APPI!! linnud söövad maja.

kuidas soojustada oma elamist
tommy56
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 08 Jaan 2007, 12:53
Asukoht: tallinn

APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas tommy56 »

Tere.


Probleem selles et hommikuti ärkan selle peale, et keegi toksib. Nimelt mingid linnud söövad maja ümber isoveri tuuletõkke plaati, suured augud on sisse söödud. lappisin augud kinni, kuid nüüd uuesti ja tunduvalt aktiivsemalt. oskate miskit soovitada, kuidas need linnud eemal hoida, et talveks mingi soojustus ümber maja ikka jäeks.v Vooderdust saab panna alles tuleval aastal.


suured tänud ette
lizard
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 30 Sept 2007, 14:17

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas lizard »

mul toksivad montaaživahtu uste ja akende vahelt välja. mingid väiksed linnud rsk. :evil:
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas ifffff »

teed linnumaja ja hoiad seal pidevalt einelaua kaetuna ? :grin:
jn
külaline

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas jn »

Mul lugu järgmine:
Poolelioleval majal olen jõudnud cyproc tuuletõket paigaldada ainult osaliselt. Alumisest servast paistab roovi ja müüri vahel kivivill välja selle koha pealt kust peaksin jätkama.
Tihane, kurivaim nokib absoluutselt iga päev sealt suuri puhmakaid välja a 5 x 10 cm. Alguses mõtlesin, et ehitab omale pesa (!?) ja selle tarbeks kogub aga kui kõik maas vedeleb ja ta seda ei kogu siis teeb vist lõbu pärast ja irvitab minu üle. Lisaks pääseb ta toksitud kohtade kaudu ka tuuletõkke taha ja sealt majja sisse, arvan, et plaanib sinna talvituma jääda. Lendab sarikate vahel viilu all ja siutsub.
Küsimus, kas võimalik kuidagi püüda või peletada.
Ise arvan, las läheb külmals, siis tal toitu vähem, panen üdini soolase peki välja mille peale ta kindlasti midagi peale juua tahab või kaob isu minu majas elamiseks ja seal talvitumiseks ning tõmbab uttu.
"Roheliste" seisukohalt on see inetu aga ei saa ka vaadata kuidas tihane lammutab.
Kui on mingit head nõu mis lindu säästaks siis palun jagada.
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas Dolby »

Mul sama jama. Kisuvad villa laiali. Kuna vill soojem siis arvavad, et sealt saab putukaid. Ostsin võrku ja riputasin räästast alla. Ehk aitab natuke. Lisaks panen tralvel veel majad ka neile ja proovin teri sees hoida.
Viimati muutis Dolby, 14 Okt 2008, 16:33, muudetud 1 kord kokku.
Ma ei ole ehitusspets...!
ats
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 06 Nov 2007, 10:38
Asukoht: liikuv
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas ats »

Tere.Mina ,vastupidiselt Dolbile,jätsin trahviks ühe talve ilma söömata :cool: Ega vahet pole,söödad või ei .lammutavad rohkem sportlikust hasardist.Ega ennem lahti ei saa,kui vooder peal ja räästad kinni.Üksvahe räägiti rähn ka ära,käis tuuletõkkesse auke freesimas,et tihasel tore villa võtta.Peksa kass õue,see ka natuke aitab. :grin:
Siseviimistlus, Plaatimine. 5084218 +358465675729
Vaatamist http://fotoalbum.ee/photos/Transit/sets/689453
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul närisid imekallitesse sääsevõrkudesse augud sisse, et saada kätte võrgu ja akna vahele kuivanud mõned sääsed.
Ise olen süüdi, mõtlesin, et mõni sääsk veel ehk lendab, ei korjanud veel võrke ära...
Rutt
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Sept 2008, 09:32
On tänanud: 1 kord

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas Rutt »

Vana teema uuesti üles. Linnud nokivad tuuletõket ja üha agressiivsemalt. Laudisepanek plaanis alles kevadel, aga kas selleks ajaks enam tuuletõkkest midagi alles on?

