projekteerijaga viljakas koostöö

haak
külaline

projekteerijaga viljakas koostöö

Lugemata postitus Postitas haak »

Krunt on olemas, nüüd oleks maja vaja. Olen vaadanud igasuguseid kataloogimaju, kuid tundub, et enamus neist on mõeldud uksega põhja (tänava) poole ja maja tagumine osa on suurte akendega ja elutoaga, mis on siis suunaga lõunasse. Mul aga on tänav lääne pool ja selliseid projekte pole eriti märganud. Teab keegi mõnda sellist kataloogi, kuhu saaks otsingutingimustesse ilmakaari sisestada?

Kisub vägisi rätsepatöö suunas. Kõik räägivad küll, et leia korralik arhitekt, aga kuidas saavutada maksimaalset rahulolu pakkuv lõpptulemus? Teen ise tubade planeeringu, maja välimuse SketchUpis valmis nt? Ei tahaks väga palju versioone projektist teha ja nende eest maksta...
Külaline
külaline

Re: projekteerijaga viljakas koostöö

Lugemata postitus Postitas Külaline »

haak kirjutas: 14 Aug 2017, 18:51 Krunt on olemas, nüüd oleks maja vaja. Olen vaadanud igasuguseid kataloogimaju, kuid tundub, et enamus neist on mõeldud uksega põhja (tänava) poole ja maja tagumine osa on suurte akendega ja elutoaga, mis on siis suunaga lõunasse. Mul aga on tänav lääne pool ja selliseid projekte pole eriti märganud. Teab keegi mõnda sellist kataloogi, kuhu saaks otsingutingimustesse ilmakaari sisestada?

Kisub vägisi rätsepatöö suunas. Kõik räägivad küll, et leia korralik arhitekt, aga kuidas saavutada maksimaalset rahulolu pakkuv lõpptulemus? Teen ise tubade planeeringu, maja välimuse SketchUpis valmis nt? Ei tahaks väga palju versioone projektist teha ja nende eest maksta...
Julge pealehakkamine on pool võitu. Hakka aga ise ruudulisele paberile tegema.
Omast kogemusest ütleks, et umbes 20s visand hakkab juba sobima.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: projekteerijaga viljakas koostöö

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina tegin kah rohkem kui aasta ruudulisele paberile visandeid.
Mul oli küll vana maja ümberehitus - eraldi maja kahe identse korteriga üksteise peal.

Kui lõpuks asjaks läks, oli ikka oidu arhitekti poole pöörduda.

Tema tegi siuh-säuh ja valmis... lahenduse mille peale mina aastaga polnud tulnud...
;)
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: projekteerijaga viljakas koostöö

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Kuhu sa selle maja tahad ehitada, haak?
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Külaline
külaline

Re: projekteerijaga viljakas koostöö

Lugemata postitus Postitas Külaline »

haak kirjutas: 14 Aug 2017, 18:51 ... Teab keegi mõnda sellist kataloogi, kuhu saaks otsingutingimustesse ilmakaari sisestada?
...
Aga kui vihma sajab?
Huumorisse palun selline teema tõsta.
cc333
külaline

Re: projekteerijaga viljakas koostöö

Lugemata postitus Postitas cc333 »

Teemaalgatajale vastuseks.

Et siis mõistlik on ise põlve otsas maja välimus ja ruumiprogramm paika panna ning keegi odavalt vormistab asja ehitusloaks ära?

Ise hakkad ju antud majas elama! Arvesta sellega. Kui ise plaane teed jääd ühe asja juurde toppama, mis ei pruugi üldse mõistlik mõte olla. Tulevikus kirud maja plaani ja ei ole asjaga rahul.

Maksad mõned tuhanded rohkem ja saad ruumiprogrammi ja hoone välimuse oma ala spetsialistilt, kes arvestab ilmakaartega, teie soovidega jne. Ise ei pea mingit plaani tegema, vaid soovid peavad konkreetsed olema.
Maja koguhinna juures on antud kulutus köömes.
Vasta