Soojatagastus maaküttesse

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
segumart
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 21 Veebr 2014, 11:45
On tänanud: 1 kord

Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas segumart »

Tere!

Olen pikalt mõelnud, mis suunas majaehitusel ventilatsiooni osas liikuda.
Nüüd olen otsustanud, et tuleb soojatagastus maaküttesse, mitte sissepuhutavasse õhku.
Sissepuhe läbi fresh klappide tubadest.
Põhjuseid oli mitmeid. Vaja ainult väljatõmbe torustik vedada, vähem hooldust, lihtsam minu jaoks ja odavam.

Seoses sellega küsimusi mitmeid.
Kas magamistoas, kus 2 inimest, piisab ühest 100mm sissepuhke torust? Või peaks läbimõõt suurem olema?
Kas maja esik, mis sopistub eraldi majast välja, vajab sissepuhet?

140m2 maja. Esimesel korrusel WC vannituba koos, teisel korrusel ainult WC.
Agregaadi torud on 160mm. Mis mõõtmes peaksid olema väljatõmbetorud vannitoas ja WCs?
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas val »

Kas msp vent moodul pole samas hinnas ventagregaadiga ? Esikud ei vaja tavaliselt sissepuhet vaid väljatõmmet, d 125 igale poole. Konsulteeri kindlasti asjatundjaga. Msp ja fresh ei tundu kõige loogilisem kooslus.
segumart
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 21 Veebr 2014, 11:45
On tänanud: 1 kord

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas segumart »

Ma olen mitmest vendifirmast juba uurinud ja pakkumisi lasknud teha. Seal d 100 torud igal pool.
See kooslus pidavat töötama, kuigi tundub, et pole levinud.
Hind kokkuvõttes tuleks palju odavam, tuhandetes. Pole küll nii suure kasuteguriga.
Külaline
külaline

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Palju selline soojusvaheti maaküttele maksab maksab?
Külaline
külaline

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

segumart kirjutas: 10 Mär 2017, 14:12 Tere!
Põhjuseid oli mitmeid. Vaja ainult väljatõmbe torustik vedada, vähem hooldust, lihtsam minu jaoks ja odavam.
Kõik need ülaltoodud põhjused on läbimõtlematud laisa ja vaese mehe nikkerdis.
segumart kirjutas: 11 Mär 2017, 22:12 Hind kokkuvõttes tuleks palju odavam, tuhandetes. Pole küll nii suure kasuteguriga.
Milleks siis vaeva näha, kui kasutegur pole suur?
Tegelikult on valdav osa elanikonnast teadlik, et...
MK, ja nagu kirss tordil oleks fresh, jabur kooslus, nagu ise endale rehepappi mängida.
Tundub, et mõni veel ei tea.
:jooma
segumart
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 21 Veebr 2014, 11:45
On tänanud: 1 kord

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas segumart »

Nibe moodul on 1300.-
Külaline
külaline

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

segumart kirjutas: 11 Mär 2017, 22:44 Nibe moodul on 1300.-

Täitsa ulme, mis seal sellist hinda maksab, pole ei elektroonikat ega mootoreid.
Kauplesin messil ja maksin ise korraliku ventagregaadi eest 1450 euri.

Kui teed, tee juba korraliku agregaadiga, sisse ja väljapuhkega, kui ei siis klappidest külm õhk sisse ja soe mootoriga välja.

Eks ta kentsakas ole, valid kõige kallima välja ehitusmaksumusega maakütte, samas vendi pealt hoiad kokku ja puurid maja külmi auke täis. :)
fgh
külaline

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas fgh »

Tahaks teada seda raha numbrit mis sellist jaburlust paneb tegema. Me ei räägi siin ju ulme summadest. Need toru jupid ei maksa suurt midagi.
Külaline
külaline

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul on vent agregaat ja 100 mm torud magamistoas, 2 inimese jaoks ei jätku, hoian lisaks ust lahti.
Summutitega ma ei koonerdanud, vaikne on.
segumart
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 21 Veebr 2014, 11:45
On tänanud: 1 kord

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas segumart »

Ma olen omad arvutused teinud ja vahe sisse-väljapuhke vendiga meeletu.
Torude vedamine, summutid, jaotuskastid, entalpiaga vaheti (see on minu jaoks kohustuslik), jne + torude, filtrite, seadmete hooldus. Kõik maksab.
Saan maakütte + ventilatsiooni maksumuse ja süsteemid ühildada. Maaküttele lisaks korralik sisse-väljapuhke vent on liig minu jaoks, aga kui lisades maaküttele väljatõmbe mooduli (1300) on ühiskulud mõistlikumad.
Peate arvestama, et kui tõesti inimesel pole võimalik kulusid suureks ajada, siis tuleb kusagilt alla võtta. Mitte muidugi elukeskkonna tervislikkusest.
Mitu vendi müüjat on mulle kinnitanud, et see ok lahendus.

