Soodsaim ning parim ehituspood

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Külaline
külaline

Re: Soodsaim ning parim ehituspood

Lugemata postitus Postitas Külaline »

clondike kirjutas:Kuidas teiste linnade Espaki kaubavalik on? Näiteks Viljandi omas on aina rohkem idapoolseid tootjaid oma valikuga letis. LED pirnide letis on mõni vananenud Osrami toode ja ülejäänud on otseselt hiinakad või idanaabri asjad. Ventilatsiooni sortimendis laiab Vents, mille kvaliteet on kahtlane või suisa s..t Tööriistade letis saab suurel hulgal vene keelsete asjade vahel valida. Vannitoa mööbliga sma seis. Ok, hind määrab, aga arvestades seda autode merd igapäevaselt poe parklas, siis inimestel raha ju on.
Tundub, et Espak eristub teistest selle poolest et siin on palju väikseid poode mis on ühinenud ühe sildi alla.
Netis kaubavalikut pole, nagu kadaka turg.
Ühe poe kliendikaart ei kehti teises poes enne eraldi lepingu sõlmimist ehk raamatupidamised paistavad ka eraldi olema.
Kaubavalik oleneb sellest, et milline hulgimüüja on viitsinud millisesse poodi millist kaupa müüki tuua.
:hello:
tompohhuist
külaline

Re: Soodsaim ning parim ehituspood

Lugemata postitus Postitas tompohhuist »

rsk kirjutas:ei ole rõvedamat kohta kui tondi rautakesko. ükskõik mida sealt osta tahad ootad lolliks ennast. mingis putkas istuvad 2 erakliendihaldurit. need on vabsjee isad seal. eriti see vanem paksem tohlakas. mitte ühelegile küsimusele ei vasta, kunagi ei aita. nähvab alati, et oodake teenindajat. tervitan sind va paksmagu. kuigi olen loobunud selle urka külastamisest tuleb alati see poekene mulle meelde
Mõlemad tolad on seal alles. See paksmagu ja see noorem, kes näeb välja nagu äpu.
Ma ei saa aru, mis seal toimub. Ükskõik millise leti taha lähed on vastus ei ole minu osakond. Üks kord on olnud ka meeldiv teenindus kui tööriista letis üks krapsakas keskealine vanaproua aitas.
Aga millieks need nn erakliendi haldurid. Istuvad ja kirjutavad -10&%. Kui midagi nõu küsid on suu m....nnni täis. Niigi odav hiina pask ja seee ka sellise kirvega müügil.
Voltamper
külaline

Re: Soodsaim ning parim ehituspood

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Pole kõiki Espak'e läbi sõitnud, aga see kliendikaart mis kehtib Tallinnas, kehtib ka näiteks Raplas. Seega kehtib tõenäoliselt ka mujal? Kaubavalik on kindlasti väikestes linnades erinev ja väiksem, aga pole ju mõtet kõike sisse tuua, kui klientuur väiksem, kui midagi on puudu, saab alati tellida.

K-Rautast võiks kohe pikema jutu kirjutada, aga hetkel pole õiget vaimu peal.
Külaline kirjutas:
clondike kirjutas:Kuidas teiste linnade Espaki kaubavalik on? Näiteks Viljandi omas on aina rohkem idapoolseid tootjaid oma valikuga letis. LED pirnide letis on mõni vananenud Osrami toode ja ülejäänud on otseselt hiinakad või idanaabri asjad. Ventilatsiooni sortimendis laiab Vents, mille kvaliteet on kahtlane või suisa s..t Tööriistade letis saab suurel hulgal vene keelsete asjade vahel valida. Vannitoa mööbliga sma seis. Ok, hind määrab, aga arvestades seda autode merd igapäevaselt poe parklas, siis inimestel raha ju on.
Tundub, et Espak eristub teistest selle poolest et siin on palju väikseid poode mis on ühinenud ühe sildi alla.
Netis kaubavalikut pole, nagu kadaka turg.
Ühe poe kliendikaart ei kehti teises poes enne eraldi lepingu sõlmimist ehk raamatupidamised paistavad ka eraldi olema.
Kaubavalik oleneb sellest, et milline hulgimüüja on viitsinud millisesse poodi millist kaupa müüki tuua.
:hello:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Soodsaim ning parim ehituspood

