 euri otsa keevitatud, ehk siis 50% hinnatõus. Varasema 20ne asemel tuleb nüüd 30 euri välja käia.
Sama lugu on ka Rahumäe jäätmejaamaga.

Huvitav, kas keegi neid monopoolses seisus jäätmejaamu kontrollib ka või teevad mis tahes?
Külaline
külaline

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga kes keelab ehitusprahti sorteerida?
Sorteeritud materjalist lahtisaamine on hulga odavam.
ping
:hello:
Voltamper
külaline

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Tühi jutt, sorteeritud asjad viskad sinna samasse konkteinerisse ja maksad täpselt sama palju. Proovitud.
Külaline kirjutas: 19 Juun 2018, 22:52 Aga kes keelab ehitusprahti sorteerida?
Sorteeritud materjalist lahtisaamine on hulga odavam.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Voltamper kirjutas: 20 Juun 2018, 08:15 Tühi jutt, sorteeritud asjad viskad sinna samasse konkteinerisse ja maksad täpselt sama palju. Proovitud.
Külaline kirjutas: 19 Juun 2018, 22:52 Aga kes keelab ehitusprahti sorteerida?
Sorteeritud materjalist lahtisaamine on hulga odavam.
ping
:hello:
Ongi nii, kui viid oma jäätmed "ehitusprahi" nime all.
Miks peaks tellised ja puidu samasse konteinerisse viskama?
Kui nad on samas konteineris siis on see ehituspraht, aga kui kivimaterjal panna eraldi siis seda nimetatakse "mitteorgaaniliseks täitematerjaliks" ja see on hoopis erineval real.
Mõnikord tasub jäätmekäitluse eeskirju lugeda.
Hind kujuneb prügis oleva kõige kallima komponendi järgi, kui kõige kallim eraldada, siis ülejäänud prügi hind langeb.
Kui näiteks kuuri lammutamisel tekkib koorem laudu, ja kui sellesse koormasse visata 10 tellist, siis see on kallis ehituspraht.
Kui need 10 tellist panna eraldi, siis see lauakoorem on puidujääde. Aga puidujäätmeid ostetakse kokku ja kui leiad, siis tuuakse ka tasuta konteiner ja viiakse see ka tasuta ära.
:hello:
Voltamper
külaline

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Jah, kivid, metall ja puhas puit võetakse eraldi vastu aga sellega asi ka piirdub.
Kui seal puidu sees on naelad, kruvid või on kuidagi töödeldud, siis lõpetab see sorteerimata ehitusjäätmega samas konteineris, vahet pole kas sa viid selle eraldi või muu sodiga segatult. Kips, vill, tapeet, peenem kivipuru jms läheb samamoodi samasse konteinerisse, jällegi pole vahet kas sa oled nad eraldi sorteerinud või segiläbi visanud.
Külaline
külaline

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Voltamper kirjutas: 20 Juun 2018, 10:27 Jah, kivid, metall ja puhas puit võetakse eraldi vastu aga sellega asi ka piirdub.
Kui seal puidu sees on naelad, kruvid või on kuidagi töödeldud, siis lõpetab see sorteerimata ehitusjäätmega samas konteineris, vahet pole kas sa viid selle eraldi või muu sodiga segatult. Kips, vill, tapeet, peenem kivipuru jms läheb samamoodi samasse konteinerisse, jällegi pole vahet kas sa oled nad eraldi sorteerinud või segiläbi visanud.
Pole minu asi õpetada kedagi "puutaha pissile".
Mina olen omale ettejäävad suvilad niimoodi lammutanud, et "ehitusprahti" olen viinud korra sõiduauto käruga.
ping
:hello:
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas anryo »

Siin polegi kedagi vaja õpetada. Ka antud Pässa jäätmejaama oma töötajad soovitasid ehitusjäätmeid mujale viia, kui just rahakott puuga seljas pole. Aga kuna mul oli vaid ~1m3 jagu, siis selleks ei viitsinud teise linna otsa sõitma hakata.
Aga kõik eelpoololev on tõsi - sodi läheb lõpuks samasse konteinerisse ja (tasuta) võetakse vastu vaid "puhast" materjali (puit, klaas, metall, kivid, aiajäätmed jne). Kui on juba kuidagi töödeldud või segamini, siis on "ehituspraht" ja vastavalt eelmainitud hinnakirjale.
Voltamper
külaline

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Ma vaatasin, et see MTÜ mis Pääskülas opereerib, on end ka mujale sisse söönud. Ragn Sells on ainult veel Smuuli teel, aga sealgi on ehitusjäätmed juba 25 euri kuup. Kas on veel mõni koht jäänud, kus inimest ei karistata selle eest, et ta oma kodu renoveerib ja loodust tahab hoida?
Külaline
külaline

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jutu jätkuks veel, Tabasalu jäätmejaamas, oleks peaaegu 3 kotitäit naise kitkutud aiajäätmeid ehitusprahti pandud suure raha eest kuna juurikad olid mullased. Suure vaidluse tulemusel lubati veel viimast korda tasuta ära anda. Edaspidi olen oma aiajäätmed metsa vedanud. :wave:
Voltamper
külaline

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Kummaline, et kui ma tellin samast kohast ehitusprahi jaoks konteineri, siis tuleb koos toomise, äraviimise ja kolm päeva objektil seismisega hind kuupmeetri kohta ligi poole odavam. Kui ma viin oma transpordiga neile kuupmeetri samasugust jäädet, siis maksan poole rohkem. Kus on siin loogika?

