Sarikate tegemine ja paigaldamine

eml
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 338
Liitunud: 12 Sept 2007, 09:52
Asukoht: Suure-Jaani

Re: Sarikate tegemine ja paigaldamine

Lugemata postitus Postitas eml »

ega ma ka täpselt ei tea aga niipalju kui näinud olen on nad umbes sellise mõõduga olnud. Karkassmajal on küll mingid 200x200 või midagi sellist võimast.
ponkskar kirjutas:Ega müürilatt ise ikka peab vastu, aga ma lihtsalt mõtlesin, et see aluspind on ainult 5cm paks kuhu sarika alumsie otsa kinnituseks nael, kruvi vms panna. Aga võib-olla sellest piisabki.
205d
külaline

Re: Sarikate tegemine ja paigaldamine

Lugemata postitus Postitas 205d »

Ei hakka eraldi teemat tegema ning kasutaks juhust ja küsiks, et lugesin netist sellist materjali nagu "eramu katuse renoveerimine ja katmine est-steini katusekividega" ja seal oli öeldud, et 5x15 ristlõkega penn võib paksimaalselt olla 3m pikk ning üle 3m peab tegema topeltpennid ja nõtkelappidega ühendama, kuid kas võiks ka nii, et paneks ühe penni ja pennidele pale lööks risti laua pärast peale
wake
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 19 Sept 2007, 11:11
Asukoht: Põlva lähedal

Re: Sarikate tegemine ja paigaldamine

Lugemata postitus Postitas wake »

205d kirjutas:Ei hakka eraldi teemat tegema ning kasutaks juhust ja küsiks, et lugesin netist sellist materjali nagu "eramu katuse renoveerimine ja katmine est-steini katusekividega" ja seal oli öeldud, et 5x15 ristlõkega penn võib paksimaalselt olla 3m pikk ning üle 3m peab tegema topeltpennid ja nõtkelappidega ühendama, kuid kas võiks ka nii, et paneks ühe penni ja pennidele pale lööks risti laua pärast peale
Ikka võib. Aitab laud, parem paar või pruss.
~300kg kuumi kive, kolm vihta ja paar õlut
eml
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 338
Liitunud: 12 Sept 2007, 09:52
Asukoht: Suure-Jaani

Re: Sarikate tegemine ja paigaldamine

Lugemata postitus Postitas eml »

ponkskar kirjutas:Mulle öeldi,et õigem on soojustada nende nn. toejalgade osa ehk siis kui soojustusega ülevalt mööda sarikaid alla tuled,siis ei soojusta mitte müürini välja vaid seal kus on need toejalad,siis seal pöörad soojustusega alla ja siis lähed laetalade pealt müürini. Põhjus see,et see kolmnurk mis jääb sarikate toejala ja laetalade vahele on kütmata külm ruum. Samamoodi nagu ülemise otsa soojustus, et soojustus pannakse pennide peale.
Ma panen vist soojustust nii,et sarikate vahele 200mm, sarikate peale 50mm, sa siis sarikate sissepoole veel 50mm (aurukile tuleb sarikate sisemisse ossa ehk aurukile peale panen 50mm soojustust). Aga võib-olla panen hoopis puhurvilla (see mu viimase aja mõttevälgatus).
Mõtlesin siin natuke ja tundub, et minu puhul läheb käiku see soojustuse kinnitamine sarikate külge.
Tuues soojustuse mööda toejalgasi alla, läheb oluliselt rohkem soojustusmaterjali ning lisaks peab veel seinaäärest lae paksemalt soojustama, sest külm pääseb ju ka välisseina
sissepoole. Kui panen soojustuse lae alla sarikate külge , siis jääb kogu teise korruse ruum soojaks.


