1. leht 1-st

FIBO5 ja EPS

Postitatud: 28 Juul 2018, 22:30
Postitas tuutu
Tere!

Küsin nõu suurtelt spetsialistidelt. Maja sein 250mm FIBO (5MPA), soojustustus tuleb 200mm EPS. Kas FIBOle peaks midagi enne EPSi peale kandma, et vuukidest tuul läbi ei puhuks ja saaks max tihe. Soovitati weberi TT?

Tänud ette

Re: FIBO5 ja EPS

Postitatud: 29 Juul 2018, 08:36
Postitas Kalvis
EPS on sedavõrd õhutihe et tuul sealt läbi ei puhu. Muidugi kui paigaldati, et kuskil vahed sees siis mine isahane tea...

Re: FIBO5 ja EPS

Postitatud: 29 Juul 2018, 08:44
Postitas Hiid
probleemne koht on EPSi vuugid. Kui tuleb krohvitud EPS, siis ei ole vahet.

Re: FIBO5 ja EPS

Postitatud: 29 Juul 2018, 11:10
Postitas Rein Sa
Mäletan, et fibot soovitati mõlemalt poolt krohvida, pidi helipidavust suurendama.

Re: FIBO5 ja EPS

Postitatud: 29 Juul 2018, 11:35
Postitas Külaline
Rein Sa kirjutas: 29 Juul 2018, 11:10 Mäletan, et fibot soovitati mõlemalt poolt krohvida, pidi helipidavust suurendama.
Fibo tuleb igalt poolt krohvida, et vähendada õhu liikumist seina sees.
Sellega kaasneb helipidavuse paranemine ja suureneb aurutakistus.
Avatud pooridega fibo difusioon on võrdeline õhuga.
ping
:hello:

Re: FIBO5 ja EPS

Postitatud: 29 Juul 2018, 19:31
Postitas tuutu
Kalvis kirjutas: 29 Juul 2018, 08:36 EPS on sedavõrd õhutihe et tuul sealt läbi ei puhu. Muidugi kui paigaldati, et kuskil vahed sees siis mine isahane tea...
Sellel uuel FIBO plokil on ju vertikaalsed tapid kuhu vuugisegu ei panda, samas mingid vahed ju sinna ikka jäävad. Sellepärast mõtlengi et peaks ilmselt midagi ikka enne EPSI panema ?

Re: FIBO5 ja EPS

Postitatud: 30 Juul 2018, 10:24
Postitas Kalvis
Fibo ise puhtalt puhub õhku läbi mis mühiseb - vuukidega või ilma. Villapaigaldusel pannaksegi selleks tuuletõke, et tuul läbi ei puhuks nii villast kui fibost. Ühest tuuletõkkekihist piisab.
Vahtplast ise toimib tuuletõkkena. Kui suudad vahtplasti enda vuugid tuuletihedalt paigaldada siis pole fibole täiendavat tuuletõket vaja.
Küll aga pole üldse paha lahendus seestpoolt fibo krohvida. Seespool krohv teeb aurutihedamaks ja kui välimine tuuletõke ei peaks pidama siis tõstab ka tuulepidavust. Ühtlasi pole siseseina kipsi (keraamilisi plaate) vaja panna, saad kohe ka viimistletud seina.

Re: FIBO5 ja EPS

Postitatud: 11 Aug 2018, 00:15
Postitas Külaline
Muide, Fibo plokkide tootja soovitab Fibo sillused mõlemalt poolt krohvida. See soovitus on ka igati väga loogiline, sest urbne kergbetoon ei tekita armatuurterasele samasugust kaitsekihti nagu raskebetoon. Kui teras läbi roostetab, kukub maja kokku. Samamoodi roostetavad müüritistes bi-armatuurid, hoolimata sellest, et need on korralikult vuukidesse sängitatud. See imeõhuke mördikiht vuugis ilmselt ei ole kaitsekihina kuigi tõhus.
seega tasuks krohvida. Tühjad vertikaalvuugid, mida tootja kiidab efektiks olevat, on järjekordne üleoptimeerimine. On arusaadav, et tootjad soovivad paremaid müügitulemusi ja mõtlevad välja uusi tooteid, et konkurentidest eristuda. Aga need väidetavad efektid (tapid-sooned) plokkide otsas küll kuigi efektid ei ole, eriti kui tegemist lühikeste seinajuppidega, koos seintes olevate paljude avadega ning välisnurkadega. Paralleelselt võiksid turul olla ka sirgete otstega plokid.