Soojustagastusega ventilatsiooniseade külmale pööningule

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
c1m
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 50
Liitunud: 30 Juun 2016, 21:02
On tänanud: 1 kord

Soojustagastusega ventilatsiooniseade külmale pööningule

Lugemata postitus Postitas c1m »

Tervist,
olen siin veidi neid soojustagastusega ventilatsiooniseadmeid uurinud ja nagu ma aru saan, siis eramajja külmale pööningule peaks panema rootorsoojusvahetiga seadme? Samas plaatsoojuvahetiga omadel on kasutegur nagu suurem ja ei tule seda väljatõmmatav õhku tagasi (kuigi see protsent pidi olema rootoriga seadme puhul väga väike). Aga need on üldiselt mõeldud töötama ikka soojemates ruumides või saab ka mõndasid seadmeid pööningule panna? Heal juhul mingi koha sellele leiaks ka toas, aga samas pööningul vaba ruumi niikuinii ja tuppa panna tundub siis nagu ruumi raiskamine. Hea oleks, kui seadmel oleks ka niiskustagastus ja puuduks ka vajadust kondensvee äravooluks.
KKA
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 13 Okt 2011, 11:17
On tänatud: 4 korda

Re: Soojustagastusega ventilatsiooniseade külmale pööningule

Lugemata postitus Postitas KKA »

mul on plaatsoojusvahetiga ventseade külmal pööningul, toimib küll. Õige pisut soojustasin - 25mm tuuletõkkeplaadist ja venttoru isolatsiooni ülejääkidest tegin üli-lohaka karbi ümber. Suurim probleem on see, et seadme müra levib läbi lae tuppa, öösel on selgelt kuulda - seega kinnitused peab tegema kvaliteetsed-vetruvad vms.
Külaline
külaline

Re: Soojustagastusega ventilatsiooniseade külmale pööningule

Lugemata postitus Postitas Külaline »

c1m kirjutas: 15 Veebr 2018, 11:49 Tervist,
olen siin veidi neid soojustagastusega ventilatsiooniseadmeid uurinud ja nagu ma aru saan, siis eramajja külmale pööningule peaks panema rootorsoojusvahetiga seadme? Samas plaatsoojuvahetiga omadel on kasutegur nagu suurem ja ei tule seda väljatõmmatav õhku tagasi (kuigi see protsent pidi olema rootoriga seadme puhul väga väike). Aga need on üldiselt mõeldud töötama ikka soojemates ruumides või saab ka mõndasid seadmeid pööningule panna? Heal juhul mingi koha sellele leiaks ka toas, aga samas pööningul vaba ruumi niikuinii ja tuppa panna tundub siis nagu ruumi raiskamine. Hea oleks, kui seadmel oleks ka niiskustagastus ja puuduks ka vajadust kondensvee äravooluks.
ei pea rootorit kartma niiehkna ei tööta sul seade täisvõimsusel, et seda reklaamitud kasutegurit saavutada reaalsuses.

ehitusmess varsti tulemas ja äkki systemair teeb jälle 50% alet oma asjadele , saab vabalt külma paigaldada ja pole kondentsvee ja jäätumisega muret.
c1m
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 50
Liitunud: 30 Juun 2016, 21:02
On tänanud: 1 kord

Re: Soojustagastusega ventilatsiooniseade külmale pööningule

Lugemata postitus Postitas c1m »

Hetkl mul ongi valikus rootoriga Systemair VSR 300 seade. Pidavat külmale pööningule väga hästi sobima. Hind jääb sinna 2400 kanti+km, ilmselt saaks veidi alla veel ka sellest. Aga arvad, et messilt võiks lausa poole odamalt saada selle?
Külaline
külaline

Re: Soojustagastusega ventilatsiooniseade külmale pööningule

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mina maksin oma Ilmava Digiti eest 14 000 krooni.
km koha peal enam ei mäleta kas maksin selle mina või keegi teine.
aasta siis oli 2000.
Külaline
külaline

Re: Soojustagastusega ventilatsiooniseade külmale pööningule

Lugemata postitus Postitas Külaline »

c1m kirjutas: 15 Veebr 2018, 13:25 Hetkl mul ongi valikus rootoriga Systemair VSR 300 seade. Pidavat külmale pööningule väga hästi sobima. Hind jääb sinna 2400 kanti+km, ilmselt saaks veidi alla veel ka sellest. Aga arvad, et messilt võiks lausa poole odamalt saada selle?
mul sama systemair vsr 300 seade, väga hea seade ja teeb tööd suurepäraselt , aint maksis 1300€ ehitusmessi soodukaga :D
c1m
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 50
Liitunud: 30 Juun 2016, 21:02
On tänanud: 1 kord

Re: Soojustagastusega ventilatsiooniseade külmale pööningule

Lugemata postitus Postitas c1m »

Külaline kirjutas: 16 Veebr 2018, 15:10 mul sama systemair vsr 300 seade, väga hea seade ja teeb tööd suurepäraselt , aint maksis 1300€ ehitusmessi soodukaga :D
Huvitav, kui ma mainin sõna "ehitusmess" siis kas saan ka poole hinnaga. :lol: Aga tegelt ega ei kipu küll nii kallilt ostma, kui poole odavamalt võiks saada. Samas ei ole mul selle asjaga ehitusmessini väga aega oodata. Kas istub see sul pööningul või kuskil soojemas kohas? Nagu ma uurinud olen, siis saab pööningule neid panna küll, aga võimalusel võiks nii plaatsoojusvahetiga, kui ka rootoriga pigem kuskile panna, kus temperatuur alla nulli ei lange. Aga see kõik on selline teoreetiline jutt.
Külaline
külaline

Re: Soojustagastusega ventilatsiooniseade külmale pööningule

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mul on külmal pööningul, laseb koguaeg miinimumkiirusel
Vasta