Nõu vaja - räästas tilgub

Külaline
külaline

Re: Nõu vaja - räästas tilgub

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Nagu tavaliselt muutub teema verbaalseks süljepritsimiseks. Viimastel aastatel on siin insenere, kes pläkutamas käivad väheks jäänud. Aga ei maksa ka nende väheste pärast muretseda, kes veel viitsivad pläkutada, varsti pole ka neid enam - insener on meie nifnifindusele orienteeritud ühiskonnas kaduv nähtus. Asemele tuleb "insener".
Aga kui tulla teema juurde tagasi, siis probleemi omanikule (Kaidole) on ehitusfoorumi tasemel antud piisavat infot oma probleemi mõtestatamiseks. Ülejäänud on lihtsalt asjasse mittepuutuv vaht, sh ka minu oma. Ja tõesti ei viitsi autoakende teemat isegi mõttes analüüsima. Las "insenerid" tegelevad.
Lugupidamisega. Alar Piirfeld
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Nõu vaja - räästas tilgub

Lugemata postitus Postitas ping »

Külaline kirjutas: 19 Aug 2017, 09:39 Mind häiris aastaid, et teatud ilmadega läksid auto aknad seest uduseks. Põhjus lihtne - põhjas olid mõned augud kust sisse pritsis. Kui põhi korda sai siis probleem kadus. Sisepinnale saab kondenseeruda ainult sisemine niiskus. Väljapoole tuleb kaste. Päevane temp ei loe midagi. Kaste tuleb peale päikeseloojangut kui õhuniiskus on piisav.
Kui kinniste uste ja akendega auto aknad lähevad seest uduseks, on see tingitud suure tõenäosusega auto sees olevast suuremast niiskusest.

Aga minus tekitas hämmastust pärani lahtiste ustega auto esi- ja tagaakna sisepinnale tekkiv kondents. Ehk kui sees ja väljas on sama temp. ja niiskus.
Hõreda kabiiniga traktor on vast täitsa võrreldav lahtiste ustega autoga?

Võibolla sama nähtuse pärast töötab ka elektripirnist tehtud vihma (ilmaennustuse) seade. Vanasti tehti selliseid asju, isegi tegin.
ping
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Nõu vaja - räästas tilgub

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Isiklikult ei tee mingit vahet, kas esitatud küsimusele vastaja on diplomeeritud insener või mitte. Kui inimene väljendab ennast viisakalt, seletab probleemi lahti ning pakub välja loogilise seletuse, lähtuvalt oma (eelistatult praktilisel teel omandatud) teadmistest, on see ta enda asi, kui mitu paberit tal seinal on.

Kui ta selle asemel ajab mingit mulli, segatuna nartsissismi ning muu meeldivaga, ei ole ka vahet.

Samas on mul kaks väga head sõpra, kes oma vastavatel aladel väga hinnatud insenerid, üks isegi oma erialaliidu juhatuses. Kui ma nende käest midagi küsin, ei saa ma kiire ja konkreetse vastuse asemel miskipärast A4 pikkust maili tuhande lingi ja asjasse mittepuutuva kelbaga. Võibolla nende aeg liialt kallis samas, et pikka juttu ajada. Foorumites oma teadmistega nad liputamas ei käi ja €40 eest ei saa isegi poole tunni jagu konsultatsiooni. Aga ega nad on ju ka ainult "insenerid", mitte insenerid eksole.
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Nõu vaja - räästas tilgub

Lugemata postitus Postitas abe »

Teema algatajale:
ma kahtlustan, et räästast tilgub OSB alapoolele kondenseerunud õhuniiskus. Põhjuseks soojuskiirgus, õigemini nähtus "night sky thermal radiation" e. öötaeva soojuskiirgus. Põhimõtteliselt katus kiirgab taevasse rohkem sooojust, kui sealt tagasi tuleb ja seeläbi jahtub. Väidetavalt kuni 20 kraadi õhutemperatuurist, mis tekitab õhuniiskuse kondenseerumise katusepinnal.
Ääremärkus: Me ju kõik teame, kuidas lageda taeva all pargitud autod hommikuks on märjad/jääs, aga puu all, maja seina ääres on kastet/jäidet tunduvalt vähem, kuigi õhuniiskus ja temperatuur on ju samad. Põhjus: puu/majasein kiirgab soojust.
Minu teooria paikapidvuse kontrolliks peaksid peale tuuletut, selge taevaga ööd, kuidagi kontrollima, kas OSB alumine pool on märg.
PVC ja OSB vahelisse kondensi ei usu, sest pole nende vahel eriti õhku, millest niiskus kondenseeruda saaks.

Muide, kas OSB ja PVC vahele kangas ka pandi? Peaks olema..
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
Külaline
külaline

Re: Nõu vaja - räästas tilgub

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tänud kaasa mõtlemast, kuid probleem esineb päikesepaistelisel päeval keset päeva. Mitte öösiti.

Endiselt jääb lahtiseks küsimus, kas katuse lahti lõhkumise asemel alumise kile perforeerimine võiks olla lahendus? Üks mõte, mida ma ise mõlgutasin, on ka see, et äkki võtaks varjualuses kile alt ära - sealt on sellele lihtne juurdepääs ja samas parandab see oluliselt õhu juurdepääsu põikroovi.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Nõu vaja - räästas tilgub

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 19 Aug 2017, 08:48tüüpiline kõrghariduse omaja ei oska isegi kirjavigadeta kirjutada ... ega dušši all käinud
Külaline
külaline

Re: Nõu vaja - räästas tilgub

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 24 Aug 2017, 10:34 ...probleem esineb päikesepaistelisel päeval keset päeva. Mitte öösiti.
Kõlab nagu oleks majas konditsioneer, mille tekitatud vesi on juhitud katuse aluskilele.
Külaline kirjutas: 24 Aug 2017, 10:34 Üks mõte, mida ma ise mõlgutasin, on ka see, et äkki võtaks varjualuses kile alt ära - sealt on sellele lihtne juurdepääs ja samas parandab see oluliselt õhu juurdepääsu põikroovi.
Varjualuses võiks vabalt kile eemaldada.
Külaline
külaline

Re: Nõu vaja - räästas tilgub

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei hakka uut teemat tegema.
Tegemist plekkkatusega. Katus soojustatud 25cm kivivillaga, tuuletõke , ja alusmaterjal presendilaadne.
Hommikuti tuulekasti küljes jääpurikad.?? :bye:
Külaline
külaline

Re: Nõu vaja - räästas tilgub

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 26 Okt 2017, 08:02 Ei hakka uut teemat tegema.
Tegemist plekkkatusega. Katus soojustatud 25cm kivivillaga, tuuletõke , ja alusmaterjal presendilaadne.
Hommikuti tuulekasti küljes jääpurikad.?? :bye:
Puudulik/olematu aurutõke ja/või puudulik/olematu tuulutus tuuletõkke ja presendilaadse vahel ja/või presendilaadse ja pleki vahel. Või katus lekib. Arvan ma olemasolevate andmete põhjal.

Abe
Vasta