Külaline kirjutas: ↑03 Sept 2018, 17:25
Tere.
1. OSB ja jäigastus. Küsija ei küsi kas OSB on odavaim. Samas on OSB piisavalt jäik karkassi jaoks.
2. Ükski materjal ei hinga, sealhulgas ka OSB. Kui vastusest oodatakse mingit insneeriaalast teksti, siis saunanaiste terminoloogia ei ole küll kohane.
Mis sa p*sandad. Kirjuta siis midagi insenerialast.
4. "Krohvikihti loetakse kiviseintel eluruumides aurutõkkeks." on ehitusfüüsikaline nonsens.
5. Aurutõkke vajadus ei sõltu üldsegi soojustuskihi paksusest
6. Soojustuskihist ei pea niiskust üldsegi läbi minema
7. "soojustuskihid peaks olema niiskusele kergesti läbitavad (vill)". Ehitusfüüskaline jama, ei pea olema, võib olla ka klaas.
Lugupidamisega. Alar Piirfeld
[/quote]
Olen näinud, kuidas sisetööde krohviniiskus tuleb läbi täisvalatud õõnesploki, selle taga oleva 20 cm villa ja 3 cm villast tuuletõkke. Üks osa välisseina tuuletõkkest oli juhuslikult vihma kaitseks kaetud kilega. See kilealune oli krohvimise ajal lausmärg: krohviniiskus läbis 20 cm paksuse täisvalatud plokkseina ja kogu soojustuseks kasutatud villa.
Ilma kileta tuuletõke oli kuiv (eks sinna jõudnud niiskus auras kiiresti ära). Siit minu järeldus - soojustuskihid peaks olema niiskusele kergesti läbitavad. Vill seda on (kivivill kuivab klaasvillast pisut kiiremini). Niiskust satub soojustuskihti nii või teisiti kusagilt ikka. Praktikas ei õnnestu niiskustõket nii ideaalset teha.
Kui A. Piirfeld soovib sellest kogemusest tekkinud arusaama klaasiga suhestada, siis ei oska selle kohta suurt midagi öelda. Ehk vaid seda, et issandjumal on mind järelvalvete palkamisel õnneks A. Piirfeldist eemale hoidnud. Tundub, et konstruktiivne mõttevõime on napp, pikema jututa läheb puusalt tulistamiseks.