Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

aiad, väravad, piirded
tonu155
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 04 Okt 2012, 18:47
On tänanud: 2 korda

Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

Lugemata postitus Postitas tonu155 »

Tere,

Sooviksin teada kogemusi kes on varasemalt välitööde käigus kasutanud Hammerite või Alpina "Direkt fur Rost" tooteid. Nimelt plaanis varbmetallaia paneele värvida, mitte kuumtsinkida ning sellest lähtuvalt tahaks teada milline on olnud kasutuskogemus ning hilisemad tagajärjed?

Alpina-l ei ole tootja väitel ühtegi dokumenti selle kohta kui kaua ta meie tingimustes vastu peab (öeldakse, et kvaliteettoode - naljakas oleks tootjal vastupidist väita). Hammerite väidab aga 5-8aastat ning on sertifitseeritud. Kuidas on tegelikult kasutajate kogemused?

Suured tänud ette
hr onkel
külaline

Re: Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

Lugemata postitus Postitas hr onkel »

Tere,

Sai aastad tagasi tehtud endale ajapostid ja väravad. Viisin need tsingipatta tsinkimisele ja lasin veel passiveerida, et värv ikka sinna kindlalt peale jääks.
Värvitud sai siis esmalt Hammerite krundiga ja siis Hammertite met värv peale.

Möödus kaks talve ja tuul puhus värvi maha :shock:

Selline kogemus siis hammeritega.

:hello:
kruvi keeraja
külaline

Re: Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

Värvitud sai siis esmalt Hammerite krundiga ja siis Hammertite met värv peale.

Möödus kaks talve ja tuul puhus värvi maha :shock:
See on küll nüüd üllatus
endal oli ka plaan Hammerite krunt+värv, galvaanikaga ei raatsi jantima hakata.

Millist krunti kasutasid? hammeritil neid kaks üks mustale metallile ja teine roostevabale ja tsingitud pinnale?
Endal on võimalus töökaudu tellida wilkensi rostorit värve. On keegi nendega kokku puutunud? on äkki etem kui hammerite v alpina?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

hr onkel kirjutas:tsingipatta tsinkimisele ja lasin veel passiveerida ... esmalt Hammerite krundiga ja siis Hammertite met värv peale ... Möödus kaks talve ja tuul puhus värvi maha
Mina nühkisin vanad aiapostid, mis olid roostes ja kunagi mingi värviga värvitud, käsitsi liivapaberiga natuke üle ja värvisin käsitsi pintsliga vask metallik Hammeritega, ilma mingi krundita.
See oli aastal 2007. Nüüd on mõnes üksikus kohas rooste läbi tulnud, üldpilt on korralik. Hammerite püsib väga hästi roostes pinnal.
tonu155
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 04 Okt 2012, 18:47
On tänanud: 2 korda

Re: Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

Lugemata postitus Postitas tonu155 »

Sellepärast ma ei tahagi tsinkida, et tsink läheb värvitööstuse jaoks erimetalli alla ja, et need nakkuksid on omaette teema. Kui tsinkida siis ilmselt oleks mõtekas juba samas tehases lasta värvida erivärvidega mille keemiline koostis on ka vastav. Kui ise pintseldama hakata siis ilmselt läheb asi tuksi.

Hammerite värvi olen kunagi ammu proovinud ühe värava peal, sel ajal sai küll 1 kiht pandud omast lollusest ning ca 4a. pärast hakkasid tükid lahti tulema, kuid selle lahendus oli uus kiht. Mis on kindel, et kiiluvaid detaile ei kannata ükski värv.

Wilkensi rostorit pole proovinud ega varasemalt ka kuulnud. Kindlasti uurin tolle kohta. Kindlasti on ka Teknosel übervärve, kuid mingil hetkel tuleb tasuvus ja hind ikkagi kooskõlla viia sest tegemist on aiaga mitte laevakerega vms.
tonu155
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 04 Okt 2012, 18:47
On tänanud: 2 korda

Re: Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

Lugemata postitus Postitas tonu155 »

Küülaline kirjutas:
hr onkel kirjutas:tsingipatta tsinkimisele ja lasin veel passiveerida ... esmalt Hammerite krundiga ja siis Hammertite met värv peale ... Möödus kaks talve ja tuul puhus värvi maha
Mina nühkisin vanad aiapostid, mis olid roostes ja kunagi mingi värviga värvitud, käsitsi liivapaberiga natuke üle ja värvisin käsitsi pintsliga vask metallik Hammeritega, ilma mingi krundita.
See oli aastal 2007. Nüüd on mõnes üksikus kohas rooste läbi tulnud, üldpilt on korralik. Hammerite püsib väga hästi roostes pinnal.
Seda on hea teada, et püsivusaeg on üle 8a. lausa. Samas tekibki küsimus, et mitu kihti panid?

