painduvate torudega lahendus

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
huvituja
külaline

painduvate torudega lahendus

Lugemata postitus Postitas huvituja »

Tere.

Kuna maja projekteerimise järgus ja kindel plaan sinna sisse panna ka soojatagastusega ventilatsioon, siis sai käidud ehitusmessil.
Päris mitmel ettevõttel oli välja pandud süsteem, kus oli kasutatud painduvaid plast torusid(nagu kaablikõrid) läbimõõt oli vist 9cm, oli ka lapikuid. Ühe ettevõtte esindajaga sai ka pikemalt vesteldud. Tema väitel on tegemist igati hea lahendusega, isegi paremaga kui traditsioonilised, on vaiksed, et piisab ühest summutist, on steriilsemad jne. Mis peamine pidi olema ka äärmiselt lihtne paigaldada.
Küsiks, kas kellelgi on taolise lahendusega kokkupuudet ja on tõesti hea lahendus. Kui nii oleks, siis ma ei näeks küll põhjust miks peaks eramusse paigaldama jäigad torud, kus peab jälgima üleminekuid ja summuteid jne. või on tegemist ikkagi müügimehe ilusa jutuga. iseenesest jutu järgi tuleb selline lahendus ka odavam, kuna lihtsa paigalduse tõttu hoiab tööraha kokku ja nemad teevad ka projekti. kahjuks ei mäleta selle ettevõtte nime.
Külaline
külaline

Re: painduvate torudega lahendus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Peamisi põhjuseid miks enamus tehakse metallist torudega , sest see on odavam. Selle lapiku toru meetri hind on ehk 3x kallim metalltoru hinnast jne. Samas on need plastist torud väga head, antistaatilised ja lihtne paigaldada ja väga hea, et nad turul olemas on , sest renoveerimisel on need olenemata hinnast taevakingitus kuna mahub karkassi taha ära.

Müra tekib ja levib neis kõigis võreldavalt ja summutamisega peab sama palju tegelema. Müra, üleminekuid , isolatsiooni , ruumide õhuvajadust jne pead igal juhul jälgima.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: painduvate torudega lahendus

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Ma paigaldasin need endale. Üldpildis nagu ei oska midagi halba öelda, aga oleks mul too hetk rohkem aega olnud oleks kindlasti metalltorud paigaldanud. Paigaldamiseks võtis mul aega kogu maja sisse- ja väljapuhe torustik ca 150 m koos jaotus ja lõppkastidega 1 päeva + 0,5 päev hilisemalt plafoonid.
Etteheide on tekkinud
- antud tootevalikus on väga vähe üleminekuid metalltorustikule, st, et tootevalikud pole - nt jube nikerdamine on nüüd, et sauna vent siirdada sinna jaotuskasti;
- olematud õhuhulga reguleerimis võimalused torustiku sees, st torustiku otsas reguleerime ikka plafoonidega, aga just sees;
- usaldamtus plastiku suhtes väga pikkas perspektiivis, st, et ei tahaks avastada nt, 20 aasta pärast, et kusagil on plast ära väsinud, muutunud hapraks jne.
Võtes hinnapakkumisi tradisiooniline venttorustik materjal + töö versus plast voolikud + isepaigalus oli hinnavahe lõpptulemus üle x2 odavam plasti kasuks.
MIs puudutab müra siis on tõesti haudvaikus, va mu enda magamistuba kus torustiku kaudu levib ventagregaadi ja soojuspumba müra ja lõppkastis on mikski pärast sahin, jällegi vent on reguleerimata, ehk äkki midagi muutub peale reguleerimist.
Valik on keeruline, voolikutel on palju plusse, aga mõned agad ja küsimused, head valimist! Soovitaksin, enne voolikute valimist uurida suurtelt tegijaltelt kes toodavad ka voolikuid nt Systemair või keegi veel, ma ei tea kes oli ehitusmessil, aga tean, et eestis paigaldatakse väikeste tegijate tooteid ja tihtipeale müügijärgset teenindust on väga keeruline saada, seepärast võiks teoreetilised küsimused esitada suurtootjale ja hilisemalt sobivuse korral valida väiketootja toode mis on soodsam - kuna toru on toru.
fastteam
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Juun 2009, 22:44
On tänatud: 4 korda

Re: painduvate torudega lahendus

Lugemata postitus Postitas fastteam »

Mina panin plasttorud, palkmajas ja laakide vahel oleks olnud jube paigaldus, supermugav oli vedada ja mitte 150 vaid 400jm kokku 40 toru. Pigem metalltoru niiskusega oksüdeerub kui 20+a pärast lammutada ja uurida
Carl
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 118
Liitunud: 09 Dets 2008, 11:23
On tänatud: 3 korda

Re: painduvate torudega lahendus

Lugemata postitus Postitas Carl »

Mul mõni metalltoru jupp välja vedelema jäänud. 5+ aastat vihmakäes ja pole veel vähimatki märki, et läbi hakkaks oksüdeeruma (või üldse).
Plasti juures hirmutab ka risk, et võib ajajooksul hapraks muutuda (pole küll vent teema, aga olen mitu pistikupesa seinast välja tõmmanud mis kinnitatud vaid plastkarbi külge)
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: painduvate torudega lahendus