Terv
Viimati muutis eml, 15 Sept 2008, 19:49, muudetud 2 korda kokku.
Robin laanest
külaline

Re: Sarikate tegemine ja paigaldamine

Lugemata postitus Postitas Robin laanest »

eml kirjutas:
Külaline kirjutas:Kõigepealt soovitan paika panna harjatala. Sellele teed ajutised püsttoed alla. Siis laod sarikad peale, kinnitad müürlati külge tsingitud kobaga. Harjatala peal on kaks võimalust - laisemad lasevad sarikad omavahel külje pealt kokku, korralikumad otsapidi kokku. Külje pealt kinnitades pane polt või kaks M12 vähemalt + paar naela. Otsakuti kinnitades pane sarikatele vähemalt ühelt poolt vineerist lapakas või laiem laud ja taod kuumtsingitud kantnaeltega kinni.

Sarikale pead nii müürlatile kui harjatalale toetamiseks hamba sisse lõikama. Siis sarikas kannab oma jõu korralikult aluspinnale üle, muidu hakkab muljuma ja ei tööta korralikult. Hammas ei pea olema suur, nii 30x30 või 40x40 piisab.

Katuseakna saad panna küll, aga siis vekselda. Jäta kummalegi poole katuseaknale vähemalt 3...4 cm sarika vahele ruumi, saad põski soojustada. Ehk siis 800 katusekanale peaks sarikavahe olema min 860 on minu soovitus. Siis saad panna põskedeks nt SPU Anselmi 30 mm polüuretaansoojustusega kipsplaadi, mis võrdub 6 cm villaga ja on ikka parem kui mitte midagi. Muidu on külmasild.
Kas sarikad laon siis harjatala peale või jääb harjatala sarika otste vahele nagu on siin http://roometi.com/projekt/naidisfotod/harjatala.jpg
Autš! Sellisest materjalist tehtud majas ma küll elada ei taha. http://roometi.com/projekt/naidisfotod/harjatala.jpg Kas katus on ikka veel peal või ??? :confused: :confused:
eml
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 338
Liitunud: 12 Sept 2007, 09:52
Asukoht: Suure-Jaani

Re: Sarikate tegemine ja paigaldamine

Lugemata postitus Postitas eml »

Robin laanest kirjutas: 28 Jaan 2016, 14:32
eml kirjutas:
Külaline kirjutas:Kõigepealt soovitan paika panna harjatala. Sellele teed ajutised püsttoed alla. Siis laod sarikad peale, kinnitad müürlati külge tsingitud kobaga. Harjatala peal on kaks võimalust - laisemad lasevad sarikad omavahel külje pealt kokku, korralikumad otsapidi kokku. Külje pealt kinnitades pane polt või kaks M12 vähemalt + paar naela. Otsakuti kinnitades pane sarikatele vähemalt ühelt poolt vineerist lapakas või laiem laud ja taod kuumtsingitud kantnaeltega kinni.

Sarikale pead nii müürlatile kui harjatalale toetamiseks hamba sisse lõikama. Siis sarikas kannab oma jõu korralikult aluspinnale üle, muidu hakkab muljuma ja ei tööta korralikult. Hammas ei pea olema suur, nii 30x30 või 40x40 piisab.

Katuseakna saad panna küll, aga siis vekselda. Jäta kummalegi poole katuseaknale vähemalt 3...4 cm sarika vahele ruumi, saad põski soojustada. Ehk siis 800 katusekanale peaks sarikavahe olema min 860 on minu soovitus. Siis saad panna põskedeks nt SPU Anselmi 30 mm polüuretaansoojustusega kipsplaadi, mis võrdub 6 cm villaga ja on ikka parem kui mitte midagi. Muidu on külmasild.
Kas sarikad laon siis harjatala peale või jääb harjatala sarika otste vahele nagu on siin http://roometi.com/projekt/naidisfotod/harjatala.jpg
Autš! Sellisest materjalist tehtud majas ma küll elada ei taha. http://roometi.com/projekt/naidisfotod/harjatala.jpg Kas katus on ikka veel peal või ??? :confused: :confused:
Aastaid hiljem, kõik ok. Need pildid pole minu ehitusest vaid lihtsalt näidised kuskil ehitusel tehtud, et näidata kuidas visuaalselt asi käib.


Terv
Vasta