Abihoone/kõrvalhoone taastamine

estet
külaline

Abihoone/kõrvalhoone taastamine

Lugemata postitus Postitas estet »

Tere!

Pöördun oma küsimusega siiapoole, millele pole foorumis 100% vastust leidnud ehk siis - teostan abihoone remonti 60rm. Peamine otstarve hoonel on siiski kasutamine seda saunaks, eesruumideks jne. Sealhulgas rajasin ka sisse kanalisatsiooni ja veeühenduse (enne oli äravool kraavi ja vesi kohalikust kaevust) (kooskõlastatud KOV - et liidan majaga kanalisatsiooni). Vahetasin välja samuti kõik elektrisüsteemi. Nüüd on käes hetk, kus võiks majale visata ka peale soojustuse(EPS 60 SILVER) aga ei saagi nüüd täpselt aru, kas ja kuidas käituma peab? Kas vajan selle jaoks mingit ehitisteatist või muud bürokraatiaga seonduvat asja. :roll:
estet
külaline

Re: Abihoone/kõrvalhoone taastamine

Lugemata postitus Postitas estet »

Kui juba seinte paksus muutub+fassaadi muutus, siis on kindlasti vaja projekti. Seadus ei määratle, et alates mitmest sentimeetrist on vaja projekti. Kui mõõdud jäävad samaks ja materjali osas muutusi ei ole, siis pole vaja midagi teatada.

Kas see kehtib ka abihoone/kõrvalhoonele?
Külaline
külaline

Re: Abihoone/kõrvalhoone taastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

estet kirjutas: 02 Mai 2018, 20:48 Kas see kehtib ka abihoone/kõrvalhoonele?
Kuna sa minu ühte teist postitust siin kopeerisid, siis küsiks, kas sind on kuhugi suletud ruumi seina külge aheldatud ja telefon ära võetud? Nagu näha, siis arvuti on sulle jäetud, kuid kas süüa-juua ikka antakse? ;)

Oma probleemile õige konkreetsema vastuse saad KOV ehitusministri käest, mitte nii, et pärast laiutad käsi ja selgitad kohalikule ehitusministrile, aga ehitusfoorumis öeldi, et pole vaja mingit teatist ega projekti. Usu mind, kohalikul ehitusministril on foorumis kirjutatust täiesti savi ja siinne jutt teda ei huvita absoluutselt.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Abihoone/kõrvalhoone taastamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

to Urmas

Hetkel nagu väike segadus, uurin maad aga see selleks, korra tundus et oleks hea mõte uurida enne maad kui minna päris torkima. Ei ole enda arust märku andnud et lähen KOV ja ütlen "Tere, ehitusfoorumis anti nõu et nõndaviisi peab tegutsema". Kuid see selleks, minu asja mõte oli enne maad uurida, kui kuhugile pöördun. Ei viitsi koguaeg käia ja muliseda, aega kulutada et saada selgust mis ja kuidas, kui võib-olla esineb inimesi kes on selle läbi elanud ja teab mis täpsemalt vaja on.

Mobla on mul siiani olemas ja kinni ka pole aheldatud, kuid ei vaevunud tõesti kell 7 kuhugile helistama.

Minul on lihtne küsimus millele ootasin vastust, kas on vaja selle jaoks midagi või mitte.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Abihoone/kõrvalhoone taastamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 02 Mai 2018, 23:55 Minul on lihtne küsimus millele ootasin vastust, kas on vaja selle jaoks midagi või mitte.
12 aastat tagasi kui ostsime kõrvalkorteri, et kokku ehitada üheks suureks, siis vastupidiselt sinule, ei hakanud ma kuhugi foorumitesse kirjutama ja ootama vastuseid, vaid marssisin oma kohaliku ehitusministri jutule. Sai meeldivalt natuke aega vesteldud, andis nõu juriidilistes küsimustes, kuidas ka pärast juriidiliselt käituda nii, et kõik oleks JOKK nii tema, riigi kui ka minu jaoks.
Mida te kardate nendest ehitusministritest, nad ei ole kollid? Või ei oska te nendega rääkida oma eelarvamuste pärast, et nad on kohalikud jupijumalad, kes soovivad teile ainult sitta keerata? Maksate oma riigilõivukesed ära ja pärast on teie perše puhas. Kui hiljem mingi jama tekib, saate kõik ehitusministri kaela väänata, et tema ju lubas. Kõikse parem oleks kui kogu asjaajamine käiks kirjalikult, siis pole hiljem vaidlusi, et olete teineteisest valesti aru saanud või erinevalt tõlgendanud. Olenevalt ehitusministri käitumisest ja tema soost, võiksid hiljem talle viia šokolaadikarbi koos lilledega või Bakchose templist(lähimad templid Iklas või Valkas) midagi või lasta tema(sõltumata soost ja seksuaalsest suundumusest) auto rehvid läbi torgata kui ikka väga käru keera(b)s. ;)
Kui tekibki mingi vastuolu sinu visioonide-tahtmiste ja ehitusministri nõudmiste vahel, vat alles siis hakkan käituma Dalai-laama õpetuse järgi. Enne ei viitsi, liiga laisk olen selleks.

Dalai-laama poolt öeldud soovitus: "Uurige reegleid, et teada saada, kuidas neid õigesti rikkuda."
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
cc333
külaline

Re: Abihoone/kõrvalhoone taastamine

Lugemata postitus Postitas cc333 »

Koostada tuleb arhitektuurne eelprojekt ja omavalitsusse esitada ehitusteatis.
Käsn
külaline

Re: Abihoone/kõrvalhoone taastamine

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Oleneb , kui suur see kõrvalhoone on. Kuni 60 ruutu piisab ehitusteatisest, kusjuures on kirjas, et võib laiendada 33%, ehk ma arvan , selle laiendamise mõte ongi soojustamisel, sest soojustuse lisamisel hoone projektsioon maapinnale suureneb.
Vasta