katusekatte materjali sobitamine

marjukas
külaline

katusekatte materjali sobitamine

Lugemata postitus Postitas marjukas »

mul on vaja sobitada enda kuuri katusele katusekattematerjal. mõlemal pool minu kuuri on naabrid ja naabritel on veneaegne hästi suure lainega eterniit. Kuidas ma leian sellise õige eterniidi tänapäevasest valikust, mis sobiks mulle? kas pean lugema mitu lainet on või on oluline plaadi mõõdud hoopis? minu kuuri katus on nii läbi, et kogu aeg sajab läbi. sellel kuuril ei ole mõtet.
marjukas
külaline

Re: katusekatte materjali sobitamine

Lugemata postitus Postitas marjukas »

tegelt tahaks üldse mitte eterniiti vaid midagi kergemat. kunagi juba lappisime, siis olid need tahvlid mega suured ja mega rasked. kahju oli lausa sellest, kes neid sikutas ja lappida üritas. olen ehituspoodides näinud müügil nagu papist eterniiti, aga sellel on vähemalt kaks korda väiksem laine kui minu naabritel. mida siis teha ometi. naabrid ei ole nõus vahetama, sest meil on kaheksa kuuri kõrvuti ja nende kuurid on kenasti terve katusega.
Külaline
külaline

Re: katusekatte materjali sobitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

marjukas kirjutas: 19 Mär 2018, 16:48 tegelt tahaks üldse mitte eterniiti vaid midagi kergemat. kunagi juba lappisime, siis olid need tahvlid mega suured ja mega rasked. kahju oli lausa sellest, kes neid sikutas ja lappida üritas. olen ehituspoodides näinud müügil nagu papist eterniiti, aga sellel on vähemalt kaks korda väiksem laine kui minu naabritel. mida siis teha ometi. naabrid ei ole nõus vahetama, sest meil on kaheksa kuuri kõrvuti ja nende kuurid on kenasti terve katusega.
stiili huvides pane eterniit ja kattuvad lainekohad põleta sbsiga kokku
marjukas
külaline

Re: katusekatte materjali sobitamine

Lugemata postitus Postitas marjukas »

kahjuks on eterniit kahjulik ja pealegi pole samasugust hästi suure lainega enam mitte kuskilt saada. samuti ei tea ma mis asi on sbs. naabritele kohe kindlasti ei meeldiks kui ma midagi nende katusematerjaliga tegema hakkan
Külaline
külaline

Re: katusekatte materjali sobitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

marjukas kirjutas: 19 Mär 2018, 18:33 kahjuks on eterniit kahjulik ja pealegi pole samasugust hästi suure lainega enam mitte kuskilt saada. samuti ei tea ma mis asi on sbs. naabritele kohe kindlasti ei meeldiks kui ma midagi nende katusematerjaliga tegema hakkan
loll olla ei ole ju kohustus , asbesti sisaldavat eterniiti ei toodeta enam ammu, täna kaubandusest saadavad on asbestivabad ja kui laine ei sobi , siis saad üleminekud sbs materjali sulatamisega ära teha .
marjukas
külaline

Re: katusekatte materjali sobitamine

Lugemata postitus Postitas marjukas »

selleks ma siin sõna võtsingi, kuna peale abikaasa surma ei ole mul eriti kedagi,kes mind aitab, siis tõesti ma pole enne sellise jamaga kokku puutunud. ma ei teadnud, et poes müüdav materjal on ka eterniit, tundus küll siuke papi moodi asi olema, hästi kerge oli. aga mingit sulatamist küll keegi tegema ei hakka, kas siis pole katuse vahetamisel mõtetki kui lihtsalt panna uued plaadid katusele ja lihtsalt kinnitada nad, ilma mingi sulatamiseta? leidub äkki Pärnumaal keegi, kes oleks nõus raha eest appigi tulema?
Vasta