Harjapleki paigaldus eterniitkatusele

janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Harjapleki paigaldus eterniitkatusele

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Tere

Lugesin siin foorumis mitu teemaga seotud postitust läbi.
Kuna endal on vist ees vajadus paigaldada harjaplekki vanale eterniitkatusele siis uuriks, et kuidas kinnitada plekk eterniidi külge? Eterniit on krt. teab kui vana.
Harjalaudu (või tipulauda vms..) igastahes ei ole (eterniitkatus on "kuidagi" ehitatud roo või õlgkatuse peale). Ehk, et ma ei saa plekki ilmselt kuhugile mujale mõistlikult kinnitada kui ainult eterniidi külge.
Mainitud on plekikruve ja mainitud on ka mingeid spetskruve plastikust läbiviikudega?? Kas keegi oskaks täpsustada, et mis need viimased võiksid olla? Vihje mõnele netis paiknevale konkreetsele lehele/tootele oleks teretulnud...

tervitades,
Sven
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Harjapleki paigaldus eterniitkatusele

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kui eterniidil roovi ei ole seal all, siis mingite taoliste tüüblitega, mis taga laiaks lähevad ja kõik.
pmst hoiab ka plekikruvi, kui auk ees on paraja mõõduga.
Katseta kusagil tüki peal enne.
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Harjapleki paigaldus eterniitkatusele

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Hiid kirjutas: 03 Dets 2017, 20:46 kui eterniidil roovi ei ole seal all, siis mingite taoliste tüüblitega, mis taga laiaks lähevad ja kõik.
pmst hoiab ka plekikruvi, kui auk ees on paraja mõõduga.
Katseta kusagil tüki peal enne.
Ma ei ole veel 100% aru saanud, kas roov on piisavalt lähedal või ei ole. Katuse pealtpoolt ei ole viimast naela saanud vaadata aga seestpoolt jääb see roog vms. hein seal katusel just on, ette. Aga esmasel pealiskaudsel vaatlusel jäi mulje, et viimane roovilatt on tipust nii kaugel, et kui ma mingit väga pikka plekki just ei pane, siis ma plekiga roovini veel ei jõua.
Fgh
külaline

Re: Harjapleki paigaldus eterniitkatusele

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Puurotsaga kruvid jäävad suht edukalt pidama, muidugi alati oht lasta plaat katki, kui seal mingi prao alge on või väga rabe plaat. Tüübliga on garanteeritud plaadi purunemine.
kolm_õuna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 05 Jaan 2016, 17:55
On tänatud: 1 kord

Re: Harjapleki paigaldus eterniitkatusele

Lugemata postitus Postitas kolm_õuna »

Sul pole vaja seda plekki roovi kinni lasta! Pane ta lihtsalt kasvõi tavaliste isepuurivate plekikruvidega eterniidi külge kinni ja asi unustatud. See ei lenda mitte kuhugi sealt. (testitud) Kui väga paranoiline oled, siis kasuta paigaldamisel ka P3 tüüpi hingamismaski ja pista töö lõppedes tööriided ka pesumasinasse, kuna asbestitolm on mürgine.
Nordic Roofing OÜ - sajad plekk- ja kivikatused Soomes ja ka Eestis. 5269388
Vasta