Tiibväravad ära vajunud

aiad, väravad, piirded
Külaline
külaline

Tiibväravad ära vajunud

Lugemata postitus Postitas Külaline » 15 Mai 2018, 20:44

Õhtust. Mul auto väravad mis on omavahel metalltalaga seotud ja betooni valatud. Valu on maapinnal ca 40 cm laiune ja jookseb nii öelda koonusesse ma sisse. Sügavus maksimaalselt 50cm ja kogu kupatuse laius 5m. Lisaks mängib see süsteem mul nii, et suvel väravaid sulgeda ei saa kuna ülevalt jooksevad enne kokku ära, talvel seda probleemi pole.
Plaanin siis kogu asja ära lõhkuda ja lasta postid pikemaks keevitada, valada ca 30cm laiuselt ,1m sügavusele olemasolevad metallpostid uuesti. Aga preagu ei suuda kuidagi välja mõelda kuidas ma täpselt need postide kõrgused paika saaks, et väravad oleks suletud asendis omavahel samal kõrgusel. Või on töö viimane etapp hingede ringi keevitamine paratamatus?

Külaline
külaline

Re: Tiibväravad ära vajunud

Lugemata postitus Postitas Külaline » 15 Mai 2018, 21:58

Ilmselt lihtsam pärast uuesti keevitada, aga kui kasutad laserit siis vbl õnnestub ka postid juba õige sügavuse peale paigaldades saada. Laseriga saad ka hiljem hinged õige kõrguse peale keevitada

Külaline
külaline

Re: Tiibväravad ära vajunud

Lugemata postitus Postitas Külaline » 16 Mai 2018, 08:06

Oskab keegi sobivat laserit soovitada?

Külaline
külaline

Re: Tiibväravad ära vajunud

Lugemata postitus Postitas Külaline » 16 Mai 2018, 13:15

Kuna tegu väilingimustega, siis oleks parem vastuvõtjaga mudel. Ilma ei näe kiirt lihtsalt päeval,pead õhtuhämaruses tegutsema. Kui sõpradelt laenata pole, siis võta rendist korralik lasernivelliir (pöördlaser) koos statiiviga.
Sätid selle üles ja see joonistab sulle täpselt horisontaalse joone, sinna siis liidad või lahutad mõlema posti juures sama mõõdu, et saada hingedele sobiv kõrgus. Või sätid laseri joone juba algul õige kõrguse peale statiivi abiga

Vasta