Monier vs. Benders

KOMMIONU
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Veebr 2010, 22:22

Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas KOMMIONU »

Tere,

Tekkis siis vajadus soetada vanemale palkmajale 250m2 kivikatus.
Kumba tootjat aga eelistada?
Kas nende tootjate poolt pakutavate savikivide kvaliteet on võrdne?

Hind on neil ilmselt sama.

Tänud ette,
Priit
AJ
külaline

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas AJ »

Monier on soodsam,Benders on kindlam,
Ja kõige halvem on Wienberger.
KOMMIONU
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Veebr 2010, 22:22

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas KOMMIONU »

AJ kirjutas:Monier on soodsam,Benders on kindlam,
Ja kõige halvem on Wienberger.
Palun kommenteeri, et mille poolest Benders KINDLAM on? Tugevus? Paigaldus? Kestvus?

Tänud,
P
Jack Norris
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 14 Jaan 2010, 14:27

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas Jack Norris »

Mõlemad on OK kvaliteediga, ainult Benders pisut kallim, kuna Eestis tootmist ei asu ning logistilised kulud kergitavad pisut hinda. Kui tahad Eesti tööstusettevõtet (olgugi, et välismaisesse suurde gruppi kuuluvat) pisut turgutada, siis soovitan Monieri. Aga paigaldajad oskavad kindlasti omi nüansse välja tuua (näit. hälvete hulk kivide mõõtudes, lisavidinate mitmekesisus jne).
Me kõik oleme lollid, kuid igaüks oma valdkonnast!
murmet
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 06 Okt 2007, 09:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas murmet »

Kui huvi, siis kiika http://www.rakennusmaailma.fi, sealt leiad 06/2009 VTT poolt tehtud kivide testitulemused ja igasugu muudki infi eelpool mainit Monier ja Bender kividest.
Jack Norris
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 14 Jaan 2010, 14:27

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas Jack Norris »

murmet kirjutas:Kui huvi, siis kiika http://www.rakennusmaailma.fi, sealt leiad 06/2009 VTT poolt tehtud kivide testitulemused ja igasugu muudki infi eelpool mainit Monier ja Bender kividest.
Siin on otselink sellele testile:
http://www.rakentaja.fi/index.asp?s=/ar ... ittaja.htm
Me kõik oleme lollid, kuid igaüks oma valdkonnast!
KOMMIONU
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Veebr 2010, 22:22

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas KOMMIONU »

Jack Norris kirjutas: Siin on otselink sellele testile:
http://www.rakentaja.fi/index.asp?s=/ar ... ittaja.htm
Siin ju BETOONkivid...

Mind huvitaks aga savikivide kvaliteedivahe...
janek179
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 16 Veebr 2009, 12:46
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas janek179 »

KOMMIONU kirjutas:
Jack Norris kirjutas: Siin on otselink sellele testile:
http://www.rakentaja.fi/index.asp?s=/ar ... ittaja.htm
Siin ju BETOONkivid...

Mind huvitaks aga savikivide kvaliteedivahe...
Need mõlemad ju ongi rohkem betoonkivi tootjad.
Või too siis ikka täpsemalt välja mida võrrelda tahad.
Külaline
külaline

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina eelistaks ka, nagu eelpool kõnelejad Monieri. Eestimaine värk ja hea kvaliteediga. Saab ala "naabrimees" tööd ja masust kiiremini ka välja. Sealt saad nii betoonkivi kui savikivi.
Külaline
külaline

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jack Norris kirjutas:
murmet kirjutas:Kui huvi, siis kiika http://www.rakennusmaailma.fi, sealt leiad 06/2009 VTT poolt tehtud kivide testitulemused ja igasugu muudki infi eelpool mainit Monier ja Bender kividest.
Siin on otselink sellele testile:
http://www.rakentaja.fi/index.asp?s=/ar ... ittaja.htm
Ormax = siis Monier? Tundub, et on suts parem jah siis. See on hea et sõltumatud eksperdid selliseid asju tegelt teevad. Müügimehe kõrvapuhumine on ikkagi müügimehe kõrvapuhumine.
RaulS
külaline

