paneelmaja korteri ventilatsioon ja hallitus

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
taivo1982
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Dets 2017, 10:00

paneelmaja korteri ventilatsioon ja hallitus

Lugemata postitus Postitas taivo1982 » 04 Dets 2017, 10:29

tere

palun andke nõu mida teha lihtsate ja toimivate vahenditega kuidas parandada 3 toalise korteri ventilatsiooni
koerter asub 4 kordse maja 4.korrusel ja sellel on ka rõdu.köök on korteri ühes otsas siis läbikäidav elutuba ja siis kaks magamistuba.wc ja vannituba asuvad nende vahel.köögis on kaks venti auku seinas ühe aga tundub et sealt rohkem puhub tuult sisse kui,et sealt sooja õhku välja läheb.kui süüa teha siis tuleb alati köögi aken lahti teha muidu lähevad aknad uduseks.
vannitoas sama moodi.kuigi seal on ventilatsiooni auk seinas mis läheb teisele poole wc-sse ja ja seal on teises seinas ka teine auk.aga vannitoas läheb peegel uduseks kui seal pesta samal ajal.
mulle jääb arusaamatuks ka selline asi nagu vannitoa lagi mis tundub olevad juba maja ehitamisel madalam tehtud sest vannitoa seinte kõrgus on 2.30 ja wc 2.60
vannitoa ja wc venti luugi vahelt läheb ava ka sinna üles pimedusse...huvitav kas sinna üles ka läheb mingi ventilatsioon.
mingi aeg oli magamistoa seinad lae alt nurkadest märjad ja kippusid hallitama minema
teises magamistoad märkasin ühel seinal et maja sisene sein kõrvalkorteri suhtes oli terve sein alt tapeet niiske u 5 cm kõrguselt muud seinad kuivad seal toas...akende nurkades veidi hallituse jälgi kogu aeg kui ei pese siis tekivad uuesti.
kui rõdupooles magamistoas remonti tegin ja põranda nurgaliistud ära võtsin läks tuba väga külmaks....kui tuul rõdu poole oli siis puhus sealt vahedest tuult lausa sisse.panin uue lapinaat põranda peale ja ka uued liistud.kui liistu vahed silikooniga ära tihendada kas siis läheb tuba küll soojemaks aga niiskust tekib veel juurde.tundub,et sealt põranda alt tuli vaid külma õhku sisse mitte sooja õhku välja ei läinud.

aidake keegi nõuga kuidas saaksin oma korteri õhku paremaks ja kas selleks on ka odavaid lahendusi...ei tahaks,et värskelt tehtud remont raisku läheks ja lapsed hallituse sees elama peaksid.