Plekk-katus 4 aastaga roheline???

roheline katus
külaline

Plekk-katus 4 aastaga roheline???

Lugemata postitus Postitas roheline katus »

Tere. Probleem järgmine. 4 aastat tagasi sai majale panna tumehall pural matt kattega klassik profiiliga katus. Nüüd on see põhjapoolses küljes läinud koledasti roheliseks. Maja ligidal kasvab ka suuremaid puid. Kõrval naabritel on suvaline trapetsprofiil 15 aastat täiesti viisaka väljanägemisega. Enda maja 4 aasta vanune katus näeb lihtsalt kole välja. Ilmselt olin loll, et uskusin müügimeest ja võtsin selle niiöelda parimatest parima. Kas keegi Tartus pakub plekk-katuse pesu?
A.S.
külaline

Re: Plekk-katus 4 aastaga roheline???

Lugemata postitus Postitas A.S. »

roheline katus kirjutas: 04 Mai 2018, 09:59 Ilmselt olin loll, et uskusin müügimeest ja võtsin selle niiöelda parimatest parima.
Kas müügimees väitis, et see katus ei sammaldu?
 
roheline katus
külaline

Re: Plekk-katus 4 aastaga roheline???

Lugemata postitus Postitas roheline katus »

Ilmselt oleks ta võinud tähelepanu pöörata sellele, et pur mat pind võib kiiremini sammalduda. Ise ei osanud tollal selle peale mõelda, ei olnud ka endal eelnevaid kogemusi selle materjaliga. Aga hetkel ei otsi ma süüdlast vaid pigem kontakti inimesega, kes tegeleb katuste pesuga Tartus. Mu endal on mingi odava otsa survekas ja redel küll olemas, aga viimane jääb lühikeseks. Firmast kust katuse ostsin soovitati fairyga pesta? Hetkel ei tahaks hästi uskuda, et see toimib, aga mine tea. Ilmselt kui mingit hääd kontakti ei saa, siis peangi tolle variandi: redel, survekas ja nõudepesuvahend ise ära proovima.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Plekk-katus 4 aastaga roheline???

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Võta rendist tõstuk, ei pea pärast ratastooli jaoks kaldteed laskma ehitada välisuksele.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1093
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Plekk-katus 4 aastaga roheline???

Lugemata postitus Postitas Prill »

mul samuti pur kattega ruukki trapets ning samuti põhjapoolne kipub rohetama, eriti intensiivselt kruvitihendite juurest jooksevad rohelised jutid. Suuri puid nagu läheduses ei ole. See pur kiht on vist natuke poorne või krobeline ja samblikel vetikatel sealt hea kinni hakata. Puhastamisega pole tormanud, võibolla samblik hoopis kaitseb pur kihti :)
Muidu kuskilt reklaamist jäi meelde vahend, mille saab peale piserdada ja muud tegema ei pea, ju tapab sambla ära ja mõne aja jooksul vihma-lumega peseb ise rohelise jäägid maha. Arvatavalt aia mürgiprits on sobilik lahuse peale kandmiseks.
http://www.monier.ee/tooted/katuse-puha ... endid.html
roheline katus
külaline

Re: Plekk-katus 4 aastaga roheline???

Lugemata postitus Postitas roheline katus »

Olen aru saanud, et iga kemikaaliga ei tohi peale lennata. Ostsin sügisel mingi nilfiski keemia, aga see siiski ei sobi. Ei tohi happeline olla, võib asja hullemaks teha.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1093
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Plekk-katus 4 aastaga roheline???

Lugemata postitus Postitas Prill »

Eks võib alati tootja juhiseid järgida või neilt mõne konkreetse toote sobivuse kohta lausa üle küsida https://www.ruukki.com/est/b2c/abi-ja-i ... usehooldus
Seal on kirjas: "Kui aga katusel on märgata juba sammaldunud alasid, siis ei tohiks asjaga kauem viivitada, vaid tegutseda kohe." :D
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1302
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Plekk-katus 4 aastaga roheline???

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Raul Vahi +372 55639834 www.puhaskatus.ee Clean Estate OÜ

Kunagi tellisin sealt. Oli siis aata 2015.

Toomas
roheline katus
külaline

Re: Plekk-katus 4 aastaga roheline???

Lugemata postitus Postitas roheline katus »

Tere. Juhtus siis nii, et võtsin rendist korvtõstuki, kinnitasin surveka korvi külge ja lihtsalt pesin selle jama ära. Nägi välja õudne, kuid reaalsuses tuli maha hästi. Algul kasutasin fairit, pärast lasin niisama veega. Erilist vahet ei tunnetanud.
Katuse otsaplekid olid teistsuguse pinnakattega ja oli näha, et sealt pealt eemaldus mustus kergemini kui pur kattega pinnalt. Ilmselt on see katus paari aasta pärast jälle roheline, aga mis siis ikka.
Kokkuvõtvalt, mõni asi mis tundub õudselt raske ja tüütu, ei pruugi reaalsuses seda üldse olla. Lisaks sain pärast lapsi tasuta pilvede vahele sõiduta ja rõõmu oli laialt:)
Vasta