Tuulekoormuse arvutamine

lendurkp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 26 Okt 2017, 20:09

Tuulekoormuse arvutamine

Lugemata postitus Postitas lendurkp »

Sarika arvutus.pdf
(137.61 KiB) Allalaaditud 166 korda
Kas keegi teab, kuidas tuulekoormust arvutada, projektis on ka mingid koormused antud, aga ma ei tea mida nendega täpselt teha. Kas liita või lahutada, või valida ainult üks nendest. Tahaks arvutada sarikale mõjuvat kombineeritud koormust aga tuulekoormus ajas juhtme kokku. Tuulekoormus mõjutab päris korralikult sarika ristlõike suurust. Lisan ka enda arvutusest faili ja faili projektis antud koormustest, ei tea, kui õiged mu arvutused on, tuulekoormus on kindlasti vale, pole õppinud seda eriala.
Manused
Sarika jätkamine.PNG
koormused.PNG
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Tuulekoormuse arvutamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ma saan aru, et projektis on sarikad dimensioneeritud vastavalt kõigile koormustele, sh tuulekoormus. Mida sa veel arvutada tahad?
lendurkp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 26 Okt 2017, 20:09

Re: Tuulekoormuse arvutamine

Lugemata postitus Postitas lendurkp »

Küülaline kirjutas: 11 Nov 2017, 12:05 Ma saan aru, et projektis on sarikad dimensioneeritud vastavalt kõigile koormustele, sh tuulekoormus. Mida sa veel arvutada tahad?
Tahan teada sarika läbimõõtu ilma jätkuta, sarika jätkamine on tülikas ja kallim kui ilma jätkuta sarika paigaldamine.
Külaline
külaline

Re: Tuulekoormuse arvutamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

lendurkp kirjutas: 11 Nov 2017, 12:37
Küülaline kirjutas: 11 Nov 2017, 12:05 Ma saan aru, et projektis on sarikad dimensioneeritud vastavalt kõigile koormustele, sh tuulekoormus. Mida sa veel arvutada tahad?
Tahan teada sarika läbimõõtu ilma jätkuta, sarika jätkamine on tülikas ja kallim kui ilma jätkuta sarika paigaldamine.
Pane varuga, nagunii on aladimensioneeritud, lase uuesti arvutada (kui projektis tõesti sellised numbrid on).

Joonisel on tehtud arvestused tuulekiirusega 21m/sek.
Tuulekoormus on ruutsõltuvuses tuule kiirusest.

Ehk tuulekoormus tuule kiirusel 30m/sek, 20m/sek asemel, pole mitte 50% suurem vaid palju rohkem.

Kindlustusseltside lepingutingimuste järgi ei loeta alla 25m/sek tuulega äralendanud katust mitte loodusõnnetuseks vaid "nõrgaks ehituseks". (Valesti ehitatud "hoone konstruktsiooni" poolt hoonele tekitatud kahju hüvitatakse aga mitte "vale konstruktsiooni" enda taastamist. Näiteks kui veekatel vale küttesüsteemiehituse pärast lõhkeb siis kaetakse vee poolt tekitatud kahju, aga mitte küttesüsteemi taastamise kulu.)

(Päiksepaneelide paigalduse arvutamisel, pole haruldane kui kalkulaator näitab, tuule poolt tekitatavat, ühele paneelile mõjuvat tõstejõudu, 200kg ja enam.)
ping
:hello:
Vasta