Aed ja Naabrimees

aiad, väravad, piirded
KülmaJaak
külaline

Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas KülmaJaak »

Tervitus
Minul siis probleem linnas asuva eramaja aiaga. Ehitasin enda kulu ja kirjadega uue puitaia enda ja naabrimehe kinnistu vahele. Olen enda kinnistu poolt aeda ka hooldanud (puhastanud ja värvinud) kuid kuna "sõbralik" naabrimees enda kinnistule ei luba ja endal tal värvimise jaoks raha ei ole siis on aastad ja ilm teinud oma töö ja aed on läbi. Uut puitaeda ei taha ehitada kuna tulemus oleks varsti sama. Kas seadus lubab mul naabri nõusolekuta ehitada täiskiviaia (näiteks fibost) ja natuke kõrgema (1,8m), et varjata naabrimehe prügimäe materjalidest kokkuklopsitud puude varjualuseid (ca 10tk), räämas ja maltsa täis aeda ning saada temast ja ta pilvede peale haukuvast koerast rahu kuni kõigevägevam nad enda juurde kutsub?
aadukadakas
külaline

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas aadukadakas »

See on tegelikult küsimus kohalikule omavalitsusele. Vaata esmalt linnaosa planeeringut (kui see olemas on). vaevalt, et planeering sellist piiret lubab, aga mine tea, äkki ei keela.

Kui planeering ei luba, siis julged mehed on püüdnud imekähku keelatud ehitise ära teha (fibo aed on koos vundamendiga paari päevaga tehtav) ning siis pärast vaidlevad kohaliku omavalitsusega. Hea see variant ei ole. Kõrge aed võib riivata ka teiste naabrite silmi. Aga ma mõistan sind.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas NLS »

Puitaed sellistest elementidest et hooldamiseks saaks eest ära tõsta?
Külaline
külaline

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Koera haukumise osas avaldus politseisse. Mina tegelt mürgitaks ära naabri koera kui too ebamõistlikult hauguks.
:grin:
Külaline
külaline

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 29 Jaan 2018, 19:28 Koera haukumise osas avaldus politseisse. Mina tegelt mürgitaks ära naabri koera kui too ebamõistlikult hauguks.
:grin:
Ja mina paneks su majale tule otsa sellise teo eest :grin:
Külaline
külaline

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Naabreid terroriseerivad koerad tuleb kindlasti ära hävitada. Kodus peab olema vaikus ja rahu, pole mingit mõtet taluda mõne jopakollast naabri koera haukumist.
:good:
Külaline
külaline

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Krundi piiril on "piirdeaed" ja pool selle soetusmaksumusest võid naabrilt sissenõuda.
Ehita 20cm oma maa peale ja siis on see sinu isiklik aed, omal maal ja pole enam krundi piirdeaed.
:hello:
Voltamper
külaline

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Kõigepealt tuleks lihtsalt KOV'ist küsida, millised on ettekirjutused kruntide-vahelisele piirdeaiale materjali ja kõrguse osas sinu detailplaneeringu alas. Kui pole täpsustatud, et peab olema lippaed, võib juba mõelda pangu peale. Kui pole materjal üldse täpsustatud, siis juba kivimüür. Sama lugu on kõrgusega.
See 20cm oma krundi poole ehitamine ei vabasta mitte millestki. Kui sa nimetad seda piirdeaiaks, jäävad ikkagi piirdeaedadele kehtivad nõuded.
Külaline
külaline

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

KülmaJaak kirjutas: 29 Jaan 2018, 13:41 ... Olen enda kinnistu poolt aeda ka hooldanud (puhastanud ja värvinud) kuid kuna "sõbralik" naabrimees enda kinnistule ei luba ...
Mina küll ei usu, et naabrimees aia teist poolt värvimiseks luba ei anna, siis peavad suhted teie vahel lootusetult sassis olema. Koera saab puhastamise - värvimise ajaks kinni panna, kui ta teid ei armasta.

Majaomanike kuldreegel on, et naabritega tuleb ikka hästi läbi saada.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Külaline kirjutas: 01 Veebr 2018, 04:19

Mina küll ei usu, et naabrimees aia teist poolt värvimiseks luba ei anna.
Majaomanike kuldreegel on, et naabritega tuleb ikka hästi läbi saada.
Kui sa seda tõsimeeli usud siis ehk tuled ja pead seda jutlust minu naaabrile ka :D
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Külaline kirjutas: 01 Veebr 2018, 04:19
Majaomanike kuldreegel on, et naabritega tuleb ikka hästi läbi saada.
Naiivsus ei ole siit ilmast ikka kuhugile kadunud.
Külaline
külaline

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 01 Veebr 2018, 04:19 Majaomanike kuldreegel on, et naabritega tuleb ikka hästi läbi saada.
Neid kuldseid reegleid on veel...
Kõrge aed kasvatab häid naabreid.
Parim naaber on see, kelle korstna suitsu näed kaugel metsa taga tõusmas.
Parem konkreetne sitt naaber kui silmakirjalik pugejalik soolalaenaja naaber.
loetelu võiks jätkata, aga ei viitsi.
Külaline
külaline

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 29 Jaan 2018, 19:50 koerad tuleb kindlasti ära hävitada
:good:
õõvastav lugeda
Külaline
külaline