Tulevikus tuleb vist hakata lihtsalt olmeprügikasti täitma ja kui see täis saab, tellida lisavedu, kuna see tuleb kuupmeetri kohta kordades odavam, kui ise jäätmejaama viies. Mitte keegi ei saa öelda, et mul ei tohi majapidamises ehitusjääke üle jääda.
Külaline
külaline

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Voltamper kirjutas: 21 Juun 2018, 07:40 Kummaline, et kui ma tellin samast kohast ehitusprahi jaoks konteineri, siis tuleb koos toomise, äraviimise ja kolm päeva objektil seismisega hind kuupmeetri kohta ligi poole odavam. Kui ma viin oma transpordiga neile kuupmeetri samasugust jäädet, siis maksan poole rohkem. Kus on siin loogika?

Tulevikus tuleb vist hakata lihtsalt olmeprügikasti täitma ja kui see täis saab, tellida lisavedu, kuna see tuleb kuupmeetri kohta kordades odavam, kui ise jäätmejaama viies. Mitte keegi ei saa öelda, et mul ei tohi majapidamises ehitusjääke üle jääda.
Paistab, et sa pole isegi oma prügifirmaga sõlmitud lepinguidki läbi lugenud.
ping
:hello:
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Mina viin oma ehitusjäätmed Türisalust haagisega Jõelähtmele, kus ei arveldata kuupmeetri, vaid tonniga. €65 +km oli vist segajäätmete tonn. Edasi-tagasi 100+km aga odavam ikkagi.
Voltamper
külaline

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Eks siin tuleb juba kalkuleerida. Mingit õhulist kerget kraami on Jõelähtmele vast ok viia.
Krohv, kips jms raskem kraam võib tonni alusel suhteliselt kallis tulla.

Ei jää midagi üle, tuleb arvestada, et prügi vastuvõtt on ehitustegevuse juures päris kõva kuluartikkel.
Kõige kummalisem, et peamine hinnasurve on just sellisel väikehaagisega kodukoristajal, kes on tegelikult kõige potensiaalsemad prügi metsa alla tassijad.
Minu arvates on see hinnapoliitika väga valele poole kaldu ja tundub, et kedagi ei huvita ka.
Voltamper
külaline

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Külaline kirjutas: 21 Juun 2018, 09:40
Paistab, et sa pole isegi oma prügifirmaga sõlmitud lepinguidki läbi lugenud.
ping
:hello:
Erinevalt sinust, siiski olen.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Kalkuleerida pole midagi, kuna rasked asjad on hoopis muu hinnaga. Telliseid viisin sinna €7 tonnist. Nood on jäätmejaamas küll tasuta, aga kuna avatud on teine poolt tundi iga kuuvarjutuse ajal, lappasin tellistele segaprügihunniku selga ja viisin kõik Jõelähtmele.
Voltamper
külaline

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Seebiooper Pääskülas jätkub.
Tasuta saad ära ainult kuni 10L-se tühja värvi vms ämbri. Kõik mis sellest üle läheb on 80 senti liitri kohta.
Seega, kui ma tahaks ära viia kõik värvi, laki ja pahtliämbrid, mis mul korteri renoveerimisest on tekkinud, peaksin ma ca 200 eurot kaasa võtma.
Alles pool aastat tagasi võeti neid samas kohas vastu piiramatult.

Kas ma pean siis kõik sugulased ja tuttavad kokku ajama, igaühele ämbri näppu andma ja hanereas nendega jäätmejaama sisse jalutama, siis oleks JOKK. Või siis iga päev ühe ämbriga sinna spetsiaalselt kohale sõitma, selleks kütust raiskama ja loodust saastama.
Külaline
külaline

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Targemad inimesed saavad oma ehitusjäätmed ja prügi sokutada töökoha konteinerisse. Juhatajad, kõrgemad ametnikud jne... . :grin:
Scott
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 25 Mär 2012, 09:25
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Soodsaim ehitusprahi ladustuskoht

Lugemata postitus Postitas Scott »

Aastaid tagasi oli vastasmaja esimese korruse korteris põhjalik remont, ühel hetkel toodi ka konteiner akna alla. Kui konteiner oli juba piisavalt täitunud, sõitsid remonditegijad õhtul minema, nagu tavaliselt, kuid olid kaubikuga varsti tagasi ja hakkasid sealt oma muude objektide ehitusprahti juba eesolnu alla toppima. Seega ka selle prahi maksis korteriomanik kokkuvõttes kinni.
Vasta