Kõrvalhoone renoveerimine

Käsn
külaline

Kõrvalhoone renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Kõrvalhoone on 60 ruutu, asukoht linnas. Kui täielikult renoveerida/üles ehitada vanale vundamendile, kas saaks ilma projektita hakkama? Mul ei ole rahast kahju, mis projekti peale läheks, aga kuna plaanis vanale vundamendile ehitada, mis ei ole just kõige paremas korras, siis ilmselt võib tekkida probleem, et projekteerija soovib vana vundamendi lammutamist ja uue ehitamist. See aga ajaks asja ülemäära kulukaks ja keeruliseks. Ehk siis kas on mingi võimalus, et lähen kov-i ja ütlen, et renoveerin vana hoonet, aga kuju jääb samaks, et kas saaks loa selleks ilma projektita.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kõrvalhoone renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Käsn kirjutas: 12 Jaan 2018, 22:52 Ehk siis kas on mingi võimalus, et lähen kov-i ja ütlen, et renoveerin vana hoonet, aga kuju jääb samaks, et kas saaks loa selleks ilma projektita.
Ei usu, et päris nii lihtsalt see käib, et lähen ja ütlen, aga mingi isetehtud projekt võiks ju olla. Ma ehitasin kaks 2-toalist üheks 4-toaliseks ja projektiks oli koopiamasinaga mingist nõukaaegsest projektist tehtud koopia, millele vedasin arvutis uue varindi jooned ja KOV-i ehitusministri jaoks käras küll.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
cc333
külaline

Re: Kõrvalhoone renoveerimine

Lugemata postitus Postitas cc333 »

Kui seadust lugeda siis oleks just kui osa asendamine samaväärsega ja see ei nõua projekti.
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/10 ... Lisa_1.pdf#

Kui linna antud küsimusega pöördud siis raudselt mõeldakse midagi välja ning tahetakse projekti.
Käsn
külaline

Re: Kõrvalhoone renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Vaatasin tabelit, selle järgi ümberehitamine ja laienemine kuni 33% nõuab ehitusteatist. Samas lammutamine nõuab projekti ja ehitusteatist. Seega, kui ma kavatsen vana vundamendi alles jätta, aga ülejäänud maha lammutada ja enam vähem samal kujul taastada, siis kas selle saaks ümberehitamise alla liigitada. Või hoopis osa asendamine samaväärse alla, siis pole üldse midagi vaja. Küsimust tekitab, miks lammutamine vajab projekti ja ehitusteatist. Missugune see lammutamise projekt veel välja näeb?
cc333
külaline

Re: Kõrvalhoone renoveerimine

Lugemata postitus Postitas cc333 »

Lammutusprojekti läheb siis tarvis kui likvideerid hoone täies mahus ja ehitad selle asemele uue. Kui vanale vundamendile ehitad siis on tegu ümberehitusega. Ümberehitusprojektis kajastad ka lammutavat osa.

Eraldi lammutusprojektis on olemasoleva hoone joonised ja seletuskiri, kus kirjeldad konstruktsioone, materjale ning mida ehitusjäätmetega tehakse jne.
Käsn
külaline

Re: Kõrvalhoone renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Ümberehitusprojektis kajastad ka lammutavat osa
Mul tegelikult projekti vaja ei olegi ja võin laieneda ka 33%. Vaja ehitusteatis teha vähemalt 10 päeva enne ehitamist. Mis kujul see tagasiside neilt tuleb- kas "OK võid ehitada".
cc333
külaline

Re: Kõrvalhoone renoveerimine

Lugemata postitus Postitas cc333 »

Käsn kirjutas: 16 Jaan 2018, 11:24
Ümberehitusprojektis kajastad ka lammutavat osa
Mul tegelikult projekti vaja ei olegi ja võin laieneda ka 33%. Vaja ehitusteatis teha vähemalt 10 päeva enne ehitamist. Mis kujul see tagasiside neilt tuleb- kas "OK võid ehitada".
Projekti on ikka vaja, sellest pääsu pole.
Ehitusteatise projekti maht sõltub ausalt öeldes täiesti omavalitsusest. Tihtilugu tuleb teha täpselt samas mahus projekt nagu nt uue maja puhul - arhitektuurne eelprojekt. Ainus vahe on selles, et riigilõivu ei pea maksma ning projekti menetlusaeg erinev. Väiksemas omavalitsuses saab ise ka mingi asja valmis ja kinnitatakse ära, suuremates kohtades asi nii ei käi. Tellida tuleb arhitektilt projekt.
Menetlusaeg on 10 päeva, kuid suuremates kohtades pikendatakse tähtaega automaatselt 40 päeva peale. Sageli on teatise saamine isegi pikem protsess kui ehitusloa saamine.
Tagasiside tuleb Ehitisregistri kaudu.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kõrvalhoone renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Käsn kirjutas: 16 Jaan 2018, 11:24 Mis kujul see tagasiside neilt tuleb- kas "OK võid ehitada".
Ei tea küll täpselt, aga kusagilt on kuhugi mälusoppi jäänud, et OK nad ei pea kirjutama, vaid kui vastuväiteid ei ole, siis vaikimist loetakse nõusolekuks sinu poolt soovitule.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Käsn
külaline

Re: Kõrvalhoone renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Projekti on ikka vaja, sellest pääsu pole.
Sellesama tabeli järgi, mille postitasid, pole projekti vaja. Põhimõtteliselt poleks isegi ehitusteatist vaja( vana asendamine samaväärsega ), aga ma arvan, et ilma ehitusteatiseta ei ole mõtet. Liiga palju igasuguseid tegelasi, kes hakkavad uurima ja kaebama , kui keegi kuskil midagi toimetab.

Ei tea küll täpselt, aga kusagilt on kuhugi mälusoppi jäänud, et OK nad ei pea kirjutama, vaid kui vastuväiteid ei ole, siis vaikimist loetakse nõusolekuks sinu poolt soovitule
Teen siis nii, et saadan ehitusteatise minema ja kui keegi 10 päeva pärast ei kobise, siis hakkan toimetama.

Igal juhul tänud, kes võtsid vaevaks vastata. Ma kartsin, et asi on hullem , aga õnneks 60 ruutu paberite järgi see hoone on, nii et antud juhul lugu lihtne.
Vasta