valubetoon sokliga aed

aiad, väravad, piirded
aiatu
külaline

valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas aiatu »

Huvitav, kas keegi seda Tartus teha oskab?

Üksikuid aedu olen otsides leidnud, kus on valubetoon sokkel tehtud, ent korrektset nagu polegi näinud. Ikka on mingid õhumullid jm sodi pinnal ja faas ujub suvalise laiusega. Huvitaks selline, mis jääks kena puhta välimusega..

:confused: :hello:
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas maik »

Aia sokkel ei pea olema valubetoon! Alternatiiviks oleks näit. columbiaplokk puhtavuugina laotud, õõnsused täis valatud.
Erinevaid nägusaid lahendusi on veel, võtke ühendust ja räägime lähemalt.
Külaline
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lōpptulemus sōltub sellest kui korraliku raketise keegi viitsib teha. Ōhumullid mind küll ei segaks sokli juures aga neist saad lahti vibronuiaga. Plokist laduda ... ülemine pind jääb kaunis jube kui valubetooniga vörrelda.
Külaline
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: Plokist laduda ... ülemine pind jääb kaunis jube kui valubetooniga vörrelda.
Ülemisele pinnale lisandub veel materjale vastavalt soovile ( plekk, betoonplaat, keraamiline kate või sügavimmutatud puit)
Minu arust on jubedalt fantaasiavaene mingi ebamäärane betoonkärakas, mis ei ühildu ümbritseva arhitektuuriga.
maik
Külaline
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas: Plokist laduda ... ülemine pind jääb kaunis jube kui valubetooniga vörrelda.
Ülemisele pinnale lisandub veel materjale vastavalt soovile ( plekk, betoonplaat, keraamiline kate või sügavimmutatud puit)
Minu arust on jubedalt fantaasiavaene mingi ebamäärane betoonkärakas, mis ei ühildu ümbritseva arhitektuuriga.
maik
Noojah, sina eeldad, et ei ühildu. Mina - vastupidi - eeldan, et kui keegi kaalub sellist lahendust siis on tal kujundus detailideni läbi mõeldud, visualiseeritud ja kõik kõlab kokku.

Inimesed, kes eelistavad klombitud fassaade, keerulisi sepiseid, kaarega ukseavasid, nikerdatud portetriipe glasuurplaatide vahele, aiapäkapikke :D jne, neil üldiselt ei tule valubetoon kujunduselemendina mõttessegi. Need on potentsiaalselt sinu kliendid, Maik :). Aga on veel mingi sats kellele sobib napim, minimalistlikum kujundus, vähem nikerdamist, vähem vuuke, aiapäkapiku asemel mingi moodne junn millest normaalne inimene mõmmigi aru ei saa :D. Ei pane ju imestama, et sellised hälvikud valubetooni vastu huvi tunnevad.
aiatu
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas aiatu »

Käisin ühes tööriistarendis raketisi vaatamas. Räbalad olid - ei saagi puhast pinda tulla...
:roll:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: Aga on veel mingi sats kellele sobib napim, minimalistlikum kujundus, vähem nikerdamist, vähem vuuke, aiapäkapiku asemel mingi moodne junn: millest normaalne inimene mõmmigi aru ei saa :D. Ei pane ju imestama, et sellised hälvikud valubetooni vastu huvi tunnevad.
Mul oleks jälle küsimus, et kaua see mingi moodne junn on moodne? Mis saab hetkel moodsast junnist kui see moest läheb? Mis saab minimalistlikust valubetoon aiasoklist kui 5 aasta pärast tuleb moodi roigasaed? Käime moega kaasas ja piikame teetäiteks? :scratch: :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: Noojah, sina eeldad, et ei ühildu. Mina - vastupidi - eeldan, et kui keegi kaalub sellist lahendust siis on tal kujundus detailideni läbi mõeldud, visualiseeritud ja kõik kõlab kokku.
Oleks see vaid nii.
Valdav enamus inimesi kes peavad plaani krundi perimeetri aiaga piiramisest, ei oma kindlat visiooni ja ei käitu teadlikult.
Enamus kiikab naabrite suunas ja otsus (mis tüüpi, kui kõrge, mis materjalist) on põõrdvõrdelises sõltuvuses otsustajate vabadest likviidsetest vahenditest ja krt. teab millest veel.
Üldlevinud arusaam aiast maja ees oleks betoonist sokliga ja selle pealt siis kas metall või puhasvuuk postid.
Väidan, et õõnesplokist sokkel (samuti betoon) näeb välja tunduvalt soliidsem kui "loto" valubetooniga.
Miks loto?
Sest, neid mehi kes jagaksid raketise paigaldamise kunsti on miskipärast väheks jäänud, ja tulemust näed alles raketise demonteerimise järgselt.
Ei taha vaielda, iga mees teab ja otsustab ise millega piirab oma kinnistut.
maik
aiatu
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas aiatu »

Maik, Sa soovitasid selliselt v?
https://docs.google.com/viewerng/viewer ... .ppt&hl=et
Mis maksaks sihuke aed, ütleme 100 m pikk?
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas maik »

Võib ka nii teha, aga saab ka teisiti, sest eesmärk on eksponeerida õõnesplokist maapealset ja sokli osa, siis ei ole ratsionaalne uputada iga posti alla maa-sisse nii marginaalset kogust õõnesplokke.
Kui see on kutse pakkumise tegemiseks siis minu kontaktid on saadaval, edasi suhtleks juba muul viisil.
Foorumi ma välistan.
aiatu
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas aiatu »

Hm, välistad, miks küll.
Asjatundlik aiaehitaja leiaks foorumist kindlasti peale minu veel mitmeid tellijaid.

