Tuhaplokist maja soojustamine

kuidas soojustada oma elamist
Siniiz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 06 Veebr 2018, 22:44

Tuhaplokist maja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Siniiz »

Ütlen kohe ära, et olen ise ehituse alal täiesti võhik ja seega jäid nii mõningad loetud teemad minu jaoks segaseks. Ühesõnaga - väga kehva soojapidavuse tõttu vaja soojustada 80ndatel tuhaplokist ehitatud maja. Oleme kaalunud 3 varianti:

* ESP + krohv
* vill + laudis
* vill + nii, nüüd jään nimetuse osas hätta, aga need valmis plaadid, mida enam värvima/töötlema jms tegema ei pea (kolmes vist kõige kallim?)

Kuna oleme üsna hinnatundlikud, siis hetkel on ESP+krohv esimene valik. 50mm+50mm. Miinuseks vist see, et seda komplekti on lihtsam kahjustada (nt millegagi vastu minnes)? Samuti tekkis küsimus, kas maja väga termoseks ei muutu, kuna korralik ventilatsioonisüsteem puudub? Pidev tuulutusasend akendel aitaks? Milline nendest kolmest oleks nö isetegijale kõige lihtsam ja samas lollikindlam variant?
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Tuhaplokist maja soojustamine

Lugemata postitus Postitas rundll »

Kui ehitusalaselt täielik võhik jqa siis plaanis ise krohvima hakkata? Julged plaanid!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Tuhaplokist maja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sobivad nii EPS+krohv (kokku natuke odavam) kui puitkarkass, vahel vill, tuuletõkkeplaat, distantsliist ja siis on fassaadikate (laudis, plaadid, marmoroc jne...) Üldiselt on fassaadikattega variant natuke kallim (fassaadikate ise ei ole odav).

EPS puhul võid julgelt kohe 10 cm plaadi panna (ühes kihis). Kuid minu arust on 10 cm liiga vähe, see on küll absoluutne miinimum aga pane ikka 15 cm. Kui asi on hinnatundlik siis tehakse üks välisseinakülg aastas, vahepeal kogud raha ja järgmine aasta suveajal jätkad järgmise küljega. Tähtis on vaid üks külg sügiseks aluskrohvi kihi alla saada, et EPS kollaseks ei tõmbaks (siis enam krohvi selga ei lajata)
Kui oled algaja siis EPS puhul arvesta, et sa ei suuda esmakordselt plaate sirgelt seina võibolla panna, kuid puitkarkassi loodimisega saab käpard ka hakkama.
Vasta