Mis formaati projekti digitaliseerimisel kasutada?

xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Mis formaati projekti digitaliseerimisel kasutada?

Lugemata postitus Postitas xil »

Mul on vana paberkujul rekonstrueerimisprojekt, mis tuleks seadustada. Selleks tuleks ta tõenäoliselt vastavalt praegu kehtivatele nõuetele ümber joonistada/vormistada.
Kas projekti vormistamine tuleb odavam, kui tellijal on joonised mingil digitaalse vektorgraafika kujul juba olemas? Mis formaati arhitektid põhiliselt kasutavad? Kas arhitektuuri CADid näiteks .dxf formaati oskavad importida?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Mis formaati projekti digitaliseerimisel kasutada?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kui DXF-i saad on juba väga hea. Tavaliselt tehakse skännitud PDF.
Koristaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 165
Liitunud: 12 Veebr 2006, 20:51
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Mis formaati projekti digitaliseerimisel kasutada?

Lugemata postitus Postitas Koristaja »

ma olen sketsup-iga teinud, kui omale vaja, selle saab .dwg , .dxf -ks teha vajadusel
sketsupi õpib palu kiiremini ära, kui spets ehituskonstruktori tarkvara
kas aga vormistamisel seda kasutada tahetakse,
võimalik, et vaja raha küsida ka mõõdistamise eest ja teiste "soperdisi ei usaldata
Külaline
külaline

Re: Mis formaati projekti digitaliseerimisel kasutada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ÜLDjuhul on kaks levinud lahendust: *.dwg või siis *.dgn. Mõlemat saab konvertida erineva edukusega omavahel.
Kui töö tehtud siis iga projekteerija soovib oma lahendust "kaitsta", so muuta mitte nii lihtsasti kopeeritavaks. Üheks võimaluseks *.dwg maailmas on teha failist *.dxf versioon. Neid verisoone on palju.
Olen konvertinud vanu veneaegseid kolletunud plaane läbi *.pdf formaadi *.dxf formaati ja sealt *.dwg formaati. Sobib see siis, kui on tegu näiteks geodeesiaga, mis võetakse aluseks mingis teises programmis. Mingeid sõlmede täpseid jooniseid pole mõtet nii vektorisse konverteerida.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Mis formaati projekti digitaliseerimisel kasutada?

Lugemata postitus Postitas xil »

Tegin DraftSightiga, see kasutabki .dwg formaati. Maja on enam-vähem "digitaliseeritud", kas on mõistlik mõõdud ka endal joonisele peale kanda, või oskavad arhitektuurilised CADid seda pool-automaatselt ise teha? Kui detailne seadustamise projekt olema peab, kas tuleks laudisega osad triibuliseks joonida jne?
Külaline
külaline

Re: Mis formaati projekti digitaliseerimisel kasutada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

to xil
Loomulikult lase ikka täisautomaatselt mõõdud peale kanda progel! Need proged teavad täpselt, mis mõõtusid inimesed kuskil näiteks KOV mõtlevad!
Laudist ei ole mõtet triibuliseks joonestada, ei pruugi kokku minna KOV valitseva võimupartei ideoloogiaga.
Vasta