tuulutusvahe peno ja aluskatte vahel

kuidas soojustada oma elamist
saviks
külaline

tuulutusvahe peno ja aluskatte vahel

Lugemata postitus Postitas saviks »

Tere

Mure järgmine - soov on pööningule ca 50 cm peno soojustuseks panna ja sarikate vahelt( katus 45 kraadi) on igavene jama seda soojustust teha, aga panin esialgu niimoodi, et tuulutusvahe aluskatte ja peno vahel jäi ca 2-2,5cm. Nüüd aga lugesin siin teemasid, et vähemalt 5 cm peaks see vahe olema. Küsimus, et kas pean nüüd ümber tegema? Umbes 70 cm ulatuses on seda peno pikki sarikat niimoodi pandud. Kas tekib ohtlik kondents, mis ajab sarikad mädanema?
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: tuulutusvahe peno ja aluskatte vahel

Lugemata postitus Postitas clondike »

Kui aluskate on keskalt lontis(mittehingav aluskate), siis on see vastu peno sul keskalt. Kuidas sa selle 50cm peno ära paigaldad?
saviks
külaline

Re: tuulutusvahe peno ja aluskatte vahel

Lugemata postitus Postitas saviks »

50 cm läheb pööningu põrandale. Piki sarikat tuleb 70 cm selle 2-2,5cm õhuvahe pikkus.
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: tuulutusvahe peno ja aluskatte vahel

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Ma ei saa nüüd aru, kas soovid ehitad pööningut välja või ainult alumise ruume soojustada? Olen ise olen "peno" kasutuse vastane puit konstruktsioonides. Juhul kui ei ole plaanis pööningut välja ehitada vaid soojustada all olevaid ruume võid peno otse maha panna ja jätta pööning vabalt tuulduvaks. Sarikate vahele läheb tuuletõke (sul täidab seda eesmärki peno) ainult villa kasutusel, et tuul ei pääseks villa sisse.
Elentino teostab üldehitust!
saviks
külaline

Re: tuulutusvahe peno ja aluskatte vahel

Lugemata postitus Postitas saviks »

Elentino kirjutas: 30 Nov 2017, 17:51 Ma ei saa nüüd aru, kas soovid ehitad pööningut välja või ainult alumise ruume soojustada? Olen ise olen "peno" kasutuse vastane puit konstruktsioonides. Juhul kui ei ole plaanis pööningut välja ehitada vaid soojustada all olevaid ruume võid peno otse maha panna ja jätta pööning vabalt tuulduvaks. Sarikate vahele läheb tuuletõke (sul täidab seda eesmärki peno) ainult villa kasutusel, et tuul ei pääseks villa sisse.
Täpselt seda ma teengi, et alumisi ruume soojustan. Aga küsimus oli selles, et sarikate vahelises osas, kus peno panin, jätsin tuulutuseks ca 2,5 cm aluskatte ja peno vahele. Mitte ei taha seda ümber tegema 5 cm peale hakata, igavene jebla on sarikate vahele seda peno panna. Põrandale on jah vaid laotamise küsimus.
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: tuulutusvahe peno ja aluskatte vahel

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Milleks üldse siis sinna sarikate vahele seda panna? Kui vahelae ära katad, siis ongi soojustatud. Ülemine osa jääb tuulduvaks ja külmaks osaks.
Elentino teostab üldehitust!
Saviks
külaline

Re: tuulutusvahe peno ja aluskatte vahel

Lugemata postitus Postitas Saviks »

Elentino kirjutas: 30 Nov 2017, 21:41 Milleks üldse siis sinna sarikate vahele seda panna? Kui vahelae ära katad, siis ongi soojustatud. Ülemine osa jääb tuulduvaks ja külmaks osaks.
Siis tekib ju seal, kus sein, sarikas ja lagi kokku saavad soojustamata osa. Tahes tahtmata peab ju sarikate vahele soojustusega minema. Aga ma arvan, et ma riskin selle 2-2,5 cm tuulutusvahega. Muidu peaks olema 5 cm, nagu katuslagede puhul, aga kuna mul on kokku ca 70 cm sedasi soojustatud osa piki sarikat, siis ma loodan, et ei juhtu hullu midagi. Miks 2,5 tegin, oli selle pärast, et seina tuulutusvaheks loetakse see normaalseks ja ma mõtlesin, et 45 kraadise kalde all on enam vähem sama, aga tuleb välja , et 5 cm peab see olema. Lisaks ka see, et kuna mul on 20 cm sarikas, siis tahtsin ka maksimeerida soojustuse osa, mis tuleks siis ca 17,5 cm kõige kriitilisemas kohas( lae ja sarika ühenduskohas, kus soojustuse paksus oleks siis max 17,5 cm). Kui 5 cm tuulutusvahet panna, siis saab soojustust panna 15 cm ja see tundus vähevõitu, kuigi jah, see 2,5 lisa cm ei päästa ka just väga palju.
Vasta