Vannitoa lae soojustamine

maidor
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 167
Liitunud: 02 Veebr 2013, 17:39
On tänatud: 2 korda

Vannitoa lae soojustamine

Lugemata postitus Postitas maidor »

Mul on üle isover fooliumkattega 5cm klaasvilla rull, mida kasutaks ära vannitoa lakke. Ega ei juhtu ju midagi, kui panen seda foolium kattega villa 3 kihti?
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Vannitoa lae soojustamine

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Kui mujale asjalikumat rakendust ei ole (näit vent torude soojustuseks), siis kasuta ära. Kindluse mõttes võid ülevalpool olevatele kihtidele noaga mõned lõikeid sisse teha, et ei oleks keset soojustust aurukindlat kihti. Fooliumi võid jätta terveks alumisel kihil. Selle alla võiks sellegipoolest teha eraldi aurutõkkekihi, näiteks niiskuskindlam kips ja aquastop/fibergum või eraldi kile vms.
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vannitoa lae soojustamine

Lugemata postitus Postitas clondike »

Foolium mitmes kihis villaga vaheldumisi märja ruumi laes ei kõla üldse hästi. Kuhu sa täpsemalt ja kuidas seda panna mõtlesid?
maidor
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 167
Liitunud: 02 Veebr 2013, 17:39
On tänatud: 2 korda

Re: Vannitoa lae soojustamine

Lugemata postitus Postitas maidor »

Mul on lakke foolium eraldi ennem ära pandud. Tahaks selle rulli lihtsalt ära kasutada sest tasuta saadud. Nüüd torkas mõte et panen ühe kihi 5cm vannituppa ja üle jäänud magamistoa lakke. Seejärel 10cm klaasvilla peale.
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vannitoa lae soojustamine

Lugemata postitus Postitas clondike »

Sa mõtled siis nii - laes on olemas foolium, sinna pealepoole tahad lisada fooliumkattega rullvilla fooliumikihiga vastu olemasolevat fooliumi ja sinna peale omakorda klaasvilla? Siis ei tohiks probleemne olla. Ma sain algul aru, et hakkad seda villa kihiti lakke ajama seespoolt.
maidor
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 167
Liitunud: 02 Veebr 2013, 17:39
On tänatud: 2 korda

Re: Vannitoa lae soojustamine

Lugemata postitus Postitas maidor »

Praegu mul lakke pandud vaid lakitud voodrilaud ja seal all foolium. Soojustan pööningul. Hiljem tuleb sinna osb ja teine korrus. Vannitoa on vent süsteem olemas. Aga suvel on aken tuulutuse peal.
Vasta