Pinglagi vs Kipslagi

Vecta
külaline

Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas Vecta »

Vecta Design pinglae eluiga on 20+ aastat ja garantii laele on 10aastat. Kipslaele ei anta rohkem kui 2 aastat garantiid ja seda peab iga 5 aasta tagant üle värvima. Pinglagi ülevärvimist ega erihooldust ei vaja.
15m2 pinglae paigaldus võtab aega paar tundi ja selle käigus ei teki ehitusprahti. Sama suure kipslae paigaldus võtab aega umbes 4 päeva (koos pahteldamise, lihvimise ja värvimisega) Lisaks tuleb kipslae paigaldusel juurde arvestada terve päeva koristustöid.
Pinglae paigaldusel ei pea ruume esemetset tühjaks tõstma. Kipslae paigaldusel peab ruumist kindlasti eemaldama kõik pehmemööbli ja muu mööbli mis ei tohi pahtlitolmu ja värviga kokku saada.
Pinglae kaal 1m2 on 240g, kipslael umbes 12kg.
Pinglagi on veekindel, kipslagi vajab täiendavat töötlemist niiskuskindluse saavutamiseks, kipslagi ei ole veekindel.
Pinglae pinge taluvus 1m2 on üle 100kg/m2. Kipslae pinge taluvus 10kg/m2.
Pinglaele ei teki kunagi pragusid ja paari tunniga saab ideaalselt sirge lae. Kipslage peab eelnevalt palju pahteldama ja lihvima kuid mitte alati ei ole tulemuseks ideaalselt sirge lagi ning ajapikku võivad kipslakke praod tekkida. Sellisel juhul peab kipsage jälle renoveerima hakkama.
Pinglaega on võimalik luua ka valguslage, kipslaega mitte.
Soovides värvilist lage, siis on see võimalik nii pinglaega kui ka kipslaega, kuid kui aja möödudes värviline lagi ära tüütab, siis on pinglage kergem vahetada kui näiteks kipsi üle värvima hakata.
Rohkem infot leiate http://www.lagi.ee
Vecta
külaline

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas Vecta »

Pinglae kohta võite rohkem küsida ka telefonilt: 44 24 807 või kirjutada meile info@vectadesign.com
Vectadesign
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Nov 2014, 11:40

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas Vectadesign »

Vecta Design paigaldab pinglagesid üle kogu Eesti.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Vecta kirjutas:Vecta Design pinglae eluiga on 20+ aastat ja garantii laele on 10aastat. Kipslaele ei anta rohkem kui 2 aastat garantiid ja seda peab iga 5 aasta tagant üle värvima...
:) Oot-oot, ärgem ajagem mõisteid segi! Mõisted "garantii" ja "eluiga" on täiesti erineva tähendusega. Ka kipslae eluiga on kindlasti 20+ aastaid. Ükski seadus ei käsi ega sunni kipslage iga 5 aasta tagant üle värvima. :)

Võtsin selle tsitaadi kõrvalteemast.
Vectadesign kirjutas:... Vecta Design tootevalikus on üle 100 erineva värvitooni vastates ka kõige nõudlikumale soovile....
Näiteks NCS värvikaartide järgi on olemas 1950 erinevat värvitooni ja saab lage üle värvida kasvõi iga kahe nädala tagant. :)

Lõpetuseks kiidaks kah, nendel pinglagedel on väga omanäolisi lahendusi. Mulle meeldib.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas arno14 »

See 10 aastat paneb natukene kõhklema, kas pean siis iga 10 aasta tagant pinglage vahetama? Mis ta tegelik eluiga on? Olen ise kahevahel, küprokit on võimalus alati ise parandada, valgustid lisada jne. See pinglagi tundub sellise "ühekordse" asjana.
Oskab keeegi soovitada peale reklaamijutu, mis on mõistlikum?
Külaline
külaline

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tegelikult peab pinglagi vastu kasvõi igavesti, lihtsalt tootja annab 10aastase garantii. Valgusteid ja teisi lae läbiviike on ka hiljem võimalik muuta või lisada. Mul endalgi kodus pinglagi juba viiendat aastat ja näeb välja täpselt samasugune kui paigalduse päeval. Mulle paigaldas lae vecta design. Väga hästi tehtud töö. Pigem olin nõus rohkem maksma ja tellima lae oma ala asjatundjalt, kui et keegi soss-sepp teeb. Pinglae kvaliteet sõltub ikka paigaldajast, sama lugu nagu kipsiga.
Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 185
Liitunud: 02 Dets 2012, 22:00
On tänatud: 3 korda

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 »

Mul kipslagi juba 50 aastat. Viimati sai värvi 12 aastat tagasi. Siiani valge ja pragudeta.
Taksojuht
külaline

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas Taksojuht »

no pange siis hinnatase ka kirja, kui juba promomiseks läks. On selline sakste värk ainult või jõuavad ausad inimesed endale ka lubada?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Taksojuht kirjutas:no pange siis hinnatase ka kirja, kui juba promomiseks läks. On selline sakste värk ainult või jõuavad ausad inimesed endale ka lubada?
Ei promo, aga mõnel firmal on hind alates 30€/m2. Mõnel on kodukal kirjas, et "Meie hinnad on tootjatehase hinnad" ja võta nüüd kinni, et palju m2 maksab. Tuleb vist tootjatehasesse helistada ja järgi uurida. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Efka82
külaline