Positiivse poole pealt maakontuur efektiivsem, suvel pumpab sooja tagasi maasse. Sissepuhe steriilsem ka aja möödudes, lihtsasti hooldatav aastakümneid, torude väikse pikkuse tõttu. Vähem osi ja mehhanisme, mida hooldada ja mis võivad katki minna. Maja energiaringi summal pole suurt vahet, kas sisse-väljapuhke vent või FLM moodul. Tasuvusaeg. Hind.

Kogu teema mõte on, et selle vendisüsteemi kohta rohkem arvamusi ja teadmisi saada, konstruktiivselt.
Mul tekkis lihtsalt pakkumistele, joonistele peale vaadates küsimusi.
kjhfgv
külaline

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas kjhfgv »

..selles mõttes on õige, et ainult otse fresh klapist tuleb puhas värske õhk. Soojatagastusega fresh on rangelt võttes juba reostunud, arvestades et torud aina mustemaks lähevad jne.
Projekteerija oskab sulle küll musta valgeks rääkida..
Külaline
külaline

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

segumart kirjutas: 12 Mär 2017, 11:11 Kogu teema mõte on, et selle vendisüsteemi kohta rohkem arvamusi ja teadmisi saada, konstruktiivselt.
Kes tahes võib siin rääkida, argumenteerida aga see kõik on nagu hane selga vesi, nii,ehk,naa on plaanid tehtud ja oma otsust ei muuda.
Ei jäägi muud üle kui kummardada Sinu meelekindluse ees.
Vaata, et siis talvel freshe lahti hoiad nagu mees, mis, sest, et väljas kõva miinus ja kõik see otse toas.
Maja juustuks puurimine kuulub sinna vaesemehe/vendi valdkonda, ja vaesed maksavad alati topelt.
:jooma
Külaline
külaline

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vajad entalpiaga e. niiskuse tagastusega soojusvahetit ja plaanid paigaldada freshid, mis külmal ajal toovad sulle ikka külma ja kuiva õhu tuppa. Arvad, et saad freshist niiskema õhu kui "tavalisest" soojusvahetist?

Kortermajade fassaadidel, põhjapoolsetel, asuvate freshide ümbruses olen näinud päris jubedat musta hallitust või seenetust :eek:.
Külaline
külaline

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Suvel sooja maakontuuri kaudu pinnasesse pumpamine on puhas mõttetus, sellest siin ka kirjutatud.
Fresh klapp ei pea kõike sodi kinni, mida filter, seega sissepuhe pole eriti puhas.
Samas puhastama peab neid ikkagi, vastasel korral tekkib sinna paras "elu"

Kerge arvutus näitab, et vahe ventilatsiooniagregaadi lahendusega tuleb umbes 1600.- kallim.
See eeldab muidugi väikest eeltööd, ja kauplemisoskust :)
soolemiio
külaline

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas soolemiio »

Õige on siikohal esitada sellised küsimused endale:

1) kui palju tõuseb majast väljatõmmatava õhu toimel meie soojuspumba COP/SCOP ?
2) kui palju tõuseb freshklappide tõttu maja soojuskadude hulk kokku ?

...siis ehk jõutakse järeldusele et on sellisel iganenud lahendusel pointi üldse ?
fgh
külaline

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas fgh »

soolemiio kirjutas: 27 Mär 2017, 14:35 Õige on siikohal esitada sellised küsimused endale:

1) kui palju tõuseb majast väljatõmmatava õhu toimel meie soojuspumba COP/SCOP ?
2) kui palju tõuseb freshklappide tõttu maja soojuskadude hulk kokku ?

...siis ehk jõutakse järeldusele et on sellisel iganenud lahendusel pointi üldse ?
Õige lähenemine.

Ja siinkohal võiks küsida, mida tähendab umbes 2000 eurone kokkuhoid aasta lõikes, kahe aasta lõikes, 10 aasta lõikes. Mugavusest ei tasu üldse rääkida.
Carl
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 118
Liitunud: 09 Dets 2008, 11:23
On tänatud: 3 korda

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas Carl »

Ei anna nõu, hoopis küsin midagi sarnast.

Miks see lahendus ebaefektiivsem on? Kui maakontuur 0 kraadi juures on, siis võiks eeldada, et ka väljapuhutav õhk sinnakanti jahutatakse. Seega saadakse kogu soojus kätte või oleks soojustagasti kasutamisel väljuv temperatuur veel külmem?
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Soojatagastus maaküttesse

Lugemata postitus Postitas val »

Võta hoonete energiaarvutuse tarkvara BV2, tee arvutused ja saad teada. Soojusvajadus peaks suurenema, st energiakulu küttele (õhk vaja üles soojendada enne soojusvahetisse jõudmist). Samuti ebamugavam (filtrid ja puhastus igal augul, külmad tsoonid, välismüra) ja halvasti reguleeritava värske õhu juurdevool võrreldes vendiga, kus saab sättida graafikuid või muud peenemad juhtimise viisid. Rootoriga masin (nt 1500 € komfortvent) tagastab ka niiskust, ei pea olema PaulNovus. Arvan, et ehituskulude kokkuhoid võrreldes ventagregaadiga 1500-2000 €.
Vasta