Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Ventseade
külaline

Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas Ventseade »

Kas on oluline energiakulu ( elektrikulu) vahe kui seade ise jääb kas sooja või külma ruumi ? Maja 150m2. Ilmselt tuleb Komfovent seade.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas aero »

Mõistlik oleks müüjaga konsulteerida. Tootjast-brändist palju olulisem on nt see kas plaat või rootor. Jne.
Ventseade
külaline

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas Ventseade »

Hommikul üks plaan, lõunaks juba näed uus :D Systemair ka variant, veel otsustanud ei ole, Ehitusmessil saab otsus tehtud ilmselt. Aga suures plaanis peaks keegi oskama vastata, tootjad ütlevad, et vahet pole kas külmas või soojas ruumis, sest seade ise soojustatud.
Külaline
külaline

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ventseade kirjutas: 28 Mär 2018, 12:24 Hommikul üks plaan, lõunaks juba näed uus :D Systemair ka variant, veel otsustanud ei ole, Ehitusmessil saab otsus tehtud ilmselt. Aga suures plaanis peaks keegi oskama vastata, tootjad ütlevad, et vahet pole kas külmas või soojas ruumis, sest seade ise soojustatud.
no päris nii ei ole, plaatsoojusahetiga seadmed eeldavad , et sa hoiad neid +15 temperatuuriga ruumis . systemairi rootorvahetiga seadet võid panna külma ruumi
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Mul tekib küsimus, et kas kondentsi ära juhtimisel ei teki oht selle külmumiseks? See siis vist plaatsoojusvahetite (HRV mitte ERV) mure, rootoril vist mitte.
Ehk võimalusel paneks ikka soojustatud ruumi
Külaline
külaline

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul on tavaliselt 30-40%. Kui sauna kütan ja leili viskan, saan ventagregaadist mitu liitrit vett.
c1m
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 50
Liitunud: 30 Juun 2016, 21:02
On tänanud: 1 kord

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas c1m »

Plaanisin ise samamoodi Komfovendi rootoriga seadme pööningule panna, millel on 50mm soojustusega kest ümber. Komfovent ise ütles, et eks parem oleks, kui miinusesse ei langeks, aga paigaldajad jälle räägivad, et on pandud küll. Igatahes, kui külma, siis kindlasti rootoriga seade. Ei ole kondensveega probleemi, seadme kohapealt ma ei julge seda väita. Ehk kellelgi rohkem kogemust?

Tegelikult olen ma ise ka veel kahe vahel, kas plaat või rootor. Aga plaatsoojusvaheti suuremas soojustagastuses olen veidi juba kahtlema hakanud Eesti kliima puhul. Just selle pärast, et külmade ilmadega vajab eelkütet, et plaat jäässe ei läheks, vajadusel ka järelkütet.
vaheti
külaline

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas vaheti »

..ärge toppige mingit leedu saasta omale majja. ostke kvaliteetne plaatsoojuvaheti ja unustate jamad. see rootori jutt et parem jne.. on jama. Nt. vallox vms. kui kallis tundub siis ostke soomest. 2300 vs. 1600eur.(vallox 110mv)
Külaline
külaline

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vaheti kirjutas: 30 Mär 2018, 22:28 ..ärge toppige mingit leedu saasta omale majja. ostke kvaliteetne plaatsoojuvaheti ja unustate jamad. see rootori jutt et parem jne.. on jama. Nt. vallox vms. kui kallis tundub siis ostke soomest. 2300 vs. 1600eur.(vallox 110mv)
mis siis komfovendtil viga on, siit foorumistki lugedes on tagasiside pigem positiivne ning endalgi üks peamine kandidaat just selle kaubamärgi toode.
c1m
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 50
Liitunud: 30 Juun 2016, 21:02
On tänanud: 1 kord

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas c1m »

Tasub vast Ehitusmess ära oodata, seal uus Eestis toodetud plaatsoojusvahetiga Airobot ka esindatud ja muid seadmeid ka võimalus veidi parema hinnaga saada. Aga mis sel Komfovendil viga, huvitaks ka?
Pplaat
külaline

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas Pplaat »

c1m kirjutas: 30 Mär 2018, 16:09 plaatsoojusvaheti suuremas soojustagastuses olen veidi juba kahtlema hakanud Eesti kliima puhul. Just selle pärast, et külmade ilmadega vajab eelkütet, et plaat jäässe ei läheks, vajadusel ka järelkütet.
Minu kogemus - ei vaja tegelikult. Mul on seade garaazis kus talvel 10-13 kraadi, eelkütte olen maha keeranud, järelkütet pole. Külmaga töötab min.vōimsusel, pole seni jäässe läinud (4 talve)
c1m
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 50
Liitunud: 30 Juun 2016, 21:02
On tänanud: 1 kord

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas c1m »

