aia lipid

aiad, väravad, piirded
Aetu
külaline

aia lipid

Lugemata postitus Postitas Aetu »

Kust saada aia lippe, 25 mm pakse nö esinduslikumaid, Tartu kandis, tootjalt ma mõtlen?
Googlei abil olen leidnud firmasid, mis toodavad õhukesi ja C-klassi puidust lippe.

Vahendajaid, kes pakuvad nö kõike on muidugi jalaga segada.

:hello: :confused: :?
Lippur
külaline

Re: aia lipid

Lugemata postitus Postitas Lippur »

Otsin ka, olen leidnud vaid õhukesi, 18 mm-ste lippide pakkujaid, näiteks Raitwood.
Kruvi keeraja
külaline

Re: aia lipid

Lugemata postitus Postitas Kruvi keeraja »

Peavad need lipid mingi ime disainiga olema? Ise ostaks tavalise tollise laua ja soovi korral lõikaks otsa sellise kujuga nagu vaja.
Lõikur Mati
külaline

Re: aia lipid

Lugemata postitus Postitas Lõikur Mati »

Põlve otsas tehes tuleb igaüks isemoodi ma kardan, eriti kui pole ise puusepp. Tahaks ikka, et jääks kena, sirged-ühtlased vaadata ja ei peaks iga 5-a tagant üle värvima..
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: aia lipid

Lugemata postitus Postitas clondike »

Ma tõin aastat viis tagasi poest 6m pikkused immutatud tollised lauad. Kodus oli juba olemas tavaline kodukasutaja Metabo nurgasaag. Rakise valmistamine võttis vähem kui pool tundi. Ülemised otsad lõikasin nurga alla nii, et kolmnurkne teravik moodustub kahest kõrvuti lipist. 25m aia jaoks lippide lõikamine võttis vast paar tundi. Korra olen tõrvaõliga üle tõmmanud. Väsimuse märke ei ilmuta mingisuguseid. Värvituna nad vaevalt 10 aastat esialgset värskust hoiavad ilma üle värvimata, seega värvimisest ei pääse.
mõmm
külaline

Re: aia lipid

Lugemata postitus Postitas mõmm »

Siberi lehisest tehes ei pea üldse värvima-töötlema-immutama. Nüüd külmaga ja talvel oleks seda ka keeruline teha. Siberi lehis vananeb väärikalt halliks. Ainuke ongi, et see hall värvus peab siis sobima nii postide kui ka maja endaga.
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: aia lipid

Lugemata postitus Postitas clondike »

Eks materjalivalikul ja teostusel taandub kõik rahakoti paksusele. Tahtsin oma postiga õelda lihtsalt seda, et lippide lõikamine on tegelikult lihtne osa.
p6mm
külaline

Re: aia lipid

Lugemata postitus Postitas p6mm »

Lippide lõikamine on lihtne siis kui teed mingi igava ristlõike või igava kaldlõike. Kui tahad näiteks teha, et lipi ots oleks:
1/3 osa 45 kr all üles,
1/3 keskmine osa sirge ja
1/3 osa 45 kr all alla.

Siis pole see töö üldsegi lihtne..
:?
Kruvi keeraja
külaline

Re: aia lipid

Lugemata postitus Postitas Kruvi keeraja »

Sellisel juhul peaks veidi läbi arutama, kui kogus piisav, siis mõttekas oleks teha rakis, sõltuvalt tööriistast millega lõikad võib see olla lihtne või keerukas ettevõtmine.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: aia lipid

Lugemata postitus Postitas anryo »

p6mm kirjutas: 29 Nov 2017, 11:57 Lippide lõikamine on lihtne siis kui teed mingi igava ristlõike või igava kaldlõike. Kui tahad näiteks teha, et lipi ots oleks:
1/3 osa 45 kr all üles,
1/3 keskmine osa sirge ja
1/3 osa 45 kr all alla.
Siis pole see töö üldsegi lihtne..
:?
Aga mis seal siis nii keerulist on? Lihtsalt tavapärase 1 lõike asemel on vaja teha kaks lõiget.
Teed rakise, kus lipp on fikseeritud asendis/pikkuses ja lõikad ühe "nurga" alguses maha. Siis keerad laua ümber ja lõikad teise "nurga" maha. Kui rakis ja lõiked on täpsed, siis jääbki korrektne trapetsi kujuline ots.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: aia lipid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ma ei tea, kas seda saab rakiseks nimetada kui nurgasaele paned lihtsalt pitskruviga puuklotsi piirajaks?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: aia lipid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eksole :good: ,
nääd, ise ma ei tulnud selle lahenduse peale.. ehkki ehitatud juba enda maja täitsa valmis nagu.. Nurgasaag on olemas, kusjuures lõigatud sellega tuulekastidki 45 kraadi all kokku, näiteks. Minusugustele põmmpeadele on ka sellised lihtsad soovitused nagu Urmas ja Anyro andsid suureks abiks, tegelt ka. Aitäh!
Ise kujutasin ette, et selleks on tarvis mingit imeriistapuud, mis on olemas üksnes aialippe tootvatel firmadel.. :oops:
Külaline
külaline

Re: aia lipid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 03 Dets 2017, 12:26 Nurgasaag on olemas, kusjuures lõigatud sellega tuulekastidki 45 kraadi all kokku
Mis, see on mingi senitundmatu uus trend, et kastilauad 45 kraadi alla lõigatakse?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: aia lipid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 03 Dets 2017, 16:08 Mis, see on mingi senitundmatu uus trend, et kastilauad 45 kraadi alla lõigatakse?
Kus tsivilisatsioonis sina elad? Ammu juba see 45 kraadi mood ja 4 aasta pärast on 90 kraadi viimase trendi peal värk, siis kistakse kõik 45 kraadised maha ja tehakse uued 90 kraadi peale. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: aia lipid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Saan aru, et pühapäeva õhta käes ja tuju selline keskmiselt ülemeelikum, aga kui nalja soolikas puudub, siis paraku kipub kahvatuma, see labane lauda-huumor
Vasta