Ventilatsiooni normid kortermajas.

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Ventilatsiooni normid kortermajas.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kas keegi on kursis, kui suur peab olema väljatõmme korterist, et ventilatsioon ka normaalselt toimiks? Viidi majas lõpule ventilatsiooni renoveerimine ja köögist on väljatõmme olematu. Juba praeguste ilmadega on varahommikul akende all ääres kondentsvesi. Seda siis lahtiste akendega. Aknaid kinni panna ei saa sest siis asi veelgi nutusem. Teostati mõõdistustööd ja kirjade järgi saadi köögi lõõrist väljatõmbeks 6 l/s. Kui küsisin, et palju on projekti järgi norm siis vastas spetsialist, et projekteeriti Kredexi normide järgi ja minu kahetoalise korteri norm on 23 l/s. WC-st saadi väidetavalt tulemuseks 18 l/s mis teeb kokku 24 l/s ehk siis kõik normid on ületatud ja asi kontrolli all.
Samas on reaalsus see, et kui köögis süüa teha siis on terve korter kasvõi kartulikeetmisest niisket õhku täis. Ainsad normid mida mina leidsin väidavad, et köögist peaks olema tagatud väljatõmme 20 l/s, juhul kui on ka kubu seina peal. Kui seda pliidi kohal pole siis peaks olema 50 l/s, kuid nende normide juures pole märgitud ei köögi ega ka korteri pindala. Mõõdistusfirma poolt soovitati paigaldada kööki kubu või siis lisalõõr WC ja köögi vahele...
Olen rääkinud ka mitme tuttavaga kes ventilatsiooniga rohkem kokku puutunud ja kõik on väitnud, et selline komplekt ei saa see mitte kunagi tööle hakata, samas ei oska keegi öelda, palju on see ette nähtud miinimum. Rääkimata siis normidest. Korterisse lisatud akende alla ka fresh klapid mis hetkel täiesti avatud asendis. Samuti on maksimumi peale lahti kruvitud ümmargused ventilatsioonilõõride ees olevad plafoonid. Mõõdistaja käis keeras neid küll kinnipoole, et omale vajalik kogus kätte saada kuid siis läks asi täiesti käest ära. Isegi vannis olles muutus peegel umbes poole minutiga uduseks. Dušši võtmisest rääkimata. Seega hetkel väljatõmme korteris kindlasti rohkem, kui 24 l/s kuid ka sellest on kindlasti vähe.
Torutööd Tartus 56 932 898
Vasta