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas RaulS »

Tere. Minul isiklikult on Bendersiga väga negatiivsed kogemused. Seal küll oli hea müügiinimene, aga edasi läks kõik allamäge.
Condor
külaline

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas Condor »

Minul Benders-iga vaga hea klapp. Katusetäis kive maksis vähem, kui Monieri poolt pakutud. Monieri vedu oli 2500+käive aga bendersil 600+käive. Monieri katuse kogus reakive oli üle tuhande krooni kallim, kui Bendersi omadel. Miks pean siis neis eestimaiseid röövleid toetama oma ostuga. Nüüd hakati Monieri kive müüma alates 59.- krooni ruut. No see hakkab vist sinna normaalse hinna poole kalduma.
kunnely
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 140
Liitunud: 18 Mär 2010, 11:34
On tänatud: 2 korda

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas kunnely »

Benders maksab kivi transale peale, seda nad ka hetkel tunnistavad, et turgu sisse ennast süüa, nii see aga ei jää.
Katusetööd ja üldehitus. Katusepesu.
Ehituslik saematerjal
Ehitusmaterjalide projektimüük- kivi, teraskate, eterniit, bituumensindel, sbs, vihmavesi
tuuletõke, kips, soojustus, fassaadisoojustus
onu fjoodor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Mai 2011, 00:12

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas onu fjoodor »

Monieri ladu Harjumaal, Bendersi ladu Pärnumaal - kui objekt asub Häädemeestel, huvitav kelle kivi on odavam sinna transportida .... Et millest me räägime - mis peale maksmisest ???
Rootsi kvaliteet vs Eesti kvaliteet ? Ma muidu ei tea nende kivide hinnavahet, aga mul Benders peal ja väääga rahul. Palema pruun kivi.

Kui sul oleks valida Volvo või Tartu leivatehase auto vahel .... Kumma sa võtaks ?
AJ
külaline

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas AJ »

onu fjoodor kirjutas:Monieri ladu Harjumaal, Bendersi ladu Pärnumaal - kui objekt asub Häädemeestel, huvitav kelle kivi on odavam sinna transportida .... Et millest me räägime - mis peale maksmisest ???
Rootsi kvaliteet vs Eesti kvaliteet ? Ma muidu ei tea nende kivide hinnavahet, aga mul Benders peal ja väääga rahul. Palema pruun kivi.

Kui sul oleks valida Volvo või Tartu leivatehase auto vahel .... Kumma sa võtaks ?
Kui ma ei eksi Monieri savikivid valmistatakse Saksamaal,seega valik oleks valida Volvo või Mercedes :)
Külaline
külaline

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See kurjam Benders ei kõlba mitte kassisaba alla ka mitte! Ma olen nii kuri, et selle valisin (müügimeeste agressivne käitumine ja minu nurka surumine). Kivide suur eelis teiste materjalide ees, et saab peal kõndida: Kottigi ei saa. Purunevad seal jala all lups ja lups. Sugulane pani Est-Steini poole aasta eest, seal sellist jama pole olnud. Mingit puru on nende kivide peal ja - oehh .. ma olen nii kuri. Ma ei soovitaks lõksu langeda.
hag gitu
külaline

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas hag gitu »

Külaline kirjutas:See kurjam Benders ei kõlba mitte kassisaba alla ka mitte! Ma olen nii kuri, et selle valisin (müügimeeste agressivne käitumine ja minu nurka surumine). Kivide suur eelis teiste materjalide ees, et saab peal kõndida: Kottigi ei saa. Purunevad seal jala all lups ja lups. Sugulane pani Est-Steini poole aasta eest, seal sellist jama pole olnud. Mingit puru on nende kivide peal ja - oehh .. ma olen nii kuri. Ma ei soovitaks lõksu langeda.
Ei üttleks et bendersi kivid nii halvad on, et jalge all puru lähevad. ju on siis valesti paigaldatud, liiga suur vahe roovidel? Endal ka benders palema. ning roni kuidas tahad üles alla mööda kive mitmeid kordi, ei ole ükski kivi puru läinud. muidugi need kus on kruvi natuke kõvemini kinni lastud ja kivi on pinges on ka suht loogiline, et peale astudes läheb katki.
AJ
külaline

