Hallitus paekivist seintel

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
MarttiSo
külaline

Hallitus paekivist seintel

Lugemata postitus Postitas MarttiSo » 26 Jaan 2017, 13:47

Tervist.

Oleme oma korteris mures hallitusega.
Tegu on kahetoalise korteriga (esimene ja keldrikorrus). Suurem probleem on soklikorruse aknaümbruste ja riidekapi taguse nurgaga, kuhu on tekkinud must kui ka roosa hallitus. Seinad on paekivist, mis on üle värvitud. Küttekehaks on põrandaküte (esimesel korrusel akende all radiaatorid).
Sügisel puhastasime kõik seinad hallitusvastase vahendiga, kuivatasime ruumid ja tundus nagu kõik mured olid kadunud. Kahjuks paar kuud hiljem , külmemate ilmade saabumisega, hakkas hallitus tagasi tulema.
Käega katsudes tunduvad seinad suhteliselt jahedad. Tänu sellele tekib ka akende ümber kondents (tihti on isegi aknalaudadele koguenud vett). Kahjuks puudub alumisel korrusel ventilatsiooniavad. Ainuke moodus niiskel õhul liikumiseks on avatud trepi kaudu esimesele korrusele.

Hetkel oleme plaaninud osta õhukuivati, mis loodetavasti eemaldaks liigse niiskuse. Kuid milliseid abinõusid saaks veel kasutada, et hallitus peale järgmist puhastamist tagasi ei tuleks?

Martti

Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 527
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Re: Hallitus paekivist seintel

Lugemata postitus Postitas Chef » 27 Jaan 2017, 12:47

Peale sundventilatsiooni siin rohtu ei ole. Õhukuivati on ajutine lahendus, mis leevendab olukorda, aga ei kaota probleemi allikat.

Külaline
külaline

Re: Hallitus paekivist seintel

Lugemata postitus Postitas Külaline » 27 Jaan 2017, 13:13

Ei usu, et sundvent likvideerib probleemi allika. Probleemi allikad on hüdroisolatsiooni ja soojusisolatsiooni puudumine. Ühtlasi pressib keldriseina sisse pinnase kapillaarniiskus, teiselt poolt ruumisisese õhuniiskuse kondensatsioon liialt jahedale kivipinnale. Pane soojapuhur seinapeale puhuma. Kuiva seina peal hallitus ei taha elada.

Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 527
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Re: Hallitus paekivist seintel

Lugemata postitus Postitas Chef » 27 Jaan 2017, 15:54

Tõsi soojustamine aitab kastepunkti seinast välja viia, hüdro takistab välise vee tungimise konstruktsiooni, alt tuleva kapillaarniiskuse kannataks injekteerimisega peatada (tööde teostamise hind kujuneb krõbedaks). Kõike saab teha, aga ilma ventilatsioonita jäävad tõenäoliselt ikkagi niiskusprobleemid. Sõltub, mis temperatuuri ruumis hoitakse ja mis niiskuskoormuse tekitajad ruumis on. Pealegi ruumis on põrandaküte, mis kiirgab soojust, radikas oleks antud olukorras isegi parem.
Aknaümbruse osa on veel omaette teema. Kui tegu on 2x klaaspaketiga, siis on käreda külmaga ja ilma freshita akna sisepind märg, mis kõik aknalauale koguneb kenasti. Antud juhul päästab 3x klaaspakett ja vähemalt fresh seinas (eeldusel, et kuskil ka mingi lõõr loomulikku väljatõmmet tekitab).
Loodetavasti riidekapp ei ole vastu välisseina.

Vasta