Isover ML3 villa max temp

kuidas soojustada oma elamist
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Isover ML3 villa max temp

Lugemata postitus Postitas insippo »

Mul vaja ajutiselt soojustada osa korstent. Korsten on roostevaba toru ja paberite järgi on katla väljuv suitsugaaside temp 160C. Võks nagu kasutada ?

Isover ML-3 has a maximum service temperature of 250 °C according to EN 14706. Surface temperature on the aluminium side must not exceed 100 °C; proper thickness of insulation must be designed to fulfil that. Binders and greasing agents in mineral wool products dissolve and evaporate in areas with temperatures > 150 °C. In the outer, colder areas, no dissolution and evaporation take place.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Isover ML3 villa max temp

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Ajutistel asjadel on kalduvus igavesteks saada. Ma küll ei tea mis katel sul on, aga see 160 on selline ideaalolukord. Tegelik elu võib olla teistsugune. Eriti kui korstnas tahm põlema hakkab. Mina ise kasutaks spets korstnavilla.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Isover ML3 villa max temp

Lugemata postitus Postitas insippo »

Ei pannud seda jah.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Isover ML3 villa max temp

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

See lühike lausejupp ei ärata usaldust - tundub, et 250 C on vaid lühiajaline taluvuse temperatuur ja vill kannatab vaid 150 C, kui sedagi. Lisaks on mitmetel kivivilladel palju kangem temperatuur (350 C).
Otse vastu plekki paneks ikkagi tulekindla korstnavilla vaid 5 cm, edasi võid juba oma säästuvillaga minna.
Tuttav pani saunakorstna ümber seda reklaamis näidatud kivivilla, igatahes aasta pärast oli korstna ümber vill haihtunud, hiljem pandud korstnavill on aga alles.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Isover ML3 villa max temp

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Mul on katla slepe ümber sama kivivill mis fibo korstnaga (200 basic) kaasas oli, Lisaks tõmbasin ta väljast fooliumteibiga üle. Paari aasta jooksul pole vill mingeid väsimise märke näidanud. Kuuma on ta saanud küll, kuna LUK katlaga pole probleemiks ka suitsugaaside temperatuuriks 600 saada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Isover ML3 villa max temp

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mul sama kogemus, mis Iffff-l. Kui paar kuud tagasi vahetasin katelt, siis korstnasse minev ca 40cm raudtoru oli 12 aastat tagasi mähitud fooliumiga kaetud 50mm tulletõkkevillaga. Ei näinud mõtet uut villa osta, sest vanal ei olnud mingeid väsimuse märke ja seisis lahti võttes ühes tükis.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta