Tuuletõkkeks aed ja värav?

aiad, väravad, piirded
hundipoeg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Mär 2009, 20:51

Tuuletõkkeks aed ja värav?

Lugemata postitus Postitas hundipoeg »

:hello:

Milline ja millest ning kui kõrge oleks efektiivseim aed ja selles värav põhjatuulte tõkkeks?
Paremat homset Teile ja konkurentsivõimelist sissetulekut mulle!!
põhjakonn
külaline

Re: Tuuletõkkeks aed ja värav?

Lugemata postitus Postitas põhjakonn »

ikka betoonist ja 5m kõrge.väravat pole vaja,sest muidu tuleb põhjatuul külla.
hundipoeg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Mär 2009, 20:51

Re: Tuuletõkkeks aed ja värav?

Lugemata postitus Postitas hundipoeg »

:hello:

Asjalik soovitus, kohe näha et spetsialist külaline annab tarka ja asist nõu! Kuidas küll ise selle peale ei tulnud? Kas keegi vähemasjatundja oskab miskit muud soovitada? :yahoo: :yahoo:
Paremat homset Teile ja konkurentsivõimelist sissetulekut mulle!!
iffoniff
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 352
Liitunud: 11 Juun 2008, 11:41

Re: Tuuletõkkeks aed ja värav?

Lugemata postitus Postitas iffoniff »

Kõik oleneb mida sul on vaja kaitsta tuule eest 2m kõrguse plank aiaga suudad heal juhul sama pika maa varjata , kui tahad ikka tervet aeda varjata siis parim lahendus on mets ette istutada . ise teen nii iga aasta puid aina juurde siis kui 60 olen peaks juba abi olema .

Täiesti lagedal elades on suht võimatu tuult varjata ainult hekiga saab leevendada tuule kiirust ,see ei tekita tuule keerist nagu plank aed .
Aastaringseks varjamiseks kõige odavam on kuuse hekk praeguses olukorras.
hundipoeg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Mär 2009, 20:51

Re: Tuuletõkkeks aed ja värav?

Lugemata postitus Postitas hundipoeg »

:hello:

Varjata oleks vaja hoov, pea 20x20m. Päris plank aia peale pole isegi mõelnud. Olen kuulnud miskist piludega või lipid erineval pool latti lattaiast. Pidi päris eduliselt tuult summutama. Kas kellelgi kogemusi? Kui kõrge see teha ja mis laiusega need lipid ja mis laiusega vahed? Metsa kahjuks ei saa istutada kuna see lage maa ei kuulu mulle. Mingi kuuseheki rajamine ehk isegi õnnestuks. Kui tihedalt sinna hekki need taimed ja mitu rida, et oleks mingi efekt ka? Kas miski 10-15 aasta pärast tuleks hekki ka pügama hakata või pole mõtet?
p.s. mis hinnaga ja kust võiks saada praegusel ajal kuuseistikuid ja kas sel aastal istutamise aeg möödas?
Paremat homset Teile ja konkurentsivõimelist sissetulekut mulle!!
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Tuuletõkkeks aed ja värav?

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Olin analoogse asjaga*(tõmbetuul hoovis) mures ja lahendasin trapets profiilist aia ja lükandväravaga oma probleemi.Kõrgus 1.9.Samuti toimib kerge müratõkkena.Odav ja kiire teha.
hundipoeg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Mär 2009, 20:51

Re: Tuuletõkkeks aed ja värav?

Lugemata postitus Postitas hundipoeg »

quote="Alexy"]Olin analoogse asjaga*(tõmbetuul hoovis) mures ja lahendasin trapets profiilist aia ja lükandväravaga oma probleemi.Kõrgus 1.9.Samuti toimib kerge müratõkkena. Odav ja kiire teha.[/quote]

:hello:

Mis mõõtmetega trapets profiile kasutasid ja kuidas kinnitasid lati külge aiaks? Kas tõmbetuule vastu tõhus?
Paremat homset Teile ja konkurentsivõimelist sissetulekut mulle!!
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Tuuletõkkeks aed ja värav?

Lugemata postitus Postitas Alexy »

hundipoeg kirjutas:quote="Alexy"]Olin analoogse asjaga*(tõmbetuul hoovis) mures ja lahendasin trapets profiilist aia ja lükandväravaga oma probleemi.Kõrgus 1.9.Samuti toimib kerge müratõkkena. Odav ja kiire teha.
:hello:

Mis mõõtmetega trapets profiile kasutasid ja kuidas kinnitasid lati külge aiaks? Kas tõmbetuule vastu tõhus?[/quote]

toode.ee
TP15

Kasutusala: seinad
Kasulik laius: 1134 mm
Profiili kõrgus: 13 mm
Materjali paksus: 0,45 - 0,70 mm
Pinnamaterjal: tsink,alutsink, mattpolüester, polüester, pur, PVC, PVDF
Min/max pikkus: 300 / 7000 mm


sissepoole nõgusa profiiliga(maitse asi muidugi)ja kahe 50x50 immutatud lati külge katuse kruvidega mis umakorda nurgikutega metallpostiga ühenduses.Päris korralikud tuuled-tormid üle elanud.Pikema aia puhul paneksin kolm põiklatti.Tõmbetuulest olen lahti aga suure luma-tuisuga nüüd vaalud hoovis hoopis teise koha peal kui varem(käigu osa puhas, koguneb äärtesse)Alternatiivina näeks tõest kivimüüri...ilma naljata muideks kuna mul aed lõuna poole ja päike ei mõjunud seal varem puidule hästi.
iffoniff
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 352
Liitunud: 11 Juun 2008, 11:41

Re: Tuuletõkkeks aed ja värav?

Lugemata postitus Postitas iffoniff »

Hekki võid istutada mai lõpuni ,iga poole meetri järgi üks taim kõige paremini hakkvad kasvama lageda peal kasvanud istikud ca 0,5 m pikad .
hundipoeg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Mär 2009, 20:51

Re: Tuuletõkkeks aed ja värav?

Lugemata postitus Postitas hundipoeg »

:hello:

Kuidas selline plekktahvlitest aed välja võiks näha? Kas kellelgi oleks pilte? Millised oleks veel võimalused tuuletõkkeks aeda rajada?
Paremat homset Teile ja konkurentsivõimelist sissetulekut mulle!!
hundipoeg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Mär 2009, 20:51

Re: Tuuletõkkeks aed ja värav?

Lugemata postitus Postitas hundipoeg »

:hello:
Millest olete teie omale tuult leevendava aia ehitanud?
Paremat homset Teile ja konkurentsivõimelist sissetulekut mulle!!
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Tuuletõkkeks aed ja värav?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

NB!

Kui soovite teha tuuletõkke aedasid, siis n. laudise puhul ei tohi ehitada kinnist süsteemi vaid õhuvahedega! Siis tekib tuuletõkke efekt, muidu tekivad keerised ja tuul jääb ikka tõmbama.

Sel teemal võtsid kord raamatukogust sakslaste mingi aia raamatu kus olid a'la ahjud kuni ka tuuletõkke aedadeni ja lehtlateni välja.

Ärge ehitage kinniseid, need tekitavad meie kliimas jama, keerised, tuul tirib ikka ja talvel HANGED!!!

Uurige ise edasi.
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Vasta