Projekti muudatus

S4BiT
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 24 Nov 2016, 16:28

Projekti muudatus

Lugemata postitus Postitas S4BiT »

Tere,

Olen sellel teemal täitsa võhik, ja leidsin antud foorumi mis tundus kõige reaalsem esmast vastust saada. Nimelt on probleem selles, et maja on kunagi seest ümber/juurde ehitatud pluss hoovi on ehitatud saunahoone, mille asemel oli eelnevalt suvaline kuur. Kuid kõike seda ei ole projektis muudetud ega juurde lisatud, seega on maja endiselt projekti järgi ühe korrusega ning sauna ei olegi olemas nö. Mure tekkis maja hindamisel, kuna arvesse võetakse projekti järgselt, ning tänu sellele tuli hinnatav summa oluliselt väiksem kui reaalne turuväärtus oleks. Mis ma teha saan, kui lihtne see projekti muudatus tagantjärele on ning mis see umbkaudu maksma võiks minna?
Ma loodan, et tuli arusaadav jutt :)
Külaline
külaline

Re: Projekti muudatus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Siinkohal ei ole probleemiks vast mitte projekti muudatus vaid ebaseaduslikult ehitatud / ümberehitatud asjade legaliseerimine. Täitysa võimalik, kui KOV just otse vastu pole koledale saunale puukuuri asemel jne ...
haustec
külaline

Re: Projekti muudatus

Lugemata postitus Postitas haustec »

Tere

Kui Te ei ole endale veel projekteerijat leidnud, siis kirjutage meile ning me teeme Teile hinnapakkumise.
info@haustec.ee
www.haustec.ee

Kõike paremat,
Haustec OÜ
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Re: Projekti muudatus

Lugemata postitus Postitas Chef »

esmalt on vaja kinnistu geodeetilist plaani (vanus kuni 2a), seejärel tellida hoone tehniline audit (nt. https://www.abaudit.eu/teenused/hoone-tehniline-audit/ ).
Geodeesia on paarsada euri, tehniline audit ~700€. Lisaks endal natuke jooksmist (nt. Päästeamet jms). Uut projekti vaja ei ole (TLPA info).
Vasta