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 03 Veebr 2018, 14:45
Külaline kirjutas: 29 Jaan 2018, 19:50 koerad tuleb kindlasti ära hävitada
:good:
õõvastav lugeda
No aga mis teha, kui sahvris jooksevad suured rotid, kellel on suured ... k***d. Nad olid just maiustanud mürgiga ja just jõudnud enne siit ilmast lahkumist õue naabrimehe aeda joosta, kus kohalik pontu neile hambad sisse lõi. Vähemalt mulle jäi kapsaraud alles.
Loomasõber
külaline

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas Loomasõber »

Mulle loomad tõesti meeldivad aga seda juhul kui nende peremees on osanud ja viitsinud neid normaalselt kasvatada. Kahjuks ei ole Eestis veel seadust, mis inimesi ühe idioodist loomaomaniku vastu kaitseks. Ebanormaalne on olukord et kui ei meeldi koli minema, kõrget müüri vahele ehitada ei tohi, peksa anda ei tohi, järelikult kannata ja ole vait. Minuteada on põhjamaades juba ammu seadusega reguleeritud naabrite rahu rikkumine. Helistad munitsipaali, ütled et koer lõugab või kogu naabri elamine näeb välja nagu prügimägi ning riivab linnaelanike silma ja naaber hakkab trahve saama ja maksma nii et inin taga!
Külaline
külaline

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eestis kehtib seadus, kui ei meeldi inimeste seas elada ja tahad privaatsust ja rahu - no kesse keelab talu osta ja metsa kolida. Mingis mõttes õige, sa pole üksi, valisid linnaelu - eks arvesta ka teiste inimeste kõrval olemisega ja nende tegemistega.
Külaline
külaline

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 11 Veebr 2018, 18:31 Eestis kehtib seadus, kui ei meeldi inimeste seas elada ja tahad privaatsust ja rahu - no kesse keelab talu osta ja metsa kolida.
Sellist seadust Eesti Vabariigis pole, mis kohustaks metsa elama minna, aga Riigi Teatajas peaks olema avaldatud kõigi KOV eeskiri lemmikloomade pidamise eeskirjadest. Üks suvaline näide.

§2 ütleb, et

3) häirimine - inimeste igapäevaseid käitumisharjumusi takistav tegevus;

ja §3 ütleb, et

(3) Loomapidamine ei tohi häirida avalikku korda ega ohustada inimesi, vara või teisi loomi.

Allikas https://www.riigiteataja.ee/akt/13027248

Inimeste igapäevase käitumisharjumuste hulka kuulub kindlasti ka magamine(üldjuhtudel öösiti) ja KOV avaliku korra eeskirjades samuti paar lauset kirja pandud mõiste "öörahu" all.

Urmas
Loomasõber
külaline

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas Loomasõber »

Vasuseks üleeelmisele. Oluline rõhk on sõnal inimeste mitte idiootide seas kes arvavad, et nad elavad linnas yksi ning teistega arvestama ei pea!
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Külaline kirjutas: 11 Veebr 2018, 18:31 Eestis kehtib seadus, kui ei meeldi inimeste seas elada ja tahad privaatsust ja rahu - no kesse keelab talu osta ja metsa kolida. Mingis mõttes õige, sa pole üksi, valisid linnaelu - eks arvesta ka teiste inimeste kõrval olemisega ja nende tegemistega.
Jääb mulje, et viimasel ajal on kusagilt ääremaadelt on mingi loomakari linna inimeste sekka elama tulnud ja avastanud, et siin kehitvad seadused ja õigused. Kohustustest ei tea nad suurt midagi, sest ükskõik millisele lähed ütlema, et keeraku volüümi vaiksemaks siis esimese kommentaarina tuleb vastuseks sama lugulaul.
Ennevanasti oli ikka suhtumine säärane, et kui terve trepikoja peale leidus üks poolearuline kes tahtis keset ööd Nexust kuulata siis saadeti see metsa. Tänapäeval käib millegipärast asi vastupidi ja see üks seadusetundja saadab terve püstakutäie inimesi setumaale, sest seal on hea ja rahulik aga tema tahab inimeste keskel elada.
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Aed ja Naabrimees

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Loomasõber kirjutas: 09 Veebr 2018, 12:41 Mulle loomad tõesti meeldivad aga seda juhul kui nende peremees on osanud ja viitsinud neid normaalselt kasvatada. Kahjuks ei ole Eestis veel seadust, mis inimesi ühe idioodist loomaomaniku vastu kaitseks. Ebanormaalne on olukord et kui ei meeldi koli minema, kõrget müüri vahele ehitada ei tohi, peksa anda ei tohi, järelikult kannata ja ole vait. Minuteada on põhjamaades juba ammu seadusega reguleeritud naabrite rahu rikkumine. Helistad munitsipaali, ütled et koer lõugab või kogu naabri elamine näeb välja nagu prügimägi ning riivab linnaelanike silma ja naaber hakkab trahve saama ja maksma nii et inin taga!
"Peksa" võib anda, kuid siis pead olema kindel, et naabrist ja tulevikus ka ta sõpradest jagu saad ;)
Ärge saage valesti aru, vägivald peaks olema alati viimane võimalus, kuid üksosa inimesi ei saa muust keelest aru.

Kehal on palju kohti, kuhu lüües jälgi (kohe) ei jää, kuid teevad järgmistel nädalatel liigutamise väga valusaks ;)
Vasta