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Voltamper kirjutas:Pole kõiki Espak'e läbi sõitnud, aga see kliendikaart mis kehtib Tallinnas, kehtib ka näiteks Raplas. Seega kehtib tõenäoliselt ka mujal?
Tartus ma olen klient. Jõhvis, Pärnus ja Viljandis aga mitte. :hello:
Mujale ei ole sattunud,.
Külaline
külaline

Re: Soodsaim ning parim ehituspood

Lugemata postitus Postitas Külaline »

see kaart kehtib igas espakis. kui on käsil suurem töö: remont, uue ehitus jne , siis on suured ketid üsna viimased kohad kus ise asju osta. Isegi, kui espakis üsna tihti -20% siis suuremate mahtude puhul saad ka sellisel juhul sealt natuke lüpsta. Väga palju sõltub ehituskapupluste jaoks kes hinda küsib kas eraisik või ettevõttest püsiklient.

Reaalsus kipub olema selline, et kui hankimisega tõsisemalt tegeleda saab materjalide eelarvest kokku hoida vahemikus 40% - 20% pelgalt erinevate kaupmeeste hinnakirju sirvides, prof hankijate teenust kasutades või tutvusi kasutades (kui on) . Prof hankijad tegutsevad tavaliselt nii, et kasutavad oma ettevõtet mahtude kasvatamiseks ja mahtude pealt saavad müüjatelt suurema ale, sinu väike maht lihtsalt on osa nende mahust ja strateegiast.

Kui võtta ette online pakkumised n: https://www.ehituskaup24.ee/ jne ja oma kaubad suurematesse kogustesse jagada, et tarne tuleks tasuta, siis hinnavõit garanteeritud. samuti projektimüügi poole pöörduda (ka online keskondades) jne.

Minu enda kogemus paari elukoha renoveerimisel on näidanud , et odavama , kallima pakkumise vahe sama materjali puhul võib olla üsna suur ja hankimine kogu projekti lõikes tasub eraldi majandamist ja hindade otsimist. Kiire nädalavahetuse projekti puhul ei ole muidugi mõtet, kui just kuid midagi ette ei planeeri. Transpordi võimalus endal (kärukonks, väikeveok vms) soodustab kogu protsessi väga oluliselt.

N: sisetöödel: kips, osb , karkass, kinnitusvahendid hange tervele majale. Ise hindu otsides ja küsides Espak üks kallimaid, sama asi läbi prof hankija koos transpordi ja tuppa toomisega espak pakkumise võitja ja kallima ja võitnud pakkumise vahe ~800 euri. Võitnud pakkumise juures sees ka mahalaadimine ja siseruumi tassimine, kallima osas ainult transport väravani.
bjorn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 05 Veebr 2016, 13:27
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Soodsaim ning parim ehituspood

Lugemata postitus Postitas bjorn »

Näide mõnest sellest n.ö. profihankijast?
Külaline
külaline

Re: Soodsaim ning parim ehituspood

Lugemata postitus Postitas Külaline »

bjorn kirjutas:Näide mõnest sellest n.ö. profihankijast?
näiteks siit foorumist viewtopic.php?f=24&t=47323&p=268547
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Soodsaim ning parim ehituspood

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Eelpoolmainitud ehituskaup24 taga on Soosing oü, kelle kaudu ka mina kõik oma ehitusmaterjalid hangin. Või noh, maksan, tellib mu isa, kes mu maja ehitab, mulle jääb ainult maksmisrõõm. Ise olin algselt skeptiline, kuna alguses vaja tellimus sisse anda, selle alusel koostatakse siis arve, lähed poodi ja ütled arve numbri, maksad ja saad kätte. Nagu vanasti ühesõnaga. Aga suvalisse poodi minna ja kliendikaardiga vehkida on jube mugav aga palju kallim lihtsalt.

Üks esimesi asju, mille hinnavahet konkreetselt nägin, olin laste mänguväljak, mis tootja lehel pea €500, Soosingust €345.

Espak võib endale nüüd selle uue maja avada, aga kui teenindav seltskond samaks jääb, võivad nad selle uue maja endale sisse istuda. Viimati käisin mingeid vendijuppe ostmas, leti taga mingi slaavi juurtega päss. Tere, palun, aitäh, nägemist - mitte midagi. Tundsin seal ennast väga häiriva tegurina. Samas eestis üldse häda normaalsete müügimeeste leidmisega vist, alla 3k põhipalga paistavad enamus sellised "et oleks koht, kus külmal talvepäeval soojas olla" tegelased olevat.
Vasta