veerennid külmuvad

ewwa
külaline

veerennid külmuvad

Lugemata postitus Postitas ewwa »

Tere!

Täiesti rumal küsimus ehk aga...
Aga lihtsalt kontrolliks: probleemiks veerennide külmumine. Katus ise on katuse pealt jääs 3 cm umbes, peal sulamata lumi. Eeldan ,et tegemist katuse soojutamise veaga ehk siis katus laseb soojust läbi?
Või tõesti on praegune heitlik (kord sulab, kord külmetab, kord sajab juurde) ilm põhjuseks?


Ette tänades
Ewa
novot
külaline

Re: veerennid külmuvad

Lugemata postitus Postitas novot »

Mul sama probleem ja talv alles algab! Ma arvan ,et ilmastiku tingimused see aasta sellised, et päeval kipub sulatama ja öösel külmetama. ning vahepeal sadas ju ka jäävihma ning jäätas renni kinni. Ilmselt aitaks renni puhul küttekaabel aga katuse puhul ei teagi, kas sulav lumi ja jää sinna paigaldatud kaabli ka kaasa rebiks, kui suurem sula tuleb või kas see kaabel küttes suudab katusel hoida selle jää tekkimise sootuks ära. Mul on siseneeluga L kujuline katus, korsten asub ka selle serval. IGa talv jäätub, kuna korsten ilmselt sulatab vaikselt lund jääks. Tavaliselt käin korra hooaja jooksul puulabidaga neelu puhastamas lumest ja jääst.
Külaline
külaline

Re: veerennid külmuvad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui rennid jäätuvad tasuks üle vaadata katusealune soojustus või kas vihmaveesüsteem on puhas. väike juhis kuidas puhastada https://rooftec.ee/kuidas-puhastada-vihmaveesusteemi/
Rennimees
külaline

Re: veerennid külmuvad

Lugemata postitus Postitas Rennimees »

Tere.Kindluse mõttes tasuks vaadata ka rennide paigaldus üle.
Renni välimine serv peaks kõrgemas kohas jääma katuse mõttelisest jätkust ca 2-3 cm allapoole et ei takistaks
lume katuselt tulekut/kinnipüüdmist.
Küllalt levinud viga mis tehakse,ehk renn püüab variseva lume kinni ja sellega kaasneb ka ülearune vee/lume koormus rennile
Lgp Janek
Vasta