õige aluskatte valik?

Külaline
külaline

õige aluskatte valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere,
Plaan vanemate majal vahetada katus ja koos sellega ka vahetada laepealne soojustus, panna aurutõke jne. Katuse laseks vahetada firmal. Olen võtnud mitu pakkumist. Aga nüüd olen segaduses. nimelt tuleb klassik profiil plekk. Aga eri ettevõtetel on pakkumises kas siis hingav või tavaline aluskate. nimelt väidab üks, et hingavat ei tohi plekile panna, teine jällegi, et just hingava peabki panema. Mõned teemad all oli ka juttu, kuid seal soojustatud katusest jutt. Minu puhul siis tegemist soojustatud laega ja katusealune ise külm. Lae peale tuleb 400mm puistevilla, millele alla siis aurutõke. Milline see õige lahendus siis on. Jama ka kui mõne aasta pärast peab kapitaalremonti tegema hakkama ja näiteks märga villa vahetada.
Suur tänu kui oskate aidata.

laur
kruvi keeraja
külaline

Re: õige aluskatte valik?

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

kui sul katusealune soojustamata (soojustad vahelae) ja nii jääbki ja tulevikus pole plaani sinna eluruume rajada, siis
õige on panna sinna tavaline nn. "mittehingav" aluskate. kuid sama töö teeb ära ka "hingav aluskate"
See difuusne või siis "hingav" on lihtsalt raha raiskamine antud juhul, sest on kallim. See on mõeldud soojustatud katustele kus täidab korraga mitu ülesannet, on vettpidavaks kihiks katusekatte all ning samas on ka tuuletõkkeks ning laseb teatud määral konstruktsioonis tekkivat veeauru endast läbi. lisainfot saad kindlasti lugeda katusetootja kodulehelt.
Külaline
külaline

Re: õige aluskatte valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tänan vastuse eest. Eluruume pole jah plaanis rajada katuse alla. Kui nn hingaval oleks antud juhul mingid eelised võrreldes nn mittehingavaga, siis selle ka valiks, aga kui neid pole, siis ei ole tõesti rohkem mõtet maksta. Ei saa ainult aru, et firmad kes igapäevaselt katustega tegelevad, et neil nii erinevad arusaamad on, või siis üritataks kliendile kallimat toodet pähe määrida?
Laur
Erki (AS Toode)
külaline

Re: õige aluskatte valik?

Lugemata postitus Postitas Erki (AS Toode) »

Tere! Mina olen üks "pähemäärijate" esindaja. Plekk-katuse all me pigem üritame meelega mittehingavat pakkuda ja rohkem peame seletama, miks me odavat kilet pakume. Odaval on alati halb maik juures. Küll aga 90% juhtudel kasutatakse piisava õhuvahega lahendust - distants,kile,distants,roov,plekk - ning sinna lihtsalt piisab ja sobib mittehingav kõige paremini. Hingavad ja diffuussed tulevad mängu ülejäänud juhtudel - väiksemad õhutusvahed, väga madalad kalded, küsitav aurupidavus, vajadus otse soojustusele kilesid asetada jne. Tavapärase (kuigi see on nõme sõna) konstruktsiooni korral on mittehingav kile piisav ja väga OK valik. Las ehitaja (pakkuja) seletab Teile katusealuse ja plekialuse ehitusfüüsika maakeeles lahti ja saab see teema maandatud. Odaval ja odaval kilel on ka muidugi mõningane vahe - mõni on hapram ja rebeneb paigaldusel paremini kui teine. Päris maasikakilet ei tasu osta tõesti.
Külaline
külaline

Re: õige aluskatte valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. "Las ehitaja (pakkuja) seletab Teile katusealuse ja plekialuse ehitusfüüsika maakeeles lahti" . No ei maksa katuseehitajale ikka anda ülesannet, mis isegi suurele osale inesnerkonnale üle jõu käib. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
kas...
külaline

Re: õige aluskatte valik?

Lugemata postitus Postitas kas... »

..kas sa Alar kunagi mõne naela oled seina löönud?? Pakun, et sa ei oska seda.
Külaline
külaline

Re: õige aluskatte valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tänan vastuste eest. Pähemäärimine võibolla vale sõna tõesti. Sest hinnavahe pole ju teab mis suur kvaliteetse mittehingava ja hingava vahel, ja see ei saa kuidagi valiku kriteeriumiks, tahaks et hiljem probleeme poleks. Võibolla on tegu lihtsalt ehitaja teadmatusega.

Laur
Külaline
külaline

Re: õige aluskatte valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Oi kui ruttu jõuti seekord järjekordse personaalküsimuse arutamiseni! Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Külaline
külaline

Re: õige aluskatte valik?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minu arusaamist mööda materjali "hingamine" praeguses kontekstis toimib aururõhkude erinevuse mõjul piirde eri pooltel. Kui tegemist ei ole köetava ruumi soojustatud katuslaega, puudub vajalikul määral aururõhkude erinevus, siis ei toimu läbi materjali ka difusiooni.
Vasta