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas AJ »

Külaline kirjutas:See kurjam Benders ei kõlba mitte kassisaba alla ka mitte! Ma olen nii kuri, et selle valisin (müügimeeste agressivne käitumine ja minu nurka surumine). Kivide suur eelis teiste materjalide ees, et saab peal kõndida: Kottigi ei saa. Purunevad seal jala all lups ja lups. Sugulane pani Est-Steini poole aasta eest, seal sellist jama pole olnud. Mingit puru on nende kivide peal ja - oehh .. ma olen nii kuri. Ma ei soovitaks lõksu langeda.
Ei usu... Ei usu... Rootslased sitta ei tee...
kiks
külaline

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas kiks »

Tõstatan teemat, jupp aega möödas, ehk on kellelgi jälle tekkinud poolt või vastu arvamusi? :)
Huvitab, et kas kivide kogused on õigesti arvutatud, kas on palju purunenud kive transpordi käigus mõlema kivi puhul.
Kõik muu info ka väga oodatud.
Valin siis Monieri Elegant Plusi ja Bendersi Palema vahel.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10756
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 306 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kiks kirjutas:...Huvitab, et kas kivide kogused on õigesti arvutatud, kas on palju purunenud kive transpordi käigus mõlema kivi puhul...
Sellised probleemid kuuluvad kivide müüja murede hulka, muidugi juhul kui kauba transport objektile on ka tema poolt. Koguste puhul pead ise õiged andmed müüjale edastama ja vastuvõtmisel kontrollima.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Martic
külaline

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas Martic »

kiks kirjutas:Tõstatan teemat, jupp aega möödas, ehk on kellelgi jälle tekkinud poolt või vastu arvamusi? :)
Huvitab, et kas kivide kogused on õigesti arvutatud, kas on palju purunenud kive transpordi käigus mõlema kivi puhul.
Kõik muu info ka väga oodatud.
Valin siis Monieri Elegant Plusi ja Bendersi Palema vahel.

Mul oli sama valik alles nädal tagasi (Monieri Elegant Plusi ja Bendersi Palema) ja nüüd otsus tehtud. Sai kõvasti uuritud ja mis välja tuli. Esiteks trumpas Benders kõvasti hinnas Monieri üle (peaaegu kõigi detailide hinnad madalamad ja transport sammuti). Teiseks Monieri kivid on ülevärvitud kahekihi värviga, aga Bendersil on juba betooni sisse segatud värv. Nii, et minu otsus langes Bendersi kasuks. Aga igal juhul soovitan Eesti kliimasse valida betoonkivi. Savikivi ei pea meie temperatuuri kõikumisele väga hästi vastu.
Monier
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 29 Sept 2011, 18:32
Asukoht: Eesti
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 5 korda
Kontakt:

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas Monier »

Lugupeetavad.

Mul on tunne, et vajatakse meie kommentaari. Minu esimene reaktsioon oli natukene kurb, et mitte öelda vihastav. Kas tõesti oleme jõudnud tagasi aega, kus hämamine ja igasuguste võtete kasutamine on okei? Minu teine reaktsioon oli, et Martic näol võiks olla tegemist härrase Benders Nordic&Baltic esindajaga. Ma väga ei näe põhjust pöörduda ehitusfoorumisse nädal aega tagasi ostetud kauba eest. Ma ostsin 2 nädalat tagasi tapeeti - pole olnud soovi siin veel kellelegi jagada. Peaks ka vist olema võimalik postituse omanik IP aadresside ja muude parameetrite näol kindlaks teha. Aga see selleks. Ma vabandan südamest kui nii ei ole ja kellelgi liiga teen (ja ma tõesti loodan, et teen). Rohkem seda ei juhtu.