Olen teistest foorumitest lugenud, et vanad hammerite värvid olid väga hea viskoossusega (paksemad) kui need uuemad ning väga enam ei kiideta.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

tonu155 kirjutas:küsimus, et mitu kihti panid ... vanad hammerite värvid olid väga hea viskoossusega
Ei mäleta hästi, kaks korda kindlasti, kui mitte kolm. Üsna paks värv oli ja vaevaline nühkimine pintsliga.
hr onkel
külaline

Re: Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

Lugemata postitus Postitas hr onkel »

Millist krunti kasutasid? hammeritil neid kaks üks mustale metallile ja teine roostevabale ja tsingitud pinnale?
Peast enam ei mäleta (tegin seda viimasel krooni aastal) - kuid käisin mitmes poes konsulteerimas enne kui värvi välja valisin (poode ei hakka siinkohal välja tooma).

Hetkel olen lasknud ajapostidel niisama päikesekäes praadida. Jalgväravale aga tõmbasin katsetuseks peale paadikrundi ja värvi. Nüüdseks kaks aastat peal püsinud, ilmaigasuguse rooste täpita või mullita.
Külaline
külaline

Re: Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Panin alpinat eelnevalt värvitud pinnale, poole aasta pärast tuli survekaga maha.
fgh
külaline

Re: Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

Lugemata postitus Postitas fgh »

Teknos ferrex krundiks ja ka lõppvärviks kui toon sobib. Kestab täitsa kenasti.
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

Lugemata postitus Postitas anto »

Mul on tsingitud pindade värvimisel kogemusi Riia värvi- ja lakitehase (Rilak) toodanguga.
Krunt: NeoSprint Primer.
Kattevärv: Uretop 50.

See Uretop on 2-komponendiline värv, s.t. moodustab tõepoolest kõva kihi. Tootja väitel peab see värv välistingimustes 15 aastat vastu. Mul on praegu värvimisest 5 aastat möödas ja asi näeb välja nagu uus.

Ma tean, et Riia ja Läti ei kõla nii seksikalt kui Põhja- või Lääne-Euroopa, aga fakt on see, et metallivärvi oskavad nad küll teha.
Ämber sitta
külaline

Re: Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

Lugemata postitus Postitas Ämber sitta »

Värvisin omal neid vanu kandilisi vihmaveerenne ühel pool maja tegin hammeritega, nüüd peale kahte talve pudeneb tükkidena ära. Teisel pool maja tegin alpinega ja peale esimest talve pudeneb tükkidena ära. Pinnad tõmbasin traatharja ja trelli abiga karedaks ka enne. Kusi ja pask lühidalt.
Külaline
külaline

Re: Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Niipalju kui mina tean, lihvib traathari metallpinna vägagi siledaks ja lausa läikima. Mõni ime siis kui värv ära pudeneb.
Külaline
külaline

Re: Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eks ma ikka poleerisin enne need läikima. 5 päeva poleerisin 2 tundi värvisin.
Külaline
külaline

Re: Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Ega tsingi peale lihtsad asjad ei jäägi. Lugupidamisega. alar Piirfeld
Nuksi
külaline

Re: Aiale metallivärv Hammerite vs. Alpina?

Lugemata postitus Postitas Nuksi »

Minul on head kogemused hammerite värvidega.Ainuke värv vist turul oma Hammer mustriga ja seepärast ka inimesed seda tahavad.kuna tootja oskab tuua värvile erilise mustri ja kauniduse.Mina aga olen ehitanud aedasi juba 12 aastat klientidele ja tean et kiireim ja odavaim varjant on olnud hammerite..Olgem ausad mis puutub värvi omaduste poole.siis on ta ikkagi kestvam kui kaks aastat ja kuivamisel tekitab kiiresti sileda ja tugeva kihi - mis on ka kliendile hea. Pole ma aga kuni tänaseni sellele firmale leidnud Head teist asendus varjantti mis siis asendaks hammerit.Kahe komponentsete värvidega lähed hulluka kuna enne kõvenemist istub aial sada putukat ja tuhat liivatera.Hammerite aga kuivab tolmukindlaks juba kümne minutiga. Vastueks sain ikkagi hammerite. :wave:
Vasta