Õõnespaneelide vahelise prao viimistlus

overture
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 09 Aug 2012, 09:19
Asukoht: Viljandi, Tallinn

Õõnespaneelide vahelise prao viimistlus

Lugemata postitus Postitas overture »

Allolevatel piltidel on vana krohv juba eemaldatud.

80-ndatel ehitatud eramajas on osad lae õõnespaneelid (tõenäoliselt esimestel aastatel) liikunud maja vajumise tõttu (ka seinas on praod - näha natuke ka pildil). Ma pole varasemalt õõnespaneelidega kokku puutunud - kas 1 kuni 2,5 cm vahe õõnespaneelide puhul on muidu normaalne?

Kas praegusel puhul piisaks pragude krohvimisest ja pahteldamisest? Maja enam ei vaju. Enne puhastamist oli näha, et ühe korra on pragusid juba parandatud, kuid krohv oli ikka lahti tulnud. Antud paneeli kohal on kohe lamekatus (ruberoid ja 20 cm saepuru).
IMG_3998.JPG
IMG_3998.JPG (403.38 KiB) Vaadatud 3830 korda
IMG_3991.JPG
IMG_3991.JPG (407.15 KiB) Vaadatud 3830 korda
Tänan vastuse eest.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Õõnespaneelide vahelise prao viimistlus

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Ma kasutaks vuugihermeetikut. Kui ise hakkama ei saa, siis kutsuks profid.
Need praod jäävadki tulema, kui pahtliga teed. Proovitud.-
overture
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 09 Aug 2012, 09:19
Asukoht: Viljandi, Tallinn

Re: Õõnespaneelide vahelise prao viimistlus

Lugemata postitus Postitas overture »

Tänud vastuse eest. Kui on kindel, et paneelid enam ei liigu, siis kas lihtsalt krohvist ei piisa? Mul on tunne, et see pragu tekkis kohe esimesel aastal ja parandati samal aastal ning pärast seda jäeti 30 aastaks nii.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Õõnespaneelide vahelise prao viimistlus

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Ei tea. Minu 5k. tellismaja hingas ja teeb seda siiani.
Alguses muidugi hullemini. Omal ajal ei olnud vahendeid, siis jahh krohviti, tõmmati lauaga sisse triip ja pahteldati. Kui väikest pragu ei karda, siis proovi krohvitult.
Külaline
külaline

Re: Õõnespaneelide vahelise prao viimistlus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

overture kirjutas:Kui on kindel, et paneelid enam ei liigu, siis kas lihtsalt krohvist ei piisa? Mul on tunne, et see pragu tekkis kohe esimesel aastal ja parandati samal aastal ning pärast seda jäeti 30 aastaks nii.
Topi vuuk kipskrohvi täis, peale armeerimisvõrgu riba(20-30cm laiune), võrgu võid paigaldada sama krohviga ja pahteldamisega ajad sujuvaks.Visuaalselt korrektema mulje saaksid kui pärast prao täitmist ja prao armeerimist kogu lae ühe tasanduskrohvi kihiga üle teed.
Kui mõne aasta pärast tuleb pragu sisse, siis pole teha midagi. Või tegelikult on küll, tuleb ehitada sellest paneellaest sõltumatu uus lagi.

Urmas
overture
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 09 Aug 2012, 09:19
Asukoht: Viljandi, Tallinn

Re: Õõnespaneelide vahelise prao viimistlus

Lugemata postitus Postitas overture »

Täitsin hetkel ainult suure prao krohviga, esialgu jääb mulje, et sinna küll enam mingit pragu ei tohiks tulla. Kuna paneelid on vajumise tõttu erineval kõrgusel, siis tundub et armeerimisvõrgu riba tekitab palju tööd juurde - üht poolt ei ole tegelikult ju pea üldse vaja täita, teine aga vajab kõvasti silumist, et üleminek oleks silmale võimalikult sujuv.
Vasta