Kas on midagi, millega linde eemale peletada? Söögimajake on neil alati kaetud, nälgas nad ei ole, ilmselt nokivad pesamaterjaliks. Kas annab tuuletõket ehk millegagi pritsida? Ilmselget pole see ainult minu probleem ja ehk on ikkagi midagi välja mõeldud selle vältimiseks. Või on tõesti täiesti täitmata nišš, midagi tootearendajatele...
Ando
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 08 Aug 2006, 12:35

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas Ando »

Krt mingi uus liik ehituskahjureid.
Õelad on jah sindrinahad. Mul pistsid vahuga täidetud vuuke algul. Siis hiljem võtsid ette tuuletõkke.
Pole küll eriti roheline mõtteviis, a kas miski keemiaga ei peleta neid kahjureid eemale.
Külaline
külaline

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Endal sõid ka kunagi seda kollast isoveri tuuletõket. Suured augud kohe oldid sees, parandasin ära ja pintseldasin diiselkütusega üle. Neid kohti kust oli tehtud ei nokitud kuid kõrvaalt hakkas hiljem ikka. Mure lahenes voodri panekuga tegelikult. Nüüdseks on jäänud kivivoodri ja tuulekasti vahele umbes 5 cm trine pragu ja nad kuradid kaevavad selt juba villa välja. Maru vihale ajab kui hommiku ärkad ja kuuled et keegi kuskil koputab. Plekid said juba ostettud peab hakkama lähipäevil seda jama lappima.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kas siis tõesti kuskil mingit tihasemürki ei ole ?

Lendab mu aknale linnuke,
kaela pealt valge, kõht kollane,
va värdjas sihuke.
tihane
külaline

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas tihane »

mina tõmbasin enda palkmajal akende vahelt ja uste vahelt need villa kohad maja immutusvahendiga üle ja see neile enam ei maitsenud! Muidugi võid maja kõrvale panna ka ühe rulli villa nende jaoks, et siis võtavad sealt! :yahoo:
Külaline
külaline

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tere

Tõstatan teemat. Liinud nokivad rõdul olevat mööblit. Korvtoolide kattes augud sees.
Kuidas eemale peletada, ei saa ju millegi üle pritsida ega määrida, siis ei saa seal enam istuda
Külaline
külaline

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 29 Mai 2017, 11:32 tere

Tõstatan teemat. Liinud nokivad rõdul olevat mööblit. Korvtoolide kattes augud sees.
Kuidas eemale peletada, ei saa ju millegi üle pritsida ega määrida, siis ei saa seal enam istuda
linnuvõrk rõdu ette võib selle eest ära lükata kui rõdul ise istud
Külaline
külaline

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 29 Mai 2017, 11:32 tere

Tõstatan teemat. Liinud nokivad rõdul olevat mööblit. Korvtoolide kattes augud sees.
Kuidas eemale peletada, ei saa ju millegi üle pritsida ega määrida, siis ei saa seal enam istuda
Poodides müüakse plastikust kullide kujusid, mida saab ka nööri otsa riputada. Pidid teised toimima linnupeletajatena. Guugelda märksõna "linnupeletaja".
Nende plastikust kullide efektiivsust ei tea, võib olla linnud kardavad, aga mulle küll hirmu naha vahele ei ajanud. :)

Urmas
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas val »

Katsetasin korteri lodžal kullide kujusid (linnupeletajaid) tuvide vastu ja maja ehitusel CD plaate, kulinaid ja muud sarnast värki villa nokkimise vastu, aga ei aidanud miski. Lodžal aitas vaid võrk ja maja juures villa kinni katmine tuuletõkkega. Roheline Skano tuuletõke jäi enne voodrit üle talve avatuks ja seda linnud ei nokkinud, aga sõbra klaasvillast VKL tuuletõket nokkisid.
Külaline
külaline

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vkl tükke ümbritsevasse keskkonda puude otsa jne paiglaldada, kuniks laud peal, tea kas siis käivad maja kallal vähem?. :grin:
Külaline
külaline

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 29 Mai 2017, 11:32 Tõstatan teemat. Liinud nokivad rõdul olevat mööblit. Korvtoolide kattes augud sees.
Söödav mööbel välja vahetada ja asendada lindude maitse jaoks mittesöödava mööbliga?

Urmas
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: APPI!! linnud söövad maja.

Lugemata postitus Postitas aero »

Rõdule kass installeerida?
Vasta