Soojustamine SPU plaadiga seestpoolt

kuidas soojustada oma elamist
Jaanusls
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 12 Sept 2018, 22:32

Soojustamine SPU plaadiga seestpoolt

Lugemata postitus Postitas Jaanusls »

Tere.

Ilmselt on sarnast teemat siin juba arutatud aga ma ei suutnud leida.

Nimelt sooviksin soojustada 50. lõpus ehitatud maja välisseinu seestpoolt kipsiga kaetud SPU plaadiga.
Maja välissein seestpoolt väljapoole on selline.
-Kips
-Laudis
-Papp
-100x100prussid mille vahel on lubja ja saepuru segu
-Papp
-Laudis
-25mm õhuvahet
-Silikaat.
Teooria on see, et niiskus liigub soojemast külma poole. Hetkel kui ma võtaksin vana kipsi maha ning paneksin sinna peale 40mm SPU,mis käitub ise aurutõkkena ning on ühelt poolt kipsiga kaetud siis enamjaolt niiskus läbi ei pääse ning see mis pääseb liigub läbi papi,laudise,saepuru,papi ja laudise siis õhuvahesse, kus ta majast välja saab ning ei jää kuskile konstruktsioonide vahele pidama. Lisainfoks veel nii palju, et laudis on suhteliselt tihedalt löödud ehk siis, kas seal võib niiskus kuskil tagasi põrkuda ning konstruktsiooni jääda või läheb pigem ikkagist läbi sellest?
Mulle endale tundub, et selle SPU-ga seestpoolt soojustamine ei tohiks teoorias probleeme tekitada aga äkki siin on keegi teadjam, kes saab mu juttu kinnitada.

Ette tänades
Külaline
külaline

Re: Soojustamine SPU plaadiga seestpoolt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kusjuures minul on samad mõtted peas olnud. Lisaks veel niipalju, et saepuru on täiesti teistsuguste omadustega soojustusmaterjal võrrelduna mineraalvilladega. Teoorias saepuru tuleb vähese niiskusega paremini toime. Paigaldades SPU välisseina siseküljele on ruumisisese niiskuse mõju saepurule ilmselt väiksem, saepuru kuivem. Kuivema soojustusmaterjali soojapidavus parem. Enne sissepoole SPU paigaldamist võiks muidugi akende ja lae alustesse piiluda. Ehk on mõttekas kohati tühikud täita.
Külaline
külaline

Re: Soojustamine SPU plaadiga seestpoolt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Saepurusoojustustega majade mure ei ole niivõrd saepurus , kui selle äravajumises. Sinu maja oleks ideaalne soojustada väljast silikaatvoodrit eemaldades ja saepuru asendades 250cm kivivillaga , tuuletõkke lisamise ja uue fasaadilahenduse lisamisega.

Kui paks on SPU plaat mida lisatakse ja kas oled kindel , et see annab märgatava soojustuslisa? Kuna seespoolt juba vana kips eemaldatakse , siis eemalda ka laudis, kasvata karkassi 10cm paksemaks ja asenda saepuru kivivillaga ning papp tuuletõkkeplaadiga. Sisemine laudis (10mm) OSB plaadiga ja kata kipsiga.
Jaanusls
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 12 Sept 2018, 22:32

Re: Soojustamine SPU plaadiga seestpoolt

Lugemata postitus Postitas Jaanusls »

Saepuru äravajumise pärast ma ei muretse, võtsin ühe teise seina lahti ja sealt on näha, et 70 aastat on asi ikka päris tugevalt seisnud. Hetkel saepuru soojustusena peaks toimima, mure lihtsalt selles, et 100mm soojustust on vähe. Ma iseenesest ei taotle mingeid passiivmaja tingimusi vaid pigem, et oleks lihtsalt veidi paksem see isolatsioon. Kuna saepuru on tugevalt vahel, siis ma väga ei tahaks hakata suuremat lammutamist ette võtma.


Pilt praegusest saepuru olukorrast. https://ibb.co/hYHH0U
Paneksin peale kas siis 30SPU+kips või 60SPU+kips.
Külaline
külaline

Re: Soojustamine SPU plaadiga seestpoolt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jaanusls kirjutas: 13 Sept 2018, 12:14 Saepuru äravajumise pärast ma ei muretse, võtsin ühe teise seina lahti ja sealt on näha, et 70 aastat on asi ikka päris tugevalt seisnud. Hetkel saepuru soojustusena peaks toimima, mure lihtsalt selles, et 100mm soojustust on vähe. Ma iseenesest ei taotle mingeid passiivmaja tingimusi vaid pigem, et oleks lihtsalt veidi paksem see isolatsioon. Kuna saepuru on tugevalt vahel, siis ma väga ei tahaks hakata suuremat lammutamist ette võtma.


Pilt praegusest saepuru olukorrast. https://ibb.co/hYHH0U
Paneksin peale kas siis 30SPU+kips või 60SPU+kips.
No eks iga üks ise teab mis oma rahaga teeb, aga tasuks mõtelda, et remont on remont, sees samal ajal ei saa elada ja ei ole vahet kas lammutatakse palju või vähe. Olulisem on see mis tulemus saavutatakse võrdväärse raha ja aja kulutamisega.

Saepuru kivivillaga asendades ja konstruktsiooni 10cm kasvatades saad soojema seina , kui seda kipsplaadiga 60mm SPU -d kasutades, boonusena saad seina kinnitada asju pärast ilma soojustust lõhkumata ja kasüvendatav elektrisüsteem ei tekita tapvat auku soojustusse.

Tööd on natukene rohkem ja sama raha eest mis sa kallimat materjali kasutad saad katta ka rohkem tööd ja saad parema tulemuse.
Külaline
külaline

Re: Soojustamine SPU plaadiga seestpoolt

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tollel ajal ehitatud majade tellisvoodri taga olev õhuvahe oli kinnine, see tähendab, et mittetuulduv. Kui kui termoliit (saepuru ja lubja segu) eemaldada ja asendada see villaga, siis on vaja ehitada tellisvooder ümber, teha see õhuvahe tuulduvaks. See tähendab, et tekib vajadus ka tuuletõkkele. Maja kandekonstruktsiooniks olev puitkarkass on sellise sammuga, et postide vahele villa paigaldamine on paras kepp. Saepuru asendamine villaga eeldab ka korralikku aurutõket. Vastukaaluks termoliit soojustusmaterjalina saab edukalt hakkama korraliku aurutõkketa, nagu näitab aastakümnete pikkune kogemus. Tellisvoodri lammutamine on tohutu ettevõtmine. Siis juba hakkad mõtlema, et kas üldse on vana renoveerimisel mõtet. Pigem ehitada siis juba uus täiesti nullist.
Kui jätta seinakonstruktsioon endiseks (silikaatkivi 120mm, puit kokku 50 mm, termoliit, 100 mm) ja lisada 80 mm SPU-ga Koolterm K180, mille λ väärtus on 0,018, siis saab välisseina U-arvuks 0,16 W/(m²K), mis pole üldse paha.
Miinuseks on mõningane ruumikaotus.
Vasta