Remont Tallinna-tüüpi maja korteris

kuidas soojustada oma elamist
kalfred
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Okt 2016, 14:48

Remont Tallinna-tüüpi maja korteris

Lugemata postitus Postitas kalfred »

Tere! Mul on parasjagu käsil remont ühes Tallinna-tüüpi (kivitrepikojaga puumaja) maja korteris.
Ühe toa üheks seinaks on trepikoja kergsein. Sein oli varasemalt kaetud tõrvapapiga, mille kihid lainetasid ning ilmselt ei omanud seal enam mingit funktsiooni. Kergseinale olid paigaldatud mittekandvad prussid, millele omakorda must laud ja seejärel tapeet. Remont algaski seintest 12 kihi tapeedi maha kiskumisega.

Millega ja kas üldse see sein soojustada? Igaks juhuks mainin ära, et ehitaja ma ei ole, ent tööriistad seisavad käes küll. Oleks väga hea, kui selgitaksite kui algajale. Olen siinseid teemasid lugenud küll, kuid sarnase olukorraga teemat ei ole märkanud. Võimalik, et jäi lihtsalt kahe silma vahele.

Kuna tegemist ei ole välisseinaga, siis usun, et läbikülmamise probleemi siin ei ole. Arvan, et trepikoda püsib talvel +5 kuni +10 ringis, ent kindel ei ole. Lugesin, et üheks variandiks võiks olla makroga peno seina panna, ent kuna sein on küllaltki ebatasane (krohv), siis ei usu, et suudaksin plaadid sirgelt ja ääred korralikult üksteise vastu saada. Miinuseks on ka see, et hiljem seda hõlpsalt seinast kätte ei saa. Ainult mehhaaniline eemaldamine. Järgmisena näen variandina näiteks (klaas)villa. Selle variandi puhul olen lugenud niiskuse kogumisest, aga see on olnud pigem välisseina seestpoolt soojustamise puhul. Arvamused?

Ulmelist lahendust ei soovi, vaid midagi, mis külmakiirgust ehk piisavalt takistaks (kui see üldse vajalik on?). Selle tõttu näen variandina panna seina nt 50mm "x" materjali, kõrvutatuna näiteks 150mm või 100mm-ga. Kuna korter on niigi väike, siis ei sooviks liialt seinapinda ohverdada. Samas olen lugenud arvamusi, mille kohaselt soojustus algab alles 100mm-st. Samas - tegemist ei ole välisseinaga.

Kindlasti on minu ebamäärastele variantidele kõrvutamiseks ka muid võimalusi. Millised need võiksid olla? Miline variant oleks mõistlikum ja miks?

Toa seina tahaksin teha karkassile kas kahekordse kipsiga või kips+OSB ehk nii, et oleks ka tugevust nt riiuli kinnitamiseks. Kas oma koha võiksid leida ka aurutõkkekile või ka tuuletõkkeplaat? Millises järjekorras need peaksid seina suhtes paigaldatud olema? Olen veel kuulnud, et seinaks oleks kõige mõistlikum variant roomatt+krohv, ent kahjuks ma ei taotle talumajalikku interjööri.

Lõppkokkuvõttes on kõige olulisem see, et sein ei läheks hallitama, ei koguks ülemäära niiskust ja et kõrval olev maja laudisvooder jääks mädanikust vabaks. Ehk siis tervis ja maja püsivus eelkõige.


Lisan illustreerivad pildid. Hetkeolukord:
Pilt

ENNE:
Pilt Pilt
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Remont Tallinna-tüüpi maja korteris

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Siseseinu soojustada pole vaja, maja soojustatakse väljast!
Kui teil on külm trepikida siis tehke selle uksed-aknad korda ning soojustage trepikoja välisseinu.
Puitmaja on väga lai mõiste. Välisseinte soojustust võib teatud juhtudel parndada küll, näiteks saepuru asendada villaga jne. Kuid siis peaks teadma maja konstruktsiooni.
haldjas
külaline

Re: Remont Tallinna-tüüpi maja korteris

Lugemata postitus Postitas haldjas »

Suurepärane toorik peaks maninima!
Loodan et jätate võimalikult originaalseks korteri, kui võimalik. Väga ilus vana lagi ja palkseinad. Soovitaks kõnealuse seina lihtsalt üle krohvida ja näiteks silikaatvärviga värvida . Jääks majale hingav ja ajastutruu sein. Paks kiht krohvi mõjub juba mürasummutaja , soojahoidjana.
Mõistlik
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 07 Juul 2013, 12:23
Asukoht: Tallinn, suvel Lõuna-Eesti
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Remont Tallinna-tüüpi maja korteris

Lugemata postitus Postitas Mõistlik »

Tere!
Ma ei fotodelt aru, mis musta värvi materjal seinas on. Kas selle võtad maha või vastupidi, panid ise seina?

Soovitan võtta raamatukogust raamat "Tallinna maja. Hoonetüübi areng ja säästev uuendamine". Saad sealt mitmeid mõtteid.
Voltamper
külaline

Re: Remont Tallinna-tüüpi maja korteris

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Mõistlik kirjutas: 16 Mär 2017, 21:41 Tere!
Ma ei fotodelt aru, mis musta värvi materjal seinas on. Kas selle võtad maha või vastupidi, panid ise seina?

Soovitan võtta raamatukogust raamat "Tallinna maja. Hoonetüübi areng ja säästev uuendamine". Saad sealt mitmeid mõtteid.
Loe siis esimene postitus läbi. Tegemist tõrvapapiga.

Mina lähtuks sellest, millist seina ma tahan tuppa saada. Kui plaanis tapeetida, siis roovitus ja kips. Kui tahad laudseina, siis roovitus ja voodrilaud. Kui tahad krohvseina, siis näiteks roomatt või rooplaat ja krohv peale. Penost ja makroflexist hoiaks eemale. Neid soojustuse üle vingujaid ka väga tõsiselt ei tasu võtta. 50mm villa paneks roovituse vahele ikka, puhtalt sellepärast et näiteks kips või voodrilaud tühjalt kobisema ei hakkaks.
Ise paneks ma sinna tõenäoliselt rooplaadi ja näiteks savikrohvi. Rooplaadi peale krohvimine pole üleliia raske, selle seina saad tehtud küll.
Vasta