Vent garaazile

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Käsn
külaline

Vent garaazile

Lugemata postitus Postitas Käsn » 04 Apr 2018, 09:24

Millist ventilatsiooni seadet soovitaksite garaazile, mis on 40 m2 ja kõrgusega 3.6 m. Ma olen siit teemasid lugedes aru saanud, et plaatsoojusvahetiga vent on selles mõttes parem, et erinevalt rootorvahetist ei lase ta väljuvatest gaasidest midagi tagasi. Garaazi puhul peaks see just eriti oluline olema. Samas jälle plaatsoojusvaheti ei kannatavat külma ruumi, seega peaksin vent seadme kogu täiega garaazi sisse panema, mis iseenesest ei oleks probleem, kui ta just väga kõvasti ei mürise. Ja kuidas elektroonika kannatab külma, näiteks kui talvel ikka 20 kraadi külma tuleb ja ma ei kavatse garaazi kütta sellel perioodil, siis kas läheb elektroonika tuksi.

Külaline
külaline

Re: Vent garaazile

Lugemata postitus Postitas Külaline » 04 Apr 2018, 09:32

Käsn kirjutas:
04 Apr 2018, 09:24
Millist ventilatsiooni seadet soovitaksite garaazile, mis on 40 m2 ja kõrgusega 3.6 m. Ma olen siit teemasid lugedes aru saanud, et plaatsoojusvahetiga vent on selles mõttes parem, et erinevalt rootorvahetist ei lase ta väljuvatest gaasidest midagi tagasi. Garaazi puhul peaks see just eriti oluline olema. Samas jälle plaatsoojusvaheti ei kannatavat külma ruumi, seega peaksin vent seadme kogu täiega garaazi sisse panema, mis iseenesest ei oleks probleem, kui ta just väga kõvasti ei mürise. Ja kuidas elektroonika kannatab külma, näiteks kui talvel ikka 20 kraadi külma tuleb ja ma ei kavatse garaazi kütta sellel perioodil, siis kas läheb elektroonika tuksi.
Mille jaoks sul on vaja soojustagastusega ventilatsiooniseadet, kui sa garaazi ei küta?
Piisab tavalisest väljatõmbeventilaatorist

Milleks on oluline, et väljuvatest gaasidest (õhk) midagi tagasi ei tule?
Kui garaazis samal ajal sõiduk töötab tuleb selle väljuvad gaasid eraldi väljatõmbetoruga välja juhtida

Käsn
külaline

Lugemata postitus Postitas Käsn » 04 Apr 2018, 12:16

Ma hakkan kütma õhksoojuspumbaga, aga kui väljas alla -15 langeb, siis ma lülitaks pumba kokkuhoiu mõttes välja.
Ja väljuvate gaaside kohta mõtlesin seda, et garaazis on õhk nagunii igasugu kemikaalide jms asjadega saastunud ja imelik oleks seda rootorvahetiga tagasi saata.

Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline » 04 Apr 2018, 12:39

Käsn kirjutas:
04 Apr 2018, 12:16
Ma hakkan kütma õhksoojuspumbaga, aga kui väljas alla -15 langeb, siis ma lülitaks pumba kokkuhoiu mõttes välja.
Ja väljuvate gaaside kohta mõtlesin seda, et garaazis on õhk nagunii igasugu kemikaalide jms asjadega saastunud ja imelik oleks seda rootorvahetiga tagasi saata.
kuidas või miks see õhk garaazis on kemikaalide jms asjadega saastunud? Spetsiifilise saastega on eraldi ohutusnõuded tavaliselt kaasas mis dikteerivad ventileerimise eritingimused, tõmbekappide jms vajaduse.

Kui sul on tavaline kodugaraaz mida sa kütad õõ pumbaga siis fresh klapp ja ventilatsioonikorstnast või väljatõmbeventilaatorist piisab. Kui sul on plaanis rajada mingi töökoda kus ka töötajad viibivad siis võivad nõuded olla teised.

Käsn
külaline

Lugemata postitus Postitas Käsn » 04 Apr 2018, 17:24

Ma kavatsen seal ikka üsna palju aega veetma hakata, tõstuk jne. Sellepärast sooviks ka võimalikult värsket õhku ja mõtlesin, et sundvent peaks olema kõige parem, et seda saavutada.

Vasta