Head näited, kes foorumit ei välista on a la siseviimistleja Urmas, plaatija Andresto, nõustaja Piirfeld. Nende puhul olen foorumist nö ridade vahelt saanud arusaamise, et nende töö saab hästi tehtud.

Aiaehitajate kohta sellist sisetunnet seni pole. Kasvõi see sinu lause "eesmärk on eksponeerida õõnesplokist maapealset ja sokli osa, siis ei ole ratsionaalne uputada iga posti alla maa-sisse nii marginaalset kogust õõnesplokke" :banghead: Kas pole segane lause?
Külaline
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Proovi kaasa mõelda ridade vahelt, enne kui trummi põristad.
Sinu poolt presenteeritud joonisel maetakse iga posti alla maa sisse 20 õõnesplokki.
Arvan, et mõttetu kulu, saab teisiti (ratsionaalsemalt).
Kuidas?
Ei näe vajadust selgitada, sest tõenäoliselt jälle tambitakse oma päid :banghead:
Stiilis "palju maksab x meetrit" midagi ebamäärast, ei kavatse vastata.
Foorumi välistan igasuguste pakkumiste tegemisel, sest minu hind on konfidentsiaalne ja ei kuulu avalikustamisele kolmandatele isikutele.
Ei otsi meeleheitlikult tööd ja seepärast ei vaeva pead turundusega.
See teema on minu jaoks ammendunud, kui tekib konkreetseid küsimusi, siis paluks endale selgeks teha visioon (mida ja millest), edasi juba privas.
maik
:jooma
aiameister
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas aiameister »

Aedasi igale maitsele, on ka valubetooni

www.album.ee/aiameister
aiatu
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas aiatu »

Maik, Su kodulehel, tehtud tööde all on ühe aia pildid. Esmapilgul - väga ilus, ent lähemalt vaatama hakates - oled alustanud tellistega maapinnast ca 10 cm kõrguselt. Seda tellise tootja meie kliimas ei luba. Selline aed läheb alt inetuks ehk laiguliseks-tumedaks, kuna on liigniiskuse käes ja lisaks hakkab sealt peatselt vohama inetu vetikas..
Telliseid tohib väljas paigaldada maapinnast mitte lähemale kui 30 cm.
Külaline
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aiatu kirjutas: Telliseid tohib väljas paigaldada maapinnast mitte lähemale kui 30 cm.
Ei ole reegel!
Kui peale ladumise lõppemist tehakse tagasitäide haljastaja poolt mingile X kõrgusele, siis ei ole enam minu traagika.
Tellis läheb roheliseks (vetikas) pigem katkise vihmavee toru ümbruses (fassaadil), kui lagedal paikneval aial.
Võin korraldada ekskursiooni kõnealuse aia juurde ja kui leiad niiskuskahjustuse (vetika) teen rummi välja, kui ei leia, teed sina mulle.
Kaugel enda aia planeerimine on?
Saan aru, et plaan on valubetoon min. h 1000mm maapinnast?
maik
:jooma
aiatu
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas aiatu »

Nee,
lintsokkel piisab kui on maapeal näha 30x30 cm (kõrgus, paksus) siis on ilus ehk massiivne ja turvaline ka ehk "müür ümber kindluse", kuna minu kodu on minu kindlus ja kuidas ma siis müüri ei ehita ümber kindluse.
:)
aiaga mees
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas aiaga mees »

Maik, kas sa lähed tavaliselt ehitama nii, et tellijale ei räägi mismoodi teha kavatsed?

A muidu,
üks suht lihtne võimalus on kasutada Betoneksi raketisplokke.
Külaline
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aiaga mees kirjutas:Maik, kas sa lähed tavaliselt ehitama nii, et tellijale ei räägi mismoodi teha kavatsed?
Arusaamatuks jääb kui minimaalne on anonüümse aiaga külalise loetud tekstist arusaamis oskus, on ju selgelt kirjas, et...
Külaline kirjutas: Kui peale ladumise lõppemist tehakse tagasitäide haljastaja poolt mingile X kõrgusele, siis ei ole enam minu traagika.
Normaalne inimene luges siit välja, et järgmisel alltöövõtjal on probleeme reeperist arusaamisega.
aiaga mees kirjutas: üks suht lihtne võimalus on kasutada Betoneksi raketisplokke.

Sellest lausest saan aru, et aiaga mees ei ole ise ühtegi aeda ehitanud ja kõvatab niisama siin foorumis.
Betoneksi plokkiga võid kuskil Piirisaarel aeda ehitada, mitte tiheasustusega elamurajoonis.
Näen, et teemast minnakse välja, pigem on minu tööd ja tegemised hammaste vahel.
Eks anonüümselt on hea iriseda( puudub vastutus oma sõnade eest).
maik
:jooma
Külaline
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: Normaalne inimene luges siit välja, et järgmisel alltöövõtjal on probleeme reeperist arusaamisega.
Mina lugesin välja, et asi kulges nii, kuidas jumal juhatas. Mis jumal teeb on ikka hää.
Külaline
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mannetu on anonüümselt nokkida meistri tööde üle kui omal oskused puuduvad ja ammugi raha teenuse tellimiseks!
Tee järgi või maksa kinni, niisama möliseda ei ole kohane.
Pizdets
külaline

Re: valubetoon sokliga aed

Lugemata postitus Postitas Pizdets »

Huvitav, mis vahet on kas ehitada Piirissaares või tiheasustusalal?
:banghead:
Vasta