Ventilatsioon ja talvine kütteving

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
meelis1
külaline

Ventilatsioon ja talvine kütteving

Lugemata postitus Postitas meelis1 »

Tere. Olen oma maja renoveerinud paar aastat. Nagu ikka ise ehitades on tulnud vahepeal puudu oskustest, ajast ja rahast. Hetkel kui oleksin pidanud tegelema ventilatsiooniga oli puudud kõigist kolmest. Hetkel on mul ilus õhutihe karp, kus kõik on ilus, aga toaõhu kvaliteet jätab soovida, mis on ka loogiline.
Mul on mõned võimalused, kuidas saaks ilma siseviimistlust oluliselt kahjustamata, seda parandada, aga...
Maja on tiheasustusega piirkonnas, kus talvel korstnad tossavad korralikult. Kui tuulutan läbi akna, siis on juba teada kellaajad, millal ei ole seda mõistlik teha. Minu mure seisneb selles, et kui ma praegu teen kas freshid/sundväljatõmbe või soojustagastusega vent. süsteemi, siis igaljuhul tuleb ju tuppa kütmise ving. Kui ma olen õigesti aru saanud, siis vent. süsteemidel on olemas küll jäme ja peenfiltrid, kuid haisu ju need ikka kinni ei võta. Olen aru saanud, et on võimalus söefiltrid kasutada??? või siis mingi taimeriga reguleerida vent süsteemi tööd.
Kas kellegil on sellel teemal kogemust, mida ta sooviks jagada.

Mis puudutab maja ennast siis see on viilkatusega 2 kordne väiksem elamu, kus köetavat pinda ca 120 ruutu. Pööning on välja ehitamata ja II korruse tubades oleks suhteliselt lihtne tegutseda. Esimsel korrusel on saun ja pesuruum sundväljatõmbega, sellega on ok. Köögis on kubu oma vendiga. Keerulisemaks osutub I korruse elutoa ja magamistoa ventilatsiooni ehitamine. Magamistoas oleks mul ilmselt kuidagi veel midagi tekitada, kuid suures toas hetkel küll mitte.
Külaline
külaline

Re: Ventilatsioon ja talvine kütteving

Lugemata postitus Postitas Külaline »

meelis1 kirjutas: 14 Aug 2018, 13:18Minu mure seisneb selles, et kui ma praegu teen kas freshid/sundväljatõmbe või soojustagastusega vent. süsteemi, siis igaljuhul tuleb ju tuppa kütmise ving.
Haisu/vingu eest sind vaevalt midagi päästab ja ka ventseadmega võib tekkida perioode kus tuleb seade välja lülitada kuna sissetuleva õhu kvaliteet ei ole see mis vaja. Ala veebruari külm ja liikumatu õhk ja kõigil naabritel ahjud kütmas.

Samas välistab enamuse vingu sissevõtu ava paigaldamine maast kuni 180cm kõrgusele . Enam vähem sellel kõrgusel hingab keskmise pikkusega inimene ka õues püsti seistes. Saab paigaldada ka madalamale, aga siis tuleb jälgida, et sissevõtt ei satu auto heitgaaside vms saastunud õhunivoosse, ega sina pritsiks vett vms jura ega läheks hallitama.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Ventilatsioon ja talvine kütteving

Lugemata postitus Postitas keemik »

Endal freshklapid ja neil aktiivsöe filtrid. Vingu sisse tuntavalt ei tule. Enne filtrite paigaldust vahel ikka oli tunda. Mul kõrge maja ja esimese korruse freshklapid samal kõrgusel ühe naabri korstnaga.
meelis1
külaline

Re: Ventilatsioon ja talvine kütteving

Lugemata postitus Postitas meelis1 »

Tere. Projekteerija pakub flexitit ja komfoventi (õigem oleks öelda et soovitab, sest ise ta ei myy neid). Flexiti kohta sain oma arvates korraliku info ja enamvähem ok pakkumise. Uurisin ka komfovendi kohta, kuid sealtpoolt jäi asi pakkumine lahjaks. Kas oskate öelda, kus tasuks võtta pakkumine komfofendi seadmele r 400 h. Mõlemad on rootoriga.
Vasta