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas Efka82 »

Tegin ühte pinglae firmasse hinnapäringu. Lõpuks oli mul töömees toas ja mõõtis täpselt lage. Aga selle firma töömees oli veidi lõbusamas tujus ja rääkis ka pinglagede negatiivsetest külgedest. Lõpuks ma tänu sellele pinglage ei pannudki. Niiet kiiduavalduste saatel ärge unustage küsida negatiivseid omadusi ka, mis on päris määravad.
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas clondike »

Efka82 kirjutas: Lõpuks ma tänu sellele pinglage ei pannudki. Niiet kiiduavalduste saatel ärge unustage küsida negatiivseid omadusi ka, mis on päris määravad.


Näh, kõige põnevama koha peal lõppeb jutt ära :D mitte et ma ise pinglaest huvitatud oleks, aga üldise info mõttes oleks hariv teada negatiivseid külgi.
Külaline
külaline

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

clondike kirjutas:aga üldise info mõttes oleks hariv teada negatiivseid külgi.
Mul on esikus pinglagi,väga kena ja soliidne.Aga nüüd on suuremat sorti jama osaliselt mitte põlevate LED ribadega.Tuleb vist läheneda läbi pööningu.
Külaline
külaline

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Mul on esikus pinglagi,väga kena ja soliidne.Aga nüüd on suuremat sorti jama osaliselt mitte põlevate LED ribadega.Tuleb vist läheneda läbi pööningu.
Enne kui pööningut hakkad lammutama :) , võiksid proovida helistada pinglagede siinse teema promojale ja küsida, et mis lahenduse nemad pakuvad.

Urmas
Pinglae hais
külaline

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas Pinglae hais »

Huvitav,et keegi ei kurda pinglae haisu üle. Mul paigaldati pinglaed kolm nädalat tagasi aga hais ei taha kuidagi kaduda. Paigaldaja lubas,et see hais kaob 3-4 päevaga aga nii see kahjuks ei ole. Kas keegi oskab soovitada, mida teha?
Külaline
külaline

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pinglae hais kirjutas: 08 Apr 2017, 01:07 Kas keegi oskab soovitada, mida teha?
Tee aknad lahti ja lase hais välja.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See on hea mõte, aga mul on kolm nädalat aknad lahti olnud ja hais ei ole vähenenud.
teadmameeskond
külaline

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas teadmameeskond »

Kui küsimusele otse vastata, siis ikka pinglagi. Pesuruumis läikiv, eluruumis matt.
Mul oli pinglagi siis kui see Eestisse jõudis, kallis uuenduslik toode, väga rahul, lõhna ei tundnud.

Aga teemast mööda hakata minema, siis soovitan:

- ninaklamber, saab ujumistarvete poest
- aken lahti, saab oma kodust
- lõhna pritsida (mylook, stockmann jne)
- ignoreerida lõhna
- panna mingi tugevama lõhnaga asi (viiruk, koerajunn) lõhnava lae alla, siis tundub, et lagi ei lõhna
- hävitada pinglagi ja nuusutada lähedalt pahtli ja värviaroome ja nautida pragusid, mis tekivad

Varem või hiljem hais kaob. Kuigi jah, mul on olnud mingid hiina jalanõud, mis jäidki haisema.
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Hais ei pruugi kaduda ning sellises ruumis lapsi kasvatada pole soovituslik.
teadmameeskond
külaline

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas teadmameeskond »

mkubi kirjutas: 09 Apr 2017, 14:50 Hais ei pruugi kaduda ning sellises ruumis lapsi kasvatada pole soovituslik.
Seda tule räägi siis, kui su laps joob puhast vett, ei söö suhkrut-krõpse-saiakesi, ei kasuta nutitelefoni-wifit päevas 5 tundi ja ei istu küürakil koolilaua taga, mis on lakitud või töödeldud mingi keemiaga.
Sa tead, et paljud riidevärvid imbuvad läbi naha ja on päris...päris kahjulikud? Nagu ka mõned pealtnäha toredad mänguasjad, mida sa katsud?
Ja et orbiti nätsus on aspartaam ja coca colas on supilusikatäis valget surma?

Kuradi tarkurid on viimasel ajal välja tulnud, ja samas tuleb ka tõesti tõdeda, et kindlasti tehakse neid pinglagesid mingist viimasest s....st, aga siis ostke mitte haisev ja tiba kallim kraam, jääte rahule.
Külaline
külaline

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina ostsin oma pinglaed Vectast. Mis s....st nad tehtud on seda ei öeldud aga haisevad küll. Ja,kui peaksin otsima veel tiba kallimaid lagesid,siis muutub asi juba täiesti mõttetuks,sest kallid olid nad niigi.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Pinglagi vs Kipslagi

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

teadmameeskond, paljud tegelikut ei jaga suhtumist, et täiesti poogen kõigest, kuna on ka muid asju, mis tapavad. Tasub ikka igast jurast eemal hoida, juhul muidugi, kui lastest ei mõtelda kui väljaminekuobjektidest ja mida vähem seda parem.
Vasta