Okei, selge. Huvitav, kui plaadiga seade panna ruumi, kus temperatuur talvel alla nulli ei lange, küll aga võib kuskil 1-2 kraadi kanti langeda, kas siis on ka okei? Näitena pole Alupex veetorud samas ruumis ära jäätunud.
Külaline
külaline

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

c1m kirjutas: 31 Mär 2018, 17:53 Okei, selge. Huvitav, kui plaadiga seade panna ruumi, kus temperatuur talvel alla nulli ei lange, küll aga võib kuskil 1-2 kraadi kanti langeda, kas siis on ka okei? Näitena pole Alupex veetorud samas ruumis ära jäätunud.
Ei ole okei :) saladus mida reklaammaterjalides keegi ei räägi , tahab saada ikkagi pea toasooja ruumi (10+) või eelsoojendust ja väga külmal ajal lülita välja. See ei tee muidugi neid seadmeid halbadeks , lihtsalt üks asi millega peab arvestama.

Järgmine nädal ehitusmess, suurepärane võimalus käia kõikide müüjate juurest läbi ja küsida millisesse seadmeruumi seade sobib. Ise tegin seda eelmine aasta ja küsisin esimese asjana kas sobib külma ruumi paigalduseks. Mul ka keldris , talvel kukub nulli lähedale +3 ja jäi sõelale rootor systemairilt mis sobib ka külmale pööningule.

Turul oli üürikest aega Air Pohoda seade mis oli piisavalt isoleeritud, et paigaldada ka külmale pööningule vms aga poolakad ostsid selle ära ja muutsid tavaliseks mögaks
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Enne kui midagi hakkate kommenteerima kondensvee jäätumisest, võiks ikka küsida teema algatajalt, mida ta üleüldse mõtleb külma ruumi all ja milline saab seal külmas ruumis olema temperatuur. Mõne jaoks on külm ruum +15, mõne jaoks +5 ja mitte kumbaski ei teki kondensvee jäätumist. Soojustatud pööning? Kahtlen. Soojustamata pööningut nimetada ruumiks? No ei tea. Ja seda, et ta monteerib ventseadme 1"-st laudadest tehtud puukuuri, ma ka ei usu.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Ventseade
külaline

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas Ventseade »

Just külma ruumi, seal kindlasti miinuskraadid talvel. Väidetavalt pole vahet kas külmas või soojas ruumis. Küsisin just energiakulu pärast , arvasin kütvat rohkem ja seega ka elektrit kuluks rohkem.
Paaris teemas on silma jäänud, et mõnedel külmal pööningul ( ka miinuses ju ). Systemair tuleb ikka ilmselt, huvitaks just kasutajate kogemus.
http://www.pvcvent.ee/systemair-save-ko ... 300-vtc300
Külaline
külaline

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ventseade kirjutas: 31 Mär 2018, 20:40 Just külma ruumi, seal kindlasti miinuskraadid talvel. Väidetavalt pole vahet kas külmas või soojas ruumis. Küsisin just energiakulu pärast , arvasin kütvat rohkem ja seega ka elektrit kuluks rohkem.
Paaris teemas on silma jäänud, et mõnedel külmal pööningul ( ka miinuses ju ). Systemair tuleb ikka ilmselt, huvitaks just kasutajate kogemus.
http://www.pvcvent.ee/systemair-save-ko ... 300-vtc300
viimati viidatud plaatsoojusvahetil seade vist külma ruumi ei sobi samuti , see sobib paremini http://www.pvcvent.ee/systemair-save-ko ... vcr300-500

energiakulu on neil ikka sama , see mis ventilaatorite ringiajamiseks kulub , tagastatav energia saadakse väljuvast õhust. Kui on eelküttega, siis energiakulu muidugi suurem.
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

vaheti kirjutas: 30 Mär 2018, 22:28 ..ärge toppige mingit leedu saasta omale majja. ostke kvaliteetne plaatsoojuvaheti ja unustate jamad. see rootori jutt et parem jne.. on jama. Nt. vallox vms. kui kallis tundub siis ostke soomest. 2300 vs. 1600eur.(vallox 110mv)
Millisest Soome poest selle 1600-ga leian? Tänud!
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Soojustagastusega vetilatsiooniseadme asukoht

Lugemata postitus Postitas xil »

Pplaat kirjutas: 31 Mär 2018, 17:17
c1m kirjutas: 30 Mär 2018, 16:09 plaatsoojusvaheti suuremas soojustagastuses olen veidi juba kahtlema hakanud Eesti kliima puhul. Just selle pärast, et külmade ilmadega vajab eelkütet, et plaat jäässe ei läheks, vajadusel ka järelkütet.
Minu kogemus - ei vaja tegelikult. Mul on seade garaazis kus talvel 10-13 kraadi, eelkütte olen maha keeranud, järelkütet pole. Külmaga töötab min.vōimsusel, pole seni jäässe läinud (4 talve)
Sel juhul võetakse energia jäätumise vältimiseks garaaži kütteallikalt. Kui garaaži otseelektriga ei köeta, siis on see tulus, muidu pole vahet.
Vasta