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Mul elatud nüüd ca 1,5 aastat nende plasttorudega. Väike pettumus on see süsteem. Ma ei teagi kas viga on torudes või selle süsteemi lõpukastides. Elasin ca aasta aega reguleerimata ventilatsiooniga. Vent agregaat töötas 50% peal. Sahises 1 ventplafoon ja ma arvasin, et eks kui reguleeritakse ära kaob see ära. Iseenesest sellise sahinaga elada ei ole viga, ei märkagi teist, kuid kui üritad magama jääda ja ümberringi on haudvaikus siis on see paras gestaapo.
Nüüd sügisel sai reguleeritud, õiged vooluhulgad peale lastud, et need saaksid tagatud tuli agregaati tõsta 70% peale. Sahin tuli juurde veel teiselegi plafoonile juurde. Kuna aasta aega elatu selle 50% peal ja oli täitsa mõnus siis lasin tagasi panna ja öösel töötab üldse 20% peal, siis ei ole üldsegi sahinat. Ühesõnaga see sahin/müra ongi pettumuseks. Minu meelest süsteem ei ole terviklik ja antud süsteemile lisa mürasummuteid ei ole saadaval, et midagi tava ventilatsioonist juurde mõelda tuleb jubedalt aretada ja on ka üpris kallis. Tagantjärgi kahetsen, et paigaldasin seda ja oleks pidanud natukene rohkem planeerima ja mitte kiirustama. Iseenesest ei ole probleem suur kui opereerida 50% ja 20% ventagregaadi vooluhulkadega, aga kui tahta suuremat vooluhulka siis kvaliteetund ei saa.
Mõõdistaja märkis veel ka seda, et seal kus on sahin pidi olema ka 2x suurem rõhk, kuidas see anomaalia tekib ei osanud öelda, kuna kõik voolikud tulevad ühest jaotuskastist.
Külaline
külaline

Re: painduvate torudega lahendus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

arno14 kirjutas: 11 Dets 2017, 11:25 Mul elatud nüüd ca 1,5 aastat nende plasttorudega. Väike pettumus on see süsteem. Ma ei teagi kas viga on torudes või selle süsteemi lõpukastides. Elasin ca aasta aega reguleerimata ventilatsiooniga. Vent agregaat töötas 50% peal. Sahises 1 ventplafoon ja ma arvasin, et eks kui reguleeritakse ära kaob see ära. Iseenesest sellise sahinaga elada ei ole viga, ei märkagi teist, kuid kui üritad magama jääda ja ümberringi on haudvaikus siis on see paras gestaapo.
Nüüd sügisel sai reguleeritud, õiged vooluhulgad peale lastud, et need saaksid tagatud tuli agregaati tõsta 70% peale. Sahin tuli juurde veel teiselegi plafoonile juurde. Kuna aasta aega elatu selle 50% peal ja oli täitsa mõnus siis lasin tagasi panna ja öösel töötab üldse 20% peal, siis ei ole üldsegi sahinat. Ühesõnaga see sahin/müra ongi pettumuseks. Minu meelest süsteem ei ole terviklik ja antud süsteemile lisa mürasummuteid ei ole saadaval, et midagi tava ventilatsioonist juurde mõelda tuleb jubedalt aretada ja on ka üpris kallis. Tagantjärgi kahetsen, et paigaldasin seda ja oleks pidanud natukene rohkem planeerima ja mitte kiirustama. Iseenesest ei ole probleem suur kui opereerida 50% ja 20% ventagregaadi vooluhulkadega, aga kui tahta suuremat vooluhulka siis kvaliteetund ei saa.
Mõõdistaja märkis veel ka seda, et seal kus on sahin pidi olema ka 2x suurem rõhk, kuidas see anomaalia tekib ei osanud öelda, kuna kõik voolikud tulevad ühest jaotuskastist.
Kui sul on vooluhulk suurem kui sellele plafoonile ette nähtud, siis sahisebki.
Esita pretensioonid projekteerijale või ehitajale.
Ega siis süsteem selles süüdi pole, kui selle elemendid on valesti valitud.
ping
:hello:
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: painduvate torudega lahendus

Lugemata postitus Postitas arno14 »

[/quote]
Kui sul on vooluhulk suurem kui sellele plafoonile ette nähtud, siis sahisebki.
Esita pretensioonid projekteerijale või ehitajale.
Ega siis süsteem selles süüdi pole, kui selle elemendid on valesti valitud.
ping
:hello:
[/quote]

Ütleme nii, et antud olukorras pole kellegile esitada pretensiooni kui ainult iseendale :)
Samas kui vaadata tootja tehnilisi andmeid siis kõik klapib ja isegi väikese varuga.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: painduvate torudega lahendus

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere. Ühte asja tahaks mainida: Ärge neid plastiktorusid vähemalt leiliruumi paigaldage. Seal peaks kogu komplekt, koosnema siiski metalltorudest. Andres
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: painduvate torudega lahendus

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Andresto kirjutas: 15 Dets 2017, 08:12 Tere. Ühte asja tahaks mainida: Ärge neid plastiktorusid vähemalt leiliruumi paigaldage. Seal peaks kogu komplekt, koosnema siiski metalltorudest. Andres
Jah, siinkohal tellisin etsnordist eraldi üleminekud ja kuni jaotuskastini tegin tradistsioonilise torustikuga, ni sp kui vv
muhlui
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 27 Okt 2008, 21:19
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: painduvate torudega lahendus

Lugemata postitus Postitas muhlui »

Tere, kaalusin ka fränkische ja uponori plastorusi. Toruhind hinnaks, kui igasugu kolmikud ja üleminekud on ikka väga hinnalised just 90mm toru puhul ja muidugi mürasummutid (u 2e kordne) on ikka hinnalised. NT 90mm läbiviik plafoonile miski 30e. Jäin ikka metalli peale ja sealt tartust (avalehel vasakus nurgas reklaam) Panin asjapulga soovitusel rohkem sumpse magamistubade vahele, sest probleem ei pidavat olema seadme vendi müra vaid tubade vahel kostuvad " häälitsused" . Põhimõttel, et räägi toru otsast sisse ja kuula teisest otsast. Uuel majal on lihtsam . Pigem äärmuslik kui vaja kasutada Ovaalset-lapikut lahendust.
Vasta