Seletame siis selle vale lahti ja kinnitame kuidas Monieri Est-Stein kividega tegelikult on. Paljud siit on Est-Steini kive käes hoidnud ja teavad väga hästi, et KÕIK Monieri katusekivid on läbinisti pigmenteeritud. Pruuni katusekivi keha on pruun, musta oma must, punase oma punane jne. Peal on kahekordne spets värv ning Protector katusekivi puhul veel lisaks spetsiaalne Monier inseneride ja tootejuhtide poolt loodud innovatiivne Protector kaitsekiht. Kust selline info, et on vastupidi - pole õrna aimu.

Teiseks hind: olen näinud paljusid bendersi pakkumisi ja hinnas on nad Monieriga suhteliselt võrdsed. Kvaliteedi vahe tugevuse mõttes on täitsa olemas. Ka siin foorumis on jagatud linki Soome Tehnikamaailma poolt tehtud uuringust, kus vahe oli täitsa olemas.

Kolmandaks: Tehnililne tugi ja järelteenindus: ma arvan, et kommentaare siia vaja pole. Meie insenerid on alati valmis kõikide probleemide puhul aitama ja lahendust leidma. Siiamaani on kõik kauplused, ehitajad ja majatootjad tundnud end kui kindluses. Miks peaks see muutuma?

Neljandaks (kinnitab minu teist reaktsiooni): Savikivi on raudselt kvaliteetsem ja kauakestvam katusekivi kui betoonist katusekivi ja peab vastu meie temperatuuri kõikumistele paremini kui mistahes muu materjal. Loomulikult eeldab see seda, et savist katusekivi on kvaliteetselt valmistatud. Kui aga on seadmed vanad ning näiteks lupja savist kätte ei saada, või esineb muid tootmispraake, siis on lood teised. Kas aga täna on keegi näinud muret Vittinge, Rubin, Granat või Turmalin katusekiviga? Mitte 1 pretensioon, võin kinnitada. Öeldakse nii: Betooni eluiga ca 100 aastat. Savi 200-300 (oleneb kivi viimistlusest). Seega - head valikud mõlemad.

Ma soovin kõigile edu ja sirget selga otsuste langetamisel :)
Monier - lihtsaim tee uue katuseni!
Kui soovid, et sinu katuse ehitaks tunnustatud meister, vali Monier Partner-Ehitaja.
www.monier.ee
Katusehuviline
külaline

Re: Monier vs. Benders vs. A-Tiilikate

Lugemata postitus Postitas Katusehuviline »

Mul on ka praegu käsil katusepakkumiste võtmine. Benders tegi Monierile hinnaga kohe ära. Isegi peale Monieri teist pakkumist, kus võeti veel hinda maha, Benders oli ikka odavam. See selleks, ega see vahe nüüd nii mega suur ka ei olnud, mõnisada euri.
Tegelikult tahtsin küsida uue kivikatusefirma A-Tiilikate kohta. Väidavad, et on Soome poisid ja tulid 2012 mais Eestisse.
On kellelgi nendega kokkupuudet, kuidas nende katusekivi kvaliteet on?
Mark0
külaline

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas Mark0 »

Ostsin aasta tagasi Bendersi katuse, betoonkividega tegu. Sattus enne seda kätte hunnik Monieri kive, vahe nagu öö ja päev. Väga kahetsen, et Monieri kive ei ostnud. Bendersi kividel väga palju praaki oli sees, Monieri omadega ei kannata võrrelda. Peale selle on harjatihend mis minu katusega kaasa tuli väga huvitav plastikust moodustis, millega harja ideaalselt tihedaks saada tundub võimatu ülesanne, pean ilmselt uue ostma.
Peale selle oli osa kividest transpordi käigus purunenud, kui uurisin kuidas nende ümbervahetamisega lood siis esimene küsimus oli, kas sa varuga ei ostnud? Kuigi autojuht, kes kivid kohale tõi tegi ise omal initsatiivil pildid ja märkmed, et kivid katki, kuna neid oli arvestatav hunnik puruks pidin ikka hakkama ise veel piltidega tõestama, et kivid ikka aluse peal purud on. kõik see võttis igasuguse isu Bendersiga mingit tegemist teha.
Miku5
külaline

Re: Monier vs. Benders

Lugemata postitus Postitas Miku5 »

Kuidas viimase aja kogemused antud